Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasetaltatas kozben hogyan...

Kutyasetaltatas kozben hogyan vedekezhetek legálisan agressziv, gazda nelkuli kutya ellen?

Figyelt kérdés
Falun lakunk,igazabol kobor kutya nincs, de felelos kutyatartas se sok. Kapuk nyitva ill. lesz@rjak ha kimegy a kutya,majd visszajon. Eddig nem volt gond,mindig elszaladtak az ilyen kutyak,de ma egy nagydarab labrador rank vetette magat. Ket kutyat setaltatok, 10kg szuka, 20kgos kan kutyust. Egybol a kanra ment ra. Mivel lehetne ez ellen vedekezni? Volt minimum 40kg az a kutya es nagyon vad. En meg 154cm es lany. Ha nem jon egy srac h elzavarja 2x is, nem tudom hogy vegzodott volna

2015. dec. 13. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig legyen nálad paprikaspray, de bármilyen, akár dezodor is megteszi, hogy letudd vele fújni.
2015. dec. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gazdát kell megfenyegetni, hogy rendőrt meg sintért hívsz rá, ha nem tartja féken a kutyáját. Ha 20 emberre kell ráhívni, akkor 20 emberre kell ráhívni. Kapjanak már az agyukhoz, hogy mindennek van határa, ha egy kisgyereknek megy neki a kutya, akkor kinek magyarázkodik?
2015. dec. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, a gazda lesz a mai programom,kaptam fulest, kie lehet a kutya.

A paprikaspraytol felek,hogy a sajat kutyaim is kapnanak belole. Ha csak egyet setaltatnek egyszerre,sztem most is tudtam volna tenni vmt,kettovel nehez volt barmi mast tenni mint ordibaln. Nincsennek vm osszecsukhato bot felek? Vagy az nem legalis?

2015. dec. 13. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Dezodor. Valami rémesen erős szagú. Belefújsz a támadó kutya arcába (orr, száj, szem), és addig fújod, amíg fel nem adja. Azért jobb az, mint a paprikaspray, mert amiket ehet kapni önvédelmi célra, azokban csak 1-2 adag van, és ha elvéted, akkor ugye ott állsz fegyvertelenül, vagy ha mondjuk hetente belefutsz egy ilyen kutyába, akkor a gatyád rámegy. Egy fújás/spriccelés árából fél évig cipelhetsz magadnál egy fincsi citromos dezodort, annyiszor használod, ahányszor akarod,

A tieidnek sem lesz ezektől amúgy semmi baja akkor se, ha kapnak belőle. Legalábbis azzal összehasonlítva, hogy mi történne, ha egy háromszor akkora kutya megtépné őket, egészen minimális, hogy esetleg prüszkölnek egy kicsit.

2015. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az összecsukható bot vipera néven fut, de illegális (könnyen beszerezhető egyébként, pár ezer forint a jobb minőségű), és harcművésznek kell lenned, hogy egy őrjöngő, gyorsan mozgó kutyát úgy istenesen eltalálj vele.

Inkább dezodor, nagy a hatótávja, olcsó és minden kutya utálja. Valamint a hangja is lehet meglepetés az elborult agyú kutyának.

2015. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ilyenkor a saját kutyákat gyorsan húzd/küldd magad mögé, és mély kiabálással, fenyegető mozdulatokkal, toppantással 99%ban el lehet zavarni a másik felet...ha szemvillanás alatt támad hirtelen, akkor minden szitu más :(
2015. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, eddig ez működött is, sőt, szerintem már ezt a kutyát is elzavartam, de akkor idpben észrevettem. most egy sövény mögül bukkant elő, 3 méterre kb, és azonnal rohant neki a kutyámnak. Kihívtam amúgy rendőröket, mert tegnap már lett társa a labradornak (igaz, vm kis 8-10kgos kutya) és az orrunk előtt mentek neki egy fiunak meg a kutyájának... persze, habár tényleg kiértek 20percen belül, nem találták már egyik kutyát sem. Csak nonszensz h nem mehetek el békésen sétáltatni a kutyáimat. Gazda persze nem került elő. legalább ha megharapott volna engem, akkor lehet kicsit keményebben keresnék.
2015. dec. 14. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!