Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladjuk egy kitartóbbnak vagy...

Eladjuk egy kitartóbbnak vagy meg lehet még nevelni?

Figyelt kérdés

Van egy mostmár lassan 7 hónapos Német Juhász KAN kutyánk.

4 hónapos volt mikor hozzánk került, azóta tanítjuk.

De nekem mostmár kezd belőle elegem lenni. Mindent szétszed -amit megértek- de hiába szólunk rá, vagy megcsapjuk újsággal egyszerűen semmi.Egyedül a kocsitól fél, arra meg tudtuk tanítani. Ma este is ki kellett mennem mert szétszedte az udvart a tálját felborítja, főleg ha van benne valami.Kimentem összepakolni, ez nem tetszett neki és elkapta a kezem de nem harapott meg, csak elkapta.Ellöktem és leszidtam.Semmi.Folytatta.Kapott az újsággal, nem érdekli. Nálunk a kutyaiskola lehetetlen. Volt már több Német juhászunk is, de ez a kutya teljesen más mint a többi kutyánk. Valakinek van valami ötlete mit tehetnénk még?

Lehetőleg normális válaszokat kérnék és nem pedig nyafogást hogy akkor minek kellett a kutya.


2010. márc. 22. 22:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el egy kitartóbbnak (a kutyus érdekében)
2010. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom így leírásra nem tűnik valami különlegesen durvának. Ilyet minden kiskutya csinál. Ha nem hallgat rád akkor keményebbnek kell lenni. Én meg vagyok róla győződve hogy egy grabancrázás, pofon nem árt a megfelelő kutyának! Esetleg nyáron hideg víz ha nagyon elszáll. Vannak kutyák akiknek be kell keményíteni! Pont azért ilyen népszerű a német juhász, mert régen nem volt kutyulimutyuli, hanem erőszakos képzés volt és nem sok fajta bírta ezt, de a német juhász igen, és nem akkor kezdett romlani a fajta, hanem most hogy divatos lett...
2010. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Éredmi információt nem közöltél, így ember nincs, aki meg tudja mondani hol a hiba a nevelésben. Annyit mondjuk már most gyanítok, hogy unatkozik. A másik, hogy különösebb következetesség nélkül és gyakran vered, ez abból látszik, hogy a büntetést nem veszi komolyan.

Szóval add el, bár pofátlanság egy félrenevelt kutyáért pénzt kérni, de ez már az eladó-vevő közötti téma.

2010. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire eleged van belőle, akkor nem vagy kitartó se..még csak 7 hónapos! Még most adjátok el, de csakis olyannak, aki tényleg szeretni fogja és van ideje rá, nem csak ugy odaadni valakinek. Egyébként nem értem, h a kutyasuli mért nem megoldás. Ha nincs rá pénzetek, legalább csak kérdezz meg egy kiképzőt, hogy mit csináljatok vele. (Valamit biztos, h ti csináltok rosszul.) Sok szerencsét!
2010. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Van egy kutyás sorozat ami a kuyaneveléssel foglalkozik , a Póráz két végén a címe, az én kutyám is ilyen problémás volt, nekem sokat segített a sorozat, rengeteg tanács, trükk van benne. Innen letöltheted ha érdekel: [link]
2010. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján, amit leírtál, nekem nem tűnik problémásnak, csak kölyöknek...
2010. márc. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adjátok oda valakinek akit ezek a gyerekkori csínyek nem zavarnak és aki a te szavaiddal élve, kitartóbb.

A kutyának is így lesz a legjobb.

Az enyém is problémás volt (bár szerintem csak kölyök) mindent szétszedett megrágott, tele volt a kert széttépett rongyokkal, szivacsokkal, tálakkal, függönyökkel mindennel. De hát ha egyszer elölhagytam az udvaron akkor ez van...

2010. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Persze,hogy komolyodik.Nekünk van egy Westienk.1éves koráig mindent szétszedett,éjszaka leszedte az asztalrol a 80ezre telom és szétrágta.Csomo cipömet tönkretette,de nem ujság pairral kell csapkodni,hanem rákell verni pár eröset föleg egy némethjuhászra,neki is fáj és tanul az esetből,de szerintem várd meg az egy évet,utána ha orditasz vele és rácsapsz jopár nagyot a seggére akkor tanulni fog,és szerintem ez nem eröszakos,és kegyetlen
2010. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

öhm, nem játszol vele? nem futtatod? nem csináltok érdekes feladatokat?

akkor ne várd, hogy jobb legyen... a njuci munkakutya, nem hobbieb...

2010. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

az meg nem jó, hogy fél az autótól!

az én kutyám imád autózni, de azt tudja, hogy autó elé illetve úttestre nem szalad.

2010. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!