Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az alábbi viselkedési...

Mi lehet az alábbi viselkedési probléma (kutya rombol, pedig le van fárasztva)?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van egy 9 hónapos kan yorkija,hát igazából yorki jellegű inkább,mert vagy 6-7 kg.


Ismerősöm meséli a kutyáját napi 4x leviszik sétálni ebből 1x elengedős 1,5-2 órás séta van. Hulla fáradt mikor haza viszik. Elmennek 3 órára és a kutya szét bontja a falat. Viszont van mikor napokig a falhoz sem nyúl.Vagy akár 6 órát is egyedül maradhat akkor sem rombol.


Nem ugat,nem nyüszít nem pisil be. Csak a falat bontja. Brit care tápot kap,plusz vitamint. Gondolták hátha vmi vitamin hiány,mert több helyen olvasták.

De azzal sem lett megoldva a probléma.

Ivartalanítani már ivartalanították. Szófogadó kutya,bár idegenektől kicsit fél,tartózkodó típus.

Szellemileg is le van fárasztva.


2 hétig hozzá sem nyúlt a falhoz,pedig volt 3 órát is egyedül meg 6-ot is volt többet sétáltatva és kevesebbet is.De mikor egyedül van hagyva le van fárasztva,vannak kint rágcsák is neki. Meg csinálták a falat,mondván 2 hétig nem nyúlt hozzá,erre megcsinálták másnap lebontotta.


Itteni kutyasulit felhívták,de annyit tanácsoltak,hogy többet foglalkozzanak vele stb. Viszont nincs pénzük most kutyasuliba vinni,bár szerintük nem oldaná meg a problémát.


Én a szobakennelt javasoltam,mert max 6 órát van egyedül, heti talán 1x 7 órát. Simán kibírja. Egy kényelmes ketrecet venni berendezni rágót bent hagyni.


Ahhoz nincs szívük,mondom akkor nem tudok segíteni.


Gondoltam rá kérdezek itt,hátha vki tud még vmilyen tanácsot adni.


2015. dec. 9. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miből épült az a ház, hogy a falat le tudja bontani a kutya???

Amúgy körömmel vagy foggal csinálja?

2015. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás lehet opció, illetve az, hogy van valami a falban/falon, ami szerinte jó ízű.

A jó kutyasuli amúgy megoldja a problémát, bár nyilván nem az engedelmes oktatás, hanem a célzottan viselkedési problémás kutyáknak való foglalkozás.

2015. dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 elwera ***** válasza:
Nekünk a 2 kutyánk, mikor itthon hagyjuk őket, leszedik a tapétát. Az új lakásba fogok körberakni valami lemezt a falra. Egyébként volt olyan is, hogy valamit érzett, és egy helyen bontotta a tapétát az orrom előtt, és mögötte ilyen sárga volt, amit lebontott. Kb olyan mint mikor ázik a fal és besárgul, aztán kiszárad, majd ráragasztanak tapétát, hogy elfedjék ezt a csúnyaságot.
2015. dec. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rágja is meg kaparja is.


De a szeparációs stressznél nem úgy van,hogy az jelen van mindig? Egyszer nem csinálja 2 hétig után meg igen? Van mikor napokig bontja aztán egyszer csak abba hagyja pár napra. Fogalmam sincs miből van náluk a fal.


Kutyasulit ajánlom nekik továbbra is.

2015. dec. 10. 08:32
 5/12 anonim ***** válasza:
A kutya nem gép :) A stressz mértéke változó lehet, simán el tudom képzelni, ahogy amőgy mindig stresszel, de csak néha jut el odáig, hogy nekiálljon a falnak. De a fene tudja.
2015. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszi!


Csak fura,mert azt hittem (tudom hinni a templomban kell :D) hogy ha egyfajta viselkedési probléma fent áll akkor az szinte mindig fent áll és nincs olyan,hogy elmúlik 2 hétre,aztán előjön.


Akkor szakember mindenképpen.

2015. dec. 10. 10:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Jellemzően így van, igen. De az a szép a kutyázásban, hogy mindegyik tud valami újat mutatni :D
2015. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az biztos :D
2015. dec. 10. 10:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom a szobakennelt. Még mielőtt elmennek otthonról fárasszák le majd zárják be egy KONG vagy egy nagy csont társaságában. Hidd el nekem aludni fog vagy a csontot fogja szétkapni. Én is így csinálom a yorkimmal. de előtte hozzá kell szoktatni a kennelhez.
2015. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én 3x is a szobakennelt javasoltam,de nem akarják bezárni.
2015. dec. 10. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!