Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bologneset is lehet ölben...

A bologneset is lehet ölben cipelni?

Figyelt kérdés
A húgom és én is kutyát szeretnénk. Csak az a baj h a hugicám divatból szeretné a kutyát. Az én feladatom megvenni neki (máltai selyemszőrűt kért). De én nem akarom h szegény kutya egy barbie baba legyen. A húgom lebeszélhetetlen. Szóval arra gondoltam h egy bologneset fogok hazavinni. Ugye azt nem lehet ölben cipelni? Én úgy láttam eddig h az egy picit nagyobb termetű mint a máltai. Javítsatok ki ha tévedek!
2010. márc. 22. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

vegyél neki staffordshire-t vagy dándogot, azt majd nem fogja cipelni

viccen kivűl, amig a hugod nem érti meg hogy az egy állat, aminek futkározásra, ingerekre, normális életre van szüksége, addig nem szabad plüsskutyán kívül semmit kapnia

2010. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: melleslega bolognese is max 4 kilo .. azt szerintem elbirja a hugod
2010. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha divatból akar, inkább ne vegyen. A kutya egy élőlény, szükségletekkel, nem egy baba.
2010. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Divatból akarja,akkor ne vegyél neki!! Azt majd hallgathatod a kutyanyüszögést..Viccen kívül tényleg ne divatból akarja,mert ha nem érti meg hogy egy élőlény,és csak divatból akarja,rá fog unni és nem fogja gondját viselni...
2010. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Valamelyik kutya pont azt szereti,ha álandóan ölbe cipelik,az enyém is kistestű,szeret szaladgálni is,de nagyrészt az ölembe fekszik vagy ül,pedig nem tanítottam rá. Ilyen kutyát keress a hugodnak,ha már nem tudod lebeszélni róla.
2010. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet se:


1. te örülnél ha egy kisgyermek cipelne téged, tépné a szőröd, húzná a füled ... gondolom nem


2. nemhiszem hogy tudná egyedül,etetni, sétáltatni.... stb.


3. ha a húgod 8 éven aluli akkor neked kell nagyrészben gondoznod a kutyát mert hát ő még nem nagyon ért hozzá.


4. nem tudja tanítani megfelelőképpen, ha klikkert használna avval többet elrontana mint amit megtanulna


5. Nem ajánlom !!!


6. Egyik kutya sem divatra való. Vegyél neki egy nagy fehér plüsskutyát amit akárhova belrakhat, ruhácskákat adhat rá, fésülgetheti, vezegteheti és nem árt vele senkinek.

2010. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A húgom most 13. 13 mégis ennyire kicsi a felfogása. Amúgy az nem lenne baj h nekem kéne gondoznom, hisz azért szeretném én is h legyen egy állandó társam akire vigyázhatok és szerethetem. De lehet h tényleg nem kéne vennem amíg a húgom nincs erre készen.

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!

2010. márc. 22. 16:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, ha a húgod így áll hozzá, te hiába neveled jól, ő ezzel a viselkedéssel mindig el fogja rontani a kutyát. Aztán a végén lesz egy idegbeteg, ugatós, harapós kis pukkancs belőle. Onnantól meg már nem fog neki tetszeni, még az is lehet, hogy megutálja a kutyá(ka)t. :S Hiába nevelnéd te jól, ha csak egy olyan ember van a családban, aki "ellened" dolgozik, akkor szinte biztos, hogy vagy 10-szer annyi energiát kell belefektetned vagy lehetetlen. :S Két lehetőség van szerintem. Egyik, hogy ne legyen még kutyátok, legyen majd neked akkor, mikor már függetlenül élsz és az csak a tiéd lesz. A másik, hogy legyen egy nagyobb kutya, akit nem tud ölben cipelni. Ezt viszont azért nem ajánlom, mert valószínű a húgod ezt sem bírná kutyaként kezelni, ha nem is tudná ölben vinni, de szinte biztos, hogy elkényeztetné. Legalábbis a fentiekből következtetve. Egy nagyobb kutyánál pedig a kényeztetés - bár ugyanazokkal a következményekkel jár, mint egy kistestűnél - akár veszélyessé is válhat. Lásd, ha mondjuk odakap egy yorki, akkor az emberek nagy része csak megmosolyogja, mert nem fáj (annyira), míg ha egy német juhász kap oda, abból komoly sérülés is lehet.

Egy szónak is száz a vége, szerintem ne legyen kutyátok egyelőre.

2010. márc. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
miből gondoljátok sokan, hogy ha egy kistestű kutya sokat van ölben, az egyből hisztis is lesz?nekünk van egy 4,5 kg-os törpetacskónk, nagyon nagy jellem, bátor kis hős, de itthon imád ölbe bújni.És akkor mi van?Szereti, ha szeretjük. És egy 13 éves lány már nem olyan hülye, hogy cibálja, meg stb.Semmi baj a kicsi kutyákkal, azért hívják ölebeknek őket, mert szeretnek ölben lenni. Az még nem jelenti azt, hogy ezzel el is rontjuk őket.
2010. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a bolognese kicsit nagy ölebnek. Ugye egy boli kb. westie méretű. Azokat nem lehet ölben meg táskában cipelgetni!!
2010. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!