Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbullsuli? Tudtok ajánlani...

Neltarion90 kérdése:

Pitbullsuli? Tudtok ajánlani jó kutyaiskolát budapesten?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 4 hónapos kölyök pitemmel budapesten jó kutyaiskolát keresünk. Tudtok ajánlani?

2015. dec. 9. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Cerberos.
2015. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Happy dog, ha nem számít a távolság, akkor Eb Dorádó vagy Csepei SWAT dogs kutyasuli. Esetleg még a Városi kutyák iskolája.
2015. dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A cerberos oldalát megnéztem. Mi a véleményetek róla? Nekem elsőre szimpatikusnak tűnik.
2015. dec. 10. 00:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Én csak rosszat hallottam róla. Kavicsos flakonokat használnak büntetéshez, úgymond, hogy neveljék őket, illetve engedelmesben dolgozni sem tudnak a kutyák. Akkor mit is csinál az a kutyasuli? Arról nem beszélve, hogy mostanában elég nagy botrányok voltak a mentéseiknél is.


Inkább olyan sulit lenne érdemes választanod, ahol az alap engedelmességet tényleg megtanítják általad a kutyának. És ahol valóban megtanulod nevelni a kutyádat.

2015. dec. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez az én csqk rosszat hallottam, érdekes kifejezés. Nem hallani kell a dolgokról, hanem megnézni. Én még az előző oktató brigádnál voltam oviba. S valóban használnak flakont, ami kövekkel van megtöltve. A legtöbb kutyát kizökkenti ennek a flakonnak a hangja, amikor eldobják. Pl amikor egyik kutya a másiknak már túl sok, s nem elég a hang, a gazdi parancsolgatása, akkor igen is a kutyának a figyelmét magadra kell irányítanod, egy elengedett mét nem szófogadó kutyánál ezt hogy éred el? A flakon egy jó dolog, mondjon bérki bármit. A kutyát nem ütöd meg nem ráncigálod csak eldobsz egy flakont. Továbbá egy staffit, pitbll érdekelne, hogy hogy fegyelmezel... Ráncigálással semmit nem érsz, ütlegeléssel még.kevesebbet, csak pozitív megerősítés pedig elég kevés kutyánál elegendő.

A mostani brigádról nem tudok semmit, így érdemben sem nyilatkozni. Hallottam dolgokat, de látni nem láttam. Menj el nézz megy egy foglalkoást. Akár a cerberosban akár máshol, s dönts belátásod szerint.

2015. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Odamegyek, kiveszem a balhés kutyát pár másodpercre, kicsit "elbeszélgetek" vele és csak eztán engedem vissza. Vagy csak oldalba bököm. Mindenesetre én senkinek sem ajánlok olyan iskolát, ahol tömegesen gyártanak hangérzékeny kutyákat a kavicsos flakonokkal! Láttam már sajnos nem egy kutyát, aki ilyen "képzésből" származik, hát, ezek után kedvem sincs elmenni ilyen helyre. De ha valaki szerint ez a normális, hogy már kölyök kutyákat kaviccsal töltött kannákkal és flakonokkal hajigálnak, idegenek ordítoznak velük, csak hajrá. Tegyük tönkre a kölyök idegrendszerét. Bocs, én ehhez nem tudok tapsolni.
2015. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg ami a legrosszabb, az ordítás, flakon hajigálás nem csak azt a kutyát éri, amelyiknek szánják! A többi kutya is sérül az ilyen büntetésnek mondott ostoba viselkedésekben!

Azt tanácsolom, amit te mondtál. Menj el, nézz meg más iskolákat, hogy ott hogyan tudják fenntartani a rendet a szabadon lévő kutyák között dobálás és kiabálás nélkül. Meg fogsz lepődni. És mivel nincs az egész falkára kiható pszichés büntetés, sokkal felszabadultabbak a kutyák is.

2015. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bushkomor ***** válasza:
23%
Egyet értek az előttem szólókkal a flakon,kiabálás nem megoldás,hiszen a természetben élő állatok sem ordítanak egymással.INkább a természetből vett jól bevált módszerek mint kiegészítők(mivel nem tudunk és nem is fogunk tudni kutyáúl)segíthetnek a kommunikációban.Ráadásúl a pitek nem olyan idióták és hülyék mint ahogy a köznyelv mondja.Mondjuk egy bullterier már nehezebb eset.de nem a flakon hanem a megértés szempontjából.A pozizív megerősítést gyakorló iskolákat javasolnám.Ha muszáj valamit megcsinálnod,neked sem esik olyan jól minha jutalmat pénzt stb kapnál érte.Egy vigyorgó kutya hozza vissza az aportfát vagy egy megint nála lehet az a csörgő félelmetes valami?Próbáltatok már"megbüntetni egy állatot?10-ből ha 1szer sikerű megértetni az álattal mit szerettünk volna a többi bünti mellé szalad és egyből mást közöltünk vele.(többé nem áll kétlábra,nem néz a szemünkbe stb.)tükör suli és ha szerncséd van soha nem kell flakonozni,bántanod a szerettedet.mert az neked is fáj.Nem olcsó viszont vannak ilyen nevelési tanácsokat adó könyvek.Az első ilyen nevelési módszer sikere után,megkaptuk azt a "tablettát"amire vágytunk.Nincs aranyosabb egy gyönyörűen játszó,kommunikáló pitnél.Ők soha nem bántanak senkit ha őket sem bántják.
2015. dec. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti válaszoló vagyok, tükör suliban is ugyan úgy használnak flakont. Igazából szinte ugyan az a kategória a tükör suli és a cerbi. Talán a tükrösök tudnak is tanítani valamit a kutyának, bár sajnos nagyon nem sokat -tisztelet annak az egy-két kivételnek.
2015. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csakis az Akela Kutyaiskolát javasolnám! Nagyon sok bull tipusú kutyával dolgoznak (verseny szinten is), de mellette van náluk normál "hobbi kutya" foglalkozás is! Szuper az ovi rendszere, szóval szerintem érdemes megnézni őket! Facebook-on Akela Kutyaiskola-Rákospalota néven vannak fent!
2016. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!