Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások mit tegyek?

Kutyások mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van kettő 1 èves szuka kutyám.kölykök voltak amikor kihoztam œket az illatos uti menhelyröl.Az egyik nèmetjuhász jellegü a másik közèp termetű keverėk.Együtt nöttek fel.

A napokban találtam egy kidobott kan kb 1 èves minidobermannt...nem merem öket össze engedni nehogy a kèt szuka bántsa..

Mit tegyek?szeretnèk tanácsot kèrni hogy szoktassam öket össze..


2015. dec. 10. 18:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Hát most az egyetlen dolog, amit tehetsz, hogy sürgősen elhúzol egy modernebb szemléletű kutyasuliba, hogy bepótold az elmúlt évet, amit elmulasztottál felhasználni a kutyáid nevelésére, szocializálására. Aztán majd ott a kiképzők megmondják, hogy mire számíts, hogy csináld. Valószínűleg az új kutya sem egy tökéletesen jól nevelt jószág, úgyhogy arra is ráférne, bár amúgy ha neked megvan az elmélet, azt jórészt nála is fogod tudni alkalmazni.

Vagy hívhatsz házhoz is kiképzőt, kimehettek együtt sétálni, összeszoktatni őket. De ne próbáld meg egyedül, ha nincs kontrollod a kutyáid fölött, mert csúnya vége lehet.

2015. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egy szoval sem irtam hogy a 2 szuka neveletlen.hallgatnak rám..ugy mond Ėn vagyok a vezèrhim....de hát kiszámithatatlan hogy reagálnak egymáshoz.
2015. dec. 10. 19:37
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Erről beszélek. Ha te lennél otthon a májer, tudnád, hogy nem lesz gond, mert nem engeded meg nekik. Így, hogy azon gondolkodsz, hogy vajon ők mit fognak szólni, nem pedig te kezeled a helyzetet, abszolút lutri, hogy gond lesz-e. Az lenne a normális hozzáállás, hogy nem fogják bántani, mert egyrészt rendszeresen járnak kutyák közé és tudják, hogy egymást szekálni tilos, másrészt meg ha mégis megpróbálják, ott vagy és megoldod, hogy legközelebb eszükbe se jusson. Amíg ez nincs meg, addig irány a kutyasuli, hogy végre megtanuld kezelni a kutyáidat :)
2015. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Rakj mind 3 ra pórázt és próbáld ki mit csinálnak ha találkoznak. Ha nem agresszívek egymással akkor tölts egy vödörbe hideg vizet, legyen kéznél és engedd össze őket egy órára és folyamatosan figyeld mit csinálnak. Ha összeugranak akkor vödör víz rájuk és mehetnek külön. Ha nem próbálod meg sose fog kiderülni hogy hogy viszonyulnak egymáshoz
2015. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja és akuminak igaza van. Ha rendszeresen hordtad a kutyáidat kutyák közé akkor velük nem lehet gond. Én attól félnék hogy a dobberman megy nekik
2015. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
És még próbáld meg hogy a szuka kutyáid védik e a helyüket, táljuka. Töltsd meg a táljukat kajával és vezesd oda a dobermant ugy hogy a szukák is ott vannak (még mindig legyen nálad egy vödör víz!) ha nem harakszanak meg a dobermanra hogy a táljukból eszik akkor már nyugodtan maradhatnak együtt persze 1-2 hónapig még nagyon figyeld meg a viselkedésüket!
2015. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem járunk kutyák közè..

Kertesházba vannak...nagy területen...de kinti-benti kutyák.

A mini dobermann akkora mint egy kiscica..vėgûl is ezèrt fèlek hogy hiába kan neki mennek..

2015. dec. 10. 20:05
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi azt nek figyeltem hogy MINI doberman (azaz német törpe pincher). Elég baj hogy nem hordod/hordtad őket kutyák közé de gondolom sétálni se viszed őket... Mindenesetre csináld azt amiket irtam!
2015. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valamit muszáj csináljak mert igy nagyon rossz neki egėsznap egyedûl:((((
2015. dec. 10. 20:35
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Először foglalkozz megfelelően a két meglévő kutyáddal, utána gondolkozz harmadikon. A nagy kert csak egy nagy kennel. Semmi újdonság, semmi inger nem éri őket. Séta, szocializáció!!!!!
2015. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!