Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emlődaganat? Tanácstalan vagyok.

Emlődaganat? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Történet: Fél éve a kutyámnál egy kis csomót vettem észre az egyik cicijénél. Azonnal orvoshoz vittem aki azt tanácsolta, hogy várjunk csak akkor nyúljunk hozzá ha nő. Egy hete észrevettem, hogy nagyobb a csomó, lett egyből mellette egy nagyon apró is. Nyomásra csak is a csomó melletti cicijéből átlátszó váladék ürül.Természetes orvoshoz vittem két különbözőhöz is.

Műtve lesz,célszerűbb lenne az egész sor emlőt eltávolítani ,vagy csak az adott beteg részt??

Műtét után gyorsan felépülnek?



2015. dec. 13. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha leveszik az egész emlőt, abból ugyis vesznek mintát, majd akkor meglátjátok
2015. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Hát ezeket kell az állatorvossal megbeszélni, végülis ő látja a konkrét esetet, ugye.
2015. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Az én kutyámnak volt jóindulatú, és sajnos később rosszindulatú daganata is, akkor el kellett távolítani az emlőt is, de csak azt az egyet. Nem szóródott szét szerencsére. Ekkor már olyan 12-13 éves volt, tehát elég kockázatos is volt a műtét, de végül 16 és fél évesen halt meg.

A felépülése a korától és az általános kondíciójától is függ, mennyire jó a szíve, mája, stb. Mindenképp olyan orvoshoz vidd, akiben megbízol, tudod hogy jó sebész, jól fel van szerelve a műtője.

2015. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az orvos adott neked lehetőséget választani, hogy milyen műtétet csináljon?

Mert, ha nem, általában az orvos fogja eldönteni, mit vegyen ki.

2015. dec. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt mondta, hogy választhatok hogy csak az adott részt távolitja el vagy az egész sor emlőt. a második azért tartósabb megoldás, mert később kevesebb az esély hogy egy másik emlőn is kialakuljon a daganat..
2015. dec. 13. 14:06
 6/6 A kérdező kommentje:
egyébként 6 éves kutyusról van szó, nem látszik rajta semmi féle változás tehát olyan mint eddig volt .
2015. dec. 13. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!