Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám agresszív a kis...

A kutyám agresszív a kis testű kutyákkal, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves menhelyi, németjuhász keverékem.kb 2 honapja van nalam.(elotte papámnal ki volt kötve)Emberekkel nagytestű kutyákkal barátságos,talan csak annyi,hogy szeret felugrálni es megnyalni az idegen arcát de agresszionak semmi nyoma.Azonban ha kisebb kutyat lát( tacskó, yorkshi,stb.)akkor teljesen kezelhetetlenné vallik porázon rángat, ha el van engedve akkor pedig odarohan és megtépi. Ma volt, hogy elengedtem és nem lattam, hogy ott egy kiskutya es mire észrevettem már mindegy volt mert elrohant, beleugrott a patakba (ez elött erővel se lehetett vízbe vinni)és megtépte a kiskutyát, ugy hogy vérzett szegény. Már 4 éve ismerem a kutyát és nagyon a szívemhez nött de ha ez a viselkedése nem szűnik meg akkor nem tudom mit kedjek vele.

2015. dec. 13. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
lehet hogy rasszista
2015. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Póráz, szájkosár! Mielőtt a nyakadba akasztanak egy pert! Aztán neveld meg a kutyádat...
2015. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Az a "kutya" ami kissebb mint egy macska, az nem kutya, ezt a te kutyád is nagyon jól tudja!
2015. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg volt valami rossz élménye régebben ,pl kiskorában megtépte egy tacskó és most bosszút áll..


Iskolában lehet közömbösíteni,mert nagyon ne várd el átlag kutyafelhasználótól hogy odaengedi a zsebkutyáját egy őrjöngő németjuhászhoz okítási céllal ,hiába van az pórázon. Addig meg marad az odafigyelés és meg kell tanítanod a NEM parancsra amire minden tevékenységet be kell fejeznie.És a behívásra,100% ban.


Amíg ez nem megy addig póráz szájkosár.

2015. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Vidd el kutyasuliba, egyedül ebből nem neveled már ki, ennyi idősen már nagyon nehéz, nem lehetetlen, de kelleni fog a profik segítsége.
2015. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Pont a napokban történt nem is egy ilyen eset. 2-nèl a kiskutyát védő gazdàt is megmarcangoltàk. Ha tudod hogy veszélyes a kutyád, miért engeded el? Nem elég hogy veszélyes mellé nem behívhatò. Legalább szájkosarat adj rà, ha elengeded, ùgy legalàbb nem tud kárt tenni más állatban.
2015. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az a legmeglepőbb az egészben, hogy macskával él, ha a macska odakap meghuzza magat,nem támad vissza,ha elengedem vissza tudom hívni, akár más kutya jelenlétében is csak a kistestű kutyák mellett nem engedelmeskedik.

A szájkosár,kutyasulis ötleteket nagyon köszönöm :)

2015. dec. 13. 19:49
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

Miért vagy ilyen felelőtlen???

1. menhelyről befogadott kutyát TILOS láncot tartani

2. ha tudod, hogy agresszív és nem behívható, mi a büdös francért engeded el póráz és szájkosár nélkül????

3. KUTYAISKOLA AZONNAL!!!!

2015. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ennek tudatában elengeded az óriási felelőtlenség. Örülhetsz, hogy eddig megúsztad következmények nélkül.


Házhoz járó kiképző vagy kutyaiskola kell ide, mert kizárt, hogy egyedül te ezt rendbe rakod, már a leírásod alapján is. Ez nem szégyen, az oktató majd megmutatja hogyan kell(ene) hatékonyan tiltani és szocializálni a kutyádat és aszerint tudsz majd te is dolgozni vele.


Addig is póráz, szájkosár. És ne engedd el, hanem tedd inkább 10-15 méteres pórázra.

2015. dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bollocks ***** válasza:
50%

Ha az én tacskómnak ment volna neki a kutyád, akkor:

1. a másik kutyám széttépi a tiedet

2. megetetem veled a kutyád maradványait


Ha ennyire kezelhetetlen az ebed, akkor kutyafuttatón kívül ne engedd el pórázról. Ilyen egyszerű. És kutyaiskola.

2015. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!