Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltathatom már a bichon...

Sétáltathatom már a bichon havanesem?

Figyelt kérdés

Most 14 hetes.

Egyszerűen csodás kiskutya. Nem szeretném, ha bármit elkapna, bármi baja lenne.

De azt sem szeretném, hogy "megposhadjon" a panelban. :/

Kutyakozmetikushoz mennyi időnként érdemes/kell elvinni?



2015. dec. 12. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol tart az oltási programja? Az utolsó kombinált után kb. 10 nappal lehet vinni sétálni.
2015. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban az oltottságától függ, másodsorban meg attól, hogy van-e valami komolyabb fertőzés a környéken. Szóval kérdezd az állatorvost :)
2015. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Eddig 3 oltást kapott.

Elviekben hétfőn fogjuk vinni a 4.-re.

Nincs fertőzés a környéken.

Kezdetben természetesen nem órákig tartó sétára, meg más kutyákkal való találkozásra, együtt sétáltatásra gondoltam.

Akkor várjak még velen ugye?

2015. dec. 12. 23:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Na de három mit kapott? Két kombi meg egy parvo után a legtöbb kutyaoviban is szabad a pálya, szóval ha ez megvan, akkor utcára is mehet nyugodtan. Ha parázol még, akkor ne engedd más kutyák ürülékét meg fenekét nyalogatni, de ennyi :)
2015. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. dec. 12. 23:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Kozmetikushoz is oltások után viheted,hogy szokja a közeget egy kis igazításra,fürdésre!! Illetve otthon is a kefe,hajszárító látványához is szoktasd.Célszerű felrakni egy asztalra melletted egy kis virsli juti gyanánt és ha szépen viselkedik adni neki.


Mi Havánk 9 hetes kortól szoktatva volt a fürdetéshez,hajszárítóhoz,ollóhoz és keféhez. Most 4 éves és nem tűr meg semmit a fürdetést utálja. Nem mi rontottunk el,sose hagytuk a hisztit.Nem adom fel mai napig. Hiába tiszta lyukas lesz a kezem :D

Kozmetikát ott rontottuk el,hogy 8 hónaposan vittük el. 4 év alatt a kozmetikus megbolondult,mert végig vinyogta harapta az egészet. Mivel már kozmetikus vagyok,itthon elvégzem ezt a feladatot :)


mai napig utál mindent,meg le akar ülni,de nem adom fel,ezt javaslom nektek is ne engedjétek a hisztit!!


Ha eddigi oltásai a parvo és két kombi volt akkor már sétálhat,de utcán ne egyen fel semmit,illetve olyan kutyához amiről tudod,hogy nincs esetleg beoltva ahhoz ne engedd oda.

Kóbor kutyákhoz sem ajánlott.


Én itt a környékbéli kutyásokat ismerem,tudom melyik van oltva,meg normálisan tartva. Az idegen elhanyagolt kutyákhoz mai napig nem engedem oda.

2015. dec. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. dec. 13. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!