Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a fiam dán...

Mit tegyek ha a fiam dán dogot akar?

Figyelt kérdés

A 15 éves fiam szeretne egy dán dogot. Jó tanuló, sosem volt vele baj. Suli után mindig egyenesen haza jön. Szeret sétálni, szaladgálni, mozogni. Körülbelül 1éve jár a helyi kutyasuliba egy kiképző mellé. Minden hétvégén ott van és segít a kiképzőnek, ellesi mit hogyan csinál. Szereti a kutyáját. Előző kutyánk féléve halt meg ő egy keverék kutya volt, befogadott. Családi házban élünk. Elég nagy a kert. Azt mondta szeretné ha a szobájába is feljöhetne a kutya. Anyagilag megengedhetjük a tartását, tisztában vagyok vele mennyit eszik :). Szerintetek meg engedjem neki, vagy kisebb fajtát keressen? Ha nem jó ötlet, hogy mondjam el neki, hogy miért nem lehet? Én nem nagyon értek a kutyákhoz Ő viszont másról se tud beszélni. :)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 22. 16:10
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Elnézést úgy akartam írni, hogy szereti a kutyákat. Várom a tanácsokat :)
2010. márc. 22. 16:13
 2/36 anonim ***** válasza:
50%
úristen az nagyon nagy kutya! Szerintem engedd meg neki, én is örülnék a helyében egy kutyának, sajnos én nem kaphattam :(
2010. márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem engedd meg neki, de kiskorába elég sokat foglalkozzon vele,mert ha nem jól van nevelve akkor lehet nagykorába bajok lesznek. Ez végülis igaz minden kutyára, de nem mind1, hogy egy pici yorki harap meg vagy egy hatalmas dándog..
2010. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Végül is most mi a probléma? Globálisan nem akarsz kutyát, vagy a Dog túl nagy? Vagy nem akarod beengedni a házba? Fogalmazd meg mi a valós probléma, és beszéld meg vele. Ha én nem akarok egy borjú nagyságú kutyát a házban, akkor az nem is lesz ott :) Ha ez a gond, akkor meg kell mondani, hogy lehet, de nem jöhet be. Csak aztán állj is a sarkadra, ha kell!!
2010. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy le nem szakadna róla :) Nem fog ez a tanulás rovására menni? Mert azt sem szeretném azért...
2010. márc. 22. 16:18
 6/36 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem azért nem jó kutya a fiadnak, mert nagyon rövid ideig él a nagysága miatt, emelett nem az a tanulós kutya! Gondolom a fiad szeretné nevelni a kutyakiképző mellett. Persze a dog okos, jó kutya, de mégsem az a munkakutya, a nagysága miatt is kevesebb dolgot tud megtanulni. Szerintem mondd meg neki hogy válasszon valami munkaszeretőbb fajtát akivel tud tanulni.
2010. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy én nem igazán értek a kutyákhoz, bár nem hiszem, hogy hanyagolná de azért nem akarok még egy terhet a vállamra venni. Illetve az a problémám vele, hogy mivel ekkora nyilván sokat kell vele foglalkozni, mozgatni kerten kívül is és hogy ez nem fog-e a tanulás rovására menni? Vagy kössek vele kompromisszumot, hogy ha jó tanuló és nem fog a tanulás háttérbe szorulni megkaphatja? Illetve evvel a szülinap letudva mert ahogy nézegettem a kenneleket nem olcsó kutyus + az etetése. Meg engedhetjük magunknak, de azért plusz ajándékra ne számítson :)
2010. márc. 22. 16:21
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is ilyen kutyám van ha akarsz róla infókat tudni akkor írj egy emailt.Ha gondolod a fiaddal is beszélhetek e-mailen vagy msn en keresztül:)

emailom: jessefangirl@citromail.hu

13 éves lány vagyok és egy 6 hónapos dog boldog gazdija.

Ui: Szerintem engedd meg neki:)

2010. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Azt mondja neki a nagy testű kutyák tetszenek. Tudnátok akkor fajtát ajánlani amit tudnék neki mondani?
2010. márc. 22. 16:22
 10/36 anonim ***** válasza:
50%

Még hogy a dog nem tanul meg sok dolgot??Oo

6 hónapos a kutyám de néhány 1 éves kutyát is lepipál a tudásával.Jah és nagyon labda bolond kutya:)

13/L

2010. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!