Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljes labdafüggőség?

Teljes labdafüggőség?

Figyelt kérdés
Sziasztok. a kutyám egy lassan 2 éves újfundlandi, és teljesen labdaőrült, már nem normális a viselkedése. Ha ott a labda nem hajlandó rám figyelni, nem ül le, nem jön oda, nem hallgat rám , nem fogad szót!! Csak hozza oda, hogy rúgjam vagy dobjam el és nem létezik neki semmi a labdán kívül! Ha elveszem eltelik 1 óra és normalizálódik a viselkedése. Mit lehet ez ellen tenni? teljes labdamegvonás ? :/ Előre is köszi a válaszokat.
2015. dec. 10. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na, az ilyen kutyát vétek nem képezni :) Irány a kutyasuli, és legyenek nagy terveid, az obedience-esek ki se röhögnek a fajta miatt, szép ereményeket tudsz elérni egy fundival is, ha ilyen lelkes! :)
2015. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább be van szűkülve a labdára, abból áll az élete... Ki sem tudok menni és játszani vele egy normálisat, simogatni, tanítgatni mert nem figyel rám. De most nincs laszti. eldugtam.
2015. dec. 10. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez pedig tök jó. Jutalomként használd a labdát. Könnyen lehet vele tanítani, motiválni. Először követeld ki tőle a helyes viselkedést, (pl. ül), és csak utána jutalomként kapja meg egy kicsit a labdát. Hamar rá fog jönni az összefüggésekre :)
2015. dec. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ezért lehetne tök jól használni képzésre :) Azért nem látod ezt, mert még senki nem mutatta meg, hogyan kell kihasználni ezt a tulajdonságát.

Nem a levegőbe beszélek, a pitemet eleinte az se érdekelte, ha a fejemen kell átmásznia a labdáért, ma meg úgy gyakoroltunk, hogy ott van a feje mellett a labda, ő meg az ellenkező irányba néz a szemembe. Nem tökéletes még, de nagyon szép halad. Amint a tiéd is rájön, hogy nem kapja meg csak úgy, hanem melózni kell érte, tök jól fogod tudni használni képzésre. Csak előbb nyilván neked kell, hogy meglegyen a technika.

Nekünk amúgy a behívásunk is a labda miatt gyönyörű, bármiről lehívom a kutyát, mert tudja, hogy elővarázsolhatok egy labdát. Csomó mindent meg lehet oldani erőszakosság nélkül egy ennyire labdás kutyával :)

2015. dec. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy labdab*zi vizslám van és nem tudom mit kezdenék vele, ha nem lenne labdab*zi :D Szuperül lehet használni tanításhoz, nem kell folyton kajával rohangálni, labda a zsebbe és lehet dobálni.
2015. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek ! :) Megpróbálkozom ezzel a labdás neveléssel/tanítással :)
2015. dec. 10. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem a staffordom egy az egyben olyan, mint a te kutyusod, de mintha a másolata lenne! :) Ha labdát lát, kikapcsol az agya, elfeketedik a szeme, és megszűnik minden. De csak a teniszlabda-méretű vackoknál csinálja ezt, lehet az vadalma, birsalma vagy mogyorófa termése.

Én ezért inkább focilabdával játszom vele, vagy kötéllel. Nekem nincs türelmem az ilyen őrült dolgaihoz, egyszerűen keresek mást, amit szeret, mozog vele de nem kattan be.

2015. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, lehet én is keresek neki egy kötelet :)
2015. dec. 11. 09:25
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Eleinte lehet, hogy jobb, ha zsebbe rakod a labdát, kérsz egy könnyű feladatot, majd megdicséred TE SAJÁT KEZŰLEG, és csak EZ UTÁN kapja meg a labdát...aztán majd felfejlődtök oda, hogy labdát kirakod a kertbe, és mellette dolgoztok, a kutya RÁD figyel, s jutalmul mehet a lasztiért :) Ez jó kis önfegyelmet is tanít neki
2015. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is labdaőrült vizsloidom van. Így tanultuk meg az ült, a maradot-még úgy is marad, hogyha eldobom a labdát, s hohygaondom, hogy mehet érte, akkor rohan, mint az őrült-. Lent az utcán csak labdával motiválható, kajával nem. Vagy még nem találtam meg a megfelelőt. Számomra kicsit macerásabb a labdával tanítás pl a láb mellett menetelés, a lábhoz. Ezeket nem sikerült még kiviteleznem labdával, csak kajával. De biztos én csinálok valamit rosszul.

Szóval, ahogy az előttem szólók mondták, használd ki. Csak úgy kapja meg a labdát, hogyha teljesíti a parancsodat.

2015. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!