Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok lakásban tartott...

Tapasztalatok lakásban tartott pulikról?

Figyelt kérdés
Szeretnék már régóta egy pulit. Kertes házban lakunk, de benti kutya lenne, természetesen kijárással és sétákkal. Mik a tapasztalatok benti tartásról? El van egyedül 8-9 órát ha utána egész nap vele vagyunk?
2015. dec. 14. 21:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
16%
szerintem ellenne de nagyon hullik a szore es minden masodpercben takaritani kene h ne fulladj meg
2015. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Simán, főleg akkor, ha előtte foglalkozol vele, és nem (csak) utána. A fáradt kutya szívesebben pihen nyugodtan :)
2015. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pont azt hallottam,hogy nem hullik a szőrük. o.O
2015. dec. 14. 21:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és amíg dolgozunk kinn lehetne a kertben és betudna menni a garázsba ha fázik, vagy pihenne. Utána meg velünk fel a lakásba
2015. dec. 14. 21:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A pulinak egyáltalán nem hullik a szőre! Nekem pulim van, kinti-benti egyéves, ivartalanított kan. Fantasztikusan intelligens, szinte percek alatt megtanul bármit, ragaszkodó, kedves, játékos. Csak ajánlani tudom, de sokat kell vele foglalkozni, mint bármelyikkel, nagyon fontos neki a gazdiközelség. Néha önfejű bohóc, ezt majd tudod kezelni :)
2015. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

egy kutya vagy kinti vagy benti legyen, ne legyen köztes megoldás

tehát, ha délutántól reggelig bent van, akkor napközben is legyen bent, mert ahhoz a hőmérséklethez fog hozzászokni, kint pedig megfagy a hidegben, mert nincs hozzászokva

2015. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó de ebben nem értünk egyet. Szerintem az,hogy reggeltől délutánig eldöntheti,hogy kinn szeretne rohangálni vagy benn pihenni a házon belüli területen nem okoz gondot egy kutyának sem, főleg nem egy pulinak.
2015. dec. 15. 06:13
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
puli kintre való. pásztor kutya. annyi lakásba való kutya van. miért pont puli kell? El nem tudok képzelni bent egy pulit.
2015. dec. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

köszönöm a lepontozást... :)

nekem ezt már nem egy állatorvos mondta, de akkor ezek szerint ők is hü_lyék, ugye?

gondolj bele abba, amikor reggel indulsz iskolába/munkába, akkor te is fázol

most ezt redukáld le a kutyára, aki a benti tartás miatt nem tud rendes téli bundát növeszteni, mert nincs rá szüksége

azt csinálsz a kutyáddal, amit akarsz, én csak segíteni akartam, és felhívni erre a figyelmedet, de úgy kínzod, ahogy akarod

2015. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 elwera ***** válasza:
100%

Egy ismerősnek van az ajtaján kis kutya ajtó. Tudod ki van vágva egy lyuk, és rajta egy kis hőfüggöny. Olyan mint a macska ajtó, csak nekik 3 kutyájuk van és azok rohangálnak ki-be.


Nekünk nincs kertes házunk, de a puli keverék kutyámat ki szoktam zárni a szobából amikor elmegyünk itthonról, mert amikor a párom elhagyja az asztalát, akkor a kutya két lábra áll, megnézi mi van az asztalon, amit le lehet lopni, és volt már többször, hogy öngyújtót, tollat vettem ki a szájából.


Az előszoba nálunk elég nagy és a konyhával van egyben, a konyha pult pedig elég magas ahhoz, hogy onnan már nem tud lopkodni. Csak olyan van néha, hogy a székre felmászik és az asztalon sétál, leszedi a krumplit, vagy pl avokádót is vettem már ki a szájából. Így a konyha asztalra nem érdemes kaját tenni.


2 kutyánk van egyébként, de a puli a nagyobb és az okosabb, csak ő képes ilyen csínytevésekre. A másik kutyánk nem tud a székre se felmászni, olyan kicsi. Tőle nem kell félteni semmit.


Párom vett egy kamerát és néztük a kutyákat hogy mit csinálnak amikor nem vagyunk otthon. Kb fél órát ülnek az ajtónál szomorúan, aztán elkezdenek játszani, rohangálnak, tépik a falról a tapétát együtt, ugatnak a szomszéd kutyának, meg ilyenek. Nincs otthon a gazdi, akkor úgy gondolják hogy szabad rosszalkodni :D

2015. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!