Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon én vagyok a falkavezér?...

Vajon én vagyok a falkavezér? Van olyan hogy egyes helyzetekben igen, máskor meg nem?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, egy szuka csivava keverék és egy kan vizsloid, akit fél éve fogadtunk örökbe, mindketten ivartalanítottak. Hugomnak kan staffije van, aki még ivaros. A két kan közel egy idős. Jól kijönnek egymással, sokat játszanak is, azonban amikor hugom fent volt a kutyájával a vizsla többször is csattogtatta a fogát az ő kutyájának. Terület védésből szerintem. Nem minden alkalommal, úgy három-négyszer, kB hetente feljárnak. Ez természetesen nem lett hagyva, a staffi pedig nem is foglalkozott vele különösebben. S az merült fel, hogy probléma lehet a rangsorban, ezért viselkedik így. Pedig én falkavezérnek tartom magam. Kutya első szóra visszajön, etetésnél gyakoroljuk a maradot, addig nem ehetnek míg engedélyt nem adok, ajtóban én lépek ki először. Tanítom is őt, trükköket is szoktunk tanulni. Egyetlen gond a pórázon való sétával van, húz, nem erőteljesen, de laza póráz nincs. Tanuljuk a láb mellet menetelést ez egész jól megy. Azt tegyük hozzá, hogy két hónapja volt.kűtve a lába azóta csak pórázas séták vannak engedélyezve, mert közbe volt egy visszaesésünk is a gyógyulásban. Szóval fizikailag nincs lefárasztva, cdak szellemileg. Ezek ellenére pórázon normálisan sétál, kutyákra nem támad ki, akkor se hogyha el van engedve.

Ezek fényében létezne, hogy nem tart falkavezérnek?

Gondolkodtunk büntetésnél a kizárásra több napra, hogyha mégégyszer ilyeb előfordul. A probléma az, hogy tornáztatni kell a lábát, fizioterápiára vinni meg ilyesmi, így a kizárás nem megvalósítható szerintem.

Várom a véleményeket, illeve hogy hol ronthattam el, hogyha ez fenáll?!


2015. dec. 10. 10:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A vizsla szuka, a staffi kan?

Valami bizonytalanság van a levegőben.

Egyébként csak magát a fő címkérdést olvasva, igen, van olyan.

Amúgy szerintem valóban erről van szó

Pláne, hogy bizonytalan vagy. A kutya ezt megérzi.

Miért vagy bizonytalan?

2016. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Mindkettő kan, a vizslq ivartalan a stsffi nem. Nem éreztem magam bizonytalannak az adott szituációban, csak miután hugom beszélt egy kikápzővel a fenti problémáról, s azt mondta, hogy.nincs meg a megfelelő rangsor, nem én vagyok a falkavezér, így rekesszük ki, hogy észhez térjen. De ezt már akkor túlzásnak gondoltam, mert kirekesztést, ahogy én.olvastam súlyosabb esetekben szokás. Ez meg nem mindennapos, minden feljöveteles probléma.
2016. jan. 5. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!