Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tápban nagyok a tápszemek?

Melyik tápban nagyok a tápszemek?

Figyelt kérdés

Acana adult dogot eszik most a kutyám, annak max. 1cm az átmérője és egyben nyeli az egészet. Szeretném, ha rágna is valamennyit (hétvégente kap nyers húst, csontos húst így valamennyire pucolódik a foga).


Nagy tápszemcsék Happy dog sensible tápoknál vannak,azt annak idején megrágta.... de mi van még ezen a márkán kívül (persze nem Chappi kategóriás :D)? Arra gondoltam, hogy belekeverek neki más tápot is.



2015. dec. 11. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

a dog chow elég nagy szemű, de azért nincsenek egy szinten...

jobb tanácsot nem tudok adni, mert az enyém a nagyszeműeket nyelte le egészben, amióta kisebb szeműt kap, többet rág. de alapból nyugodtabban és lassabban eszik, lehet, hogy amúgy se zabálna már.

2015. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kutyának nincs szüksége rágásra ahhoz, hogy megeméssze az ételét. Ami lefér a torkán, azt egyben nyeli le. Még a nagyobb tápszemeket sem úgy "rágja", hogy tisztuljon a foga. Fogtisztításhoz a nagyobb méretű csontok, csontos húsok valók.
2015. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ér fel a csontos hússal, de azért mégiscsak jobb ha valamennyit használja is a fogát.


Kaptunk valami nagyon gagyi tápot a szomszéd nénitől, szerintem Chappi vagy Pedigree lehet, na abból pár (5-6)szemet szoktam neki beletenni mert azok jó nagyok, azt bezzeg mindig megrágja...

Ezért gondoltam hogy valami nagyobb szemű táppal kéne próbálkozni.

2015. dec. 12. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem valtasz inkabb teljesen nyers kajaltatasra? :)
2015. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor figyeld meg egyszer, hogyan is "rág" a kutyád tápot.

Hátulra "dobja" az őrlő fogakra, roppant párat és nyel.Ettől szerinted hogyan is pucolódik bármelyik fog?

A fog akkor tisztul, amikor mindegyik darab valamibe belemélyed, ami súrolja. A tápnál akkor már többet ér a kopogósra szárított kenyérsarok. Természetesen akkora, hogy dolgoznia kelljen vele a kutyának.

2015. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közben elmentünk egy állateledeleshez, a Happy dog supreme változatai (Irlend, Karibik, Africa, stb.) nagyobb szeműek, kb. 2cm-esek. Ebből vettem neki egy keveset, ezeket a nagyobb szemeket rendesen megropogtatja.


A Trainer tápok nagyon apró szeműek, Dog chow kb. 1cm-es, Optima Nova is apró szemű, az Acanák meg elég egy méretűek akármelyiket néztük.

2015. dec. 16. 17:11
 7/7 anonim ***** válasza:

akkor változtathattak azóta a dog chow-n, vagy csak nem mindegyik fajtája ilyen. amivel én etettem (valamelyik felnőtt táp volt, talán a halas), abban akkora golyók voltak, hogy féltem, megfullad tőlük a kutya, mert francért se rágta meg...

a happy dognál figyelj majd a fogaira, én is próbáltam, de olyan kis laposak, "puhák" a tápszemek, rágta, de erő nem kellett hozzá és nagyon morzsálódott is, nagyon csúnyán fogköves lett tőle az enyém.

2015. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!