Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bologneset lehet ölben/táská...

A bologneset lehet ölben/táskában cipelgetni?

Figyelt kérdés

Nem mintha valami plázacica lennék de azért nem nagyon szeretem a kutyákat ilyen műanyag pórázon sétáltatni. Szeretném ha a kérdésre válaszolnátok és nem kritizálnátok!

Köcce!


2010. márc. 22. 21:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Perzse,hogy lehet! De van 4 lába is... el ne felejtsd...
2010. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Semmilyen kutya nem arra való, hogy lehessen. Lehetni lehet egy bernáthegyit is.
2010. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem is kell! Megneveled szépen és megy mellett póráz nélkül is. Amúgy nem tudom milyen az a műanyag póráz, van bőrből is, a flexi meg amúgy sem jó! A kutyát nem kell cipelgetni, csak kivételes alkalmakkor...
2010. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem szereted a kutyat porazon setaltatni, akkor egyszeru: NE TARTS KUTYAT!

A kutyanak mozgasra van szuksege, aminek a legnagyobb resze a seta! A kutyat nincs jogod megfosztani a setatol csak azert, mert nem szeretsz kutyat setaltatni! Egy kutyanak az egyik legnagyobb orome a porazon valo seta.

Ha taskara akarsz egy kutyat karhoztatni, akkor vegyel inkabb pluss kutyat!

De remeljuk, hogy csak rosszul fogalmaztad meg a kerdest, mert ennyire hulye plaza cica senki sem lehet.

2010. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

Mivel látom kérésed ellenére mindenki leszólt, ezért megpróbálok normálisan válaszolni..

Nem hiszem, hogy a kérdezi ne tudná, hogy van négy lába, és hogy a kutyának az az igazi élvezet ha futkoshat, de vannak alkalmak amikor az ember egyszerűen nem engedheti meg, hogy a kutya körülötte futkosson, ilyenkor pedig a kutyának is kényelmesebb egy táska, mint a gazdi ölében lógni. Nekem havanesem van és ő kifejezetten imádja a kutyatáskát, leteszem és már bújik bele. Szóval természetesen lehet kutyatáskába szállítanod a kutyusod. :D:D

2010. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Utolso!

A kerdezo nagyon vilagosan megirta a tenyeket, nem kell belemagyaraznod azt, amit nem irt le. A kerdezo nem azt irta, hogy alkalmakkor szeretne beletenni a kutyat, amikor eppen porazon nem lehet. Hanem vilagosan es erthetoen azt irta, hogy NEM SZERETI porazon setaltatni a kutyat.

2010. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Azt irtad, ne kritizaljanak. De hogy a fenebe lehet erre a kerdesre felhaborodas nelkul valaszolni? Mi az, hogy nem szereted a kutyakat porazon setaltatni? Ezt nem szeretni kell, hanem ez kotelesseg!

Az OK, hogy taskaba teszed a kutyat, ha egy boltba kell bemenned, vagy tomegkozlekedesi eszkozre, stb, ahova porazzal nem vihetned. De ember az ilyen, aki azt mondja, nem szereti porazon setaltatni???

Szerintem akinek kutyaja van, az sok mindent nem szeret: felkelni hajnalban kakiltatni, zacskoval a kakikt felszedni, es meg lehetne sorolni...de kit erdekel? Kotelesseg, az kotelesseg.

Ha egy kutya nem setalhat, az olyan, mintha egy toloszekben kene leelned az eleted.

Remeljuk, ez nem kovetkezik be, mert akkor plazaba sem jarhatsz olyan onbizalommal.

2010. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Azt meg lehetne tudni azert, hogy mi a bajod a porazon valo setaval? Az teny es valo, hogy egy olyan plazat sem ismerek, ahova be lehet menni kutyaval porazon.
2010. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Látom nem vettétek figyelembe a kérésemet! Természetesen nem akarom állandóan cipelni! Nem vagyok hülye! Tudom hogy szeret sétálni. Igazából a munkahelyemre is szeretném bevinni, ami amúgy egy cég. Kosztüm stb... oda ölben kell vinnem. Igazából nem az hogy nem szeretek pórázzal sétálni (rosszul fogalmaztam), nincs rá alkalmam. De természetesen hétvégén ráérek hosszabb 3-4 órás sétákra,kirándulásokra is. Az irodám meg elég tág szóval.....nem kéne rögtön letámadni. Kértem hogy ne!!!

Aki nem tette köszönöm!

2010. márc. 22. 22:37
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem kéne kutyát tartanod, már csak azért sem, mert mint írtad, hétköznap nem lenne rá elég időd. A másik pedig a hozzáállásod. Egyébként sem értem, ha a munkahelyedre csak ölben vihetnéd be, akkor minek viszed be? Azt hiszed, a kutya majd egész nap elücsörögne a táskádban vagy az öledben? Nem értem, kicsit ellentmondásos. Egyébként meg ez a táska meg ölben cipelés olyan dolog, nekem nagy kutyám van, tehát kénytelen mindig a saját lábán közlekedni. Akkor ezt egy kisebb kutyával miért nem lehet megtenni? Egyetlen alkalom, mikor fölveszem nagy ritkán, ha a mozgólépcsőn le kell a metróba vinni. De ha lehet, inkább kerülöm ezt is, mert nem egy nagy élmény egy huszonpárkilós kutyát cipelni. Van egy kis 7 kilós kutyám is, ő is a négy lábán éli az életet. Soha nem veszem fel, ahová meg csak az ölemben vihetném, oda nem is viszem. Vagy dolgozni, vásárolni megyek vagy kutyázni, nem gyötröm azzal a kutyát, hogy olyankor is ott lebzseltessem, mikor úgysem tudnék rá 100 %-ig figyelni. Viszont azt az időt, amit velük töltök, 100 %-osan töltöm velük, így ez nem mennyiségi, hanem minőségi idő, ami sokkal többet ér annál, mintha a nap 24 órájában ott lenne, de közben nem figyelnék rá.

Szóval: ne cipelgesd táskában a kutyát. Szerintem. Nem jó az neki sem.

2010. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!