Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a kölyök...

Mit tegyek hogy a kölyök kutyám jobban halgasson rám?

Figyelt kérdés
Nost 6 hónapos és egyátalán nem figyel rám. Ha póráz nélkül van egy darabig jön mellettem de odamegy minden emberhez akár mit mondok. A kutyák a legrosszabbak. Ha meglát egy kutyát akkor se nem hall se nem lát, mindegy neki hogy egy kilóméterre van a kutya, hogy úttesten szalad át vagy az autó előtt. Meg se hallja amit mondok, kiabálok neki. Miután meg utolérem és hívom magamhoz elkezd szögdécselni meg rohangálni előttem és szinte beleröhög a képembe. Pedig járunk kutyasuliba is, itthon is foglaljozok vele, egy csomó tanácsot megfogadtam, de egyszerűen nem hallgat rám és már nem tudom mit kezdjek. Nem akarom mindíg pórázon vinni, mert azt ő sem élvezi. Kérlek bunkó, kioktató válaszokat ne írjatok, mert ez nagyon fontos nekem, nagyon szeretem a kutyusomat és szeretnék vele harmónikusan élni, bízni szeretnék benne és nem szeretném hogy bármi baja essen.
2015. dec. 11. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Kutyaovi. Pont erre való :)
2015. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bushkomor ***** válasza:
0%
Szia! Én a tükörmodszert választanám mint oktatást,habár minden kutyasuliban lévő oktató elé.g könnyen megoldást nyújthat. Komplex a kérdés és ezért nem lehet rápár mondatban válaszolni. Minden kioktatás nélkül:a te kutyád nem más mint a többi,ha már próbálkoztál vele és nem ment gondold újra,következetesség.Csak egy oktató tud ahelyzethez megfelelő választ adni. Bocsi
2015. dec. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bushkomor ***** válasza:
6%
Nem tudom mennyire lehet vagy nem de a neked ugatok könyvet ha megveszed és minden pontot betartasz és következetes vagy olyan élményben lesz részed a kutyi nevelésében ,viselkedésének megváltozásában,hogy egy életre szóló reflekszszerű viselkedési formát tudhatsz be magadnak.Az éhes kutya a jó kutya(nem a sovány)jualomfalatért mindenre képes és ha ez beidegződik(mert nem miattam csinálja blabla)már könnyebb dolgod lesz.És játsz vele sokat kellékek nélkül is sokkal ragaszkodóbb lesz.Most abban a korban van.ha valamit megtanúl(gyere ide itt egy kis töpörtyű)soha nem felejti el.Csak séták után adj neki enni ezáltal a sétákon kapott gyere ide jutalomfalat eredményesebb lesz.Természetesen idő multán már csak a gyere ide beidegződött viselkedés lett és vagy kap vagy nem,mert már nem tudja miért,de reflexből oda fog menni. A legszebb korszak ez,mert ilyenkor mindent megjegyez mindent bevesz.Nekem is kell eggy:)Az nagyon fontos hogy otthon megszokott körülmények között gyakorold eleinte a behívást,mert kinti körülmények között nagyobb az inger és jobban megoszlik a figyelem.Ha mégsem jön visza,nem elég éhes.Sajnos áldozatot kell hozni a siker érdekében.A rokon farkasok pl.kéthetente vagy ritkábban jutnak élelemhez.A kutyiknak is ilyen gyomruk van nem szenvedik el annyira mint az emberek,viszont egy életre szófogadó kutyád lesz.Nyilván a kutyasulit preferálnám.és még ezer meg ezer dolog van amitől minket néz vezérnek.Ha gondolod írj még és megbeszélhetünk 1-2ilyen technikát!
2015. dec. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy jutifalat mindíg van nálam és már vagy milliószor gyakoroltuk a "hozzámot" itthon is, az utcán is meg a kutyasuliban is. Az a legnagyobb baj, hogy szerintem egyátalán nem figyel rám, főleg ha kutyát lát, úgy érzem még nem fogadott el falkavezérnek.
2015. dec. 12. 05:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Jártok suliba,azt írod, akkor csak megmutatják, gyakoroljátok a behívás elsajátítását.

Amíg nem vagy képes elérni, hogy teljesen hallgasson rád, nincs póráz nélküliség, csak olyan helyen, ahol nem kerülhet bajba a kölyök.

Egy 6 hónapos kutya még kölyök. Gyakorlás, türelem kell hozzá.

2015. dec. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már 2 hónapos kora óra gyakoroljuk a behívást, kutyasuliban is megcsinálja. Utcán is, csak ha kutyát lát se kép se hang.
2015. dec. 12. 09:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor pontosítok: jó kutyaovi. Olyan, ahol tanítják a kutya korlátozását, büntetését is, nem csak a jutalmazását.
2015. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, még nem próbáltam, de megfogom, köszi! :)
2015. dec. 12. 11:33
 9/9 Jar-Jar ***** válasza:
57%

Magyarországon jelenleg kötelező pórázon sétáltatni a kutyát, mindenféle tükör módszerek ellenére is.

Az egészséges kutyatartás úgy néz ki, hogy otthon a saját környezetében él velem a kutya, ha az utcára viszem, akkor pórázon van és ha aktív jó ösztönű, energikus kiskutyánk van, annak találunk sportot vagy kutyás közösséget, ahová rendszeresen elhordjuk, és ott kerül le a póráz, ott is megtanulja amit már otthon megtanítottunk neki, ill. ott is sajátít el tudományt.

Az utca NEM a kutyáké, még a mindenfelé szabadon lofráló "de az enyém barátságos" kutyáké sem. Az utcán közlekedünk, hogy eljussunk A-ból B-be. Ezzel kellene tisztába lenni a kutyatartóknak. Az urbánus kutyatartás nem jelentheti azt, hogy a városok utcáit szuper szangvinikus kiskutyákkal töltjük fel, arra nem figyelve, hogy nem minden embertársunknak van igény a kutyákra. Ezért nem róhatjuk meg őket (bár megérteni sosem fogom tudni magam sem).

Interneten, meg könyvből nem képezhetünk és taníthatunk 1 kutyát sem, mert minden kutya más és más.

A falkabaromságokat meg el kell felejteni, hiszen az etológia konferencián kimondták Korom Gábornál kompatibilisebbek, hogy az ember NEM falkavezére a kutyának.

Azt gondolom, hogy ezeknek a módszereknek itt a pont a végén.

Valóban lelkesebben teljesít egy éhes kutya, úgy nevezett appetitív állapotban, de egy szint után az már a fordított eredményt éri el. Pl. elmegy vadászni, vagy ingerlékenyebb lesz, nem tud valóban koncentrálni, mert nincs rá energiája (mivel nem eszik).

A kötődést a közös programok és a következetes élettel érjük el, ne pedig az agyonéheztetéssel.

Hiszen láttunk már undorító példákat csont soványra fogyott kutyákról, és olyanról is, akik maradandó károsodást szenvedtek. (Ezeket persze gy tükör könyv sem említi példaként, és még a tvben sem mutatják)

Sok platformon ment már erről a témáról vita, az 1-2 kutyás tükörsulisok vs. évtizedek óta eredményesen teljesítő verseny és szolgálati kiképzők között.

Természetesen az eredmények magukért beszéltek.

Amit tanácsolok:

Találj a kiskutyának sportot és közösséget, valamit, ami testhez álló, és a fölösleges energiáit kitombolja, használhatja az ösztöneit, és ha rendszeresen elhordod, beáll egy olyan ritmus, hogy nem az lesz a legfontosabb hogy az utcán idétlenkedjen, mert nem az lesz a "játszótere".

2015. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!