Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb örző-védő kutya?...

Melyik jobb örző-védő kutya? Németjuhász vagy malinois?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 10:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy provokatívnak szántad a kérdést, lehet hogy nem. Nem szeretném, ha most a németjuhászosok elkezdenének harcolni a belgáékkal. Ez az oldal egyre jobban kiéleződik arra, hogy veszekedjenek a használói. Holott a kutyásoknak, és a többi kategória válaszolóinak is inkább össze kéne fogniuk. A válaszom az, hogy ez tök szubjektív. Ha Neked jobban tetszik valamelyik, nyugodtan válszd azt. Mindkét fajta fantasztikus munkakutya, mellé egyikkel sem nyúlhatsz. A malinois kicsit pörgősebb általában, de nem minden esetben. Németjuhászok közt is lehet találni temperamentumosabb egyedet, ahogy fordítva is igaz. Amelyik jobban tetszik ,azt válaszd! És bocs h. nem mindjárt a kérdésre válaszoltam, de ez már kibukott belőlem. Járj kutyasuliba!!!
2010. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem provokálásnak szántam.Egyre több malinoist használnak már a csendőrségen,rendőrségen sőt a mentőakciókban is a németjuhász helyett.Nekem németjuhászom van,nagyon megvagyok elégedve vele,jó társ,barát és jó örző-védő is.De valami van,hogy profi szinten,úgy veszem észre,inkább a malinois fele kezdenek pártolni.Ezért tettem fel ezt a kérdést,hogy esetleg többet megtudjak,nem pedig azért,hogy egyik vagy másik faj bemocskolását olvasgassam.Ahogy irtad,ebböl van elég.Sajnos...
2010. márc. 23. 11:42
 3/22 anonim ***** válasza:
5%
Német juhász mellett teszem le a voksom!!A másik fajtát nem ismerem...
2010. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Észrevettem én is. Talán azért van így, mert ők jobban szeretnek dolgozni, kicsit gyorsabbak, fogósabbak.
2010. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

A malinois a világ egyik legokosabb, legértelmesebb kutyája, azonban önfejűbb, öntörvényűbb és keményebb, mint a németjuhász. Kicsit hasonlít a border collie-hoz: ha nincs elegendő mennyiségű fizikai és szellemi munkára fogva, akkor tör, zúz, rombol, szökik.

ÖV kiképzőkkel lenne érdemes elbeszélgetni, hogy melyik a jobb. De szerintem ezt nem a fajta határozza meg, hanem az adott példány képességei.

2010. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

Szia,


Szerintem lehet találni munka vérvonalú NJ-t is, szóval ne add fel, ha ilyenre vágysz. Csak nehezebb beszerezni, mert a tenyésztők szeretnek tisztában lenni, hogy nem csak egyszerű házőrző lesz abból a kutyából mely sokkal többre képes. Nem akarok egyik pártjára sem állni, de nekem az NJ-hez húz a szívem :)

2010. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Nekem egyik fajta kutyám sincs! De a belgát jobbnak tartom. Mondjuk függ az hogy mire. Pl rendőrkutyának mindenképp. Valahogy ha német juhászra gondolok akkor sok betegség jut eszembe, hogy jobban kell rá vigyázni. Meg láttam videókat is és elég fergeteges a belga.
2010. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem ugrunk össze-elsőnek-

Amúgy nekem belgám van/tervueren/ és nem tartom a legjobb házőrzőnek. Ha mélyen alszik, égnek állnak a lábai és be tudok lopakodni úgy hogy fel se kel csak mikor megbökdösöm. De őriz azért rendesen. A másik oldalt írja meg az akinek van nj-ja.

2010. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
19%

Nem a fajtán, hanem az adott kutyán múlik. Na és persze nem kis részben a gazdán. Bár a malinois mellett kevesebb nyugira számíthatsz, mivel pörgősebb, több munkát igényel. Ez néha hátrány.

Ha kimondottan őrző- védő munkára kell én a német juhászra szavazok. Sokáig dolgoztam velük és sohasem csalódtam.

2010. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
ELSŐNEK.Gondolom kutyákkal foglalkozol,ha azt irod,hogy észrevetted. Köszönöm a válaszokat,valami ilyesmire gondoltam,örvendek,hogy nem úgy probáljátok egyik fajt védeni,ajánlani,hogy a másikat leértékelitek.
2010. márc. 23. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!