Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha sorsverte...

Mi a teendő ha sorsverte kutyára találok?

Figyelt kérdés
Egy út melett hagyott elütött kutyát törött lábbal,esetleg valami módon megkínzott,megégetett, vagy karácsony után kidobott hypothermiás kölyköt stb. bármilyen orvosi ellátásra szoruló kutyával mit csináljak ha rátalálok viszont az orvosi ellátást kifizetni nincs pénzem ? El lehet vinni ilyen esetben állatorvoshoz, vagy állatklinikára ahol ellátják költségmentesen vagy mi történik ilyenkor ? ha szenved de segíteni lehetne rajta viszont nincs aki fizessen akkor elaltatják ?

2015. dec. 15. 01:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha fajtiszta, vagy fajtiszta jellegű, kinézetű keverék akkor felkeresheted a fajtamentőket akik befogadják, kifizetik.

Ha egy teljesen keverékről van szó, akkor sajnos nem tudom. Talán állatklinika függvénye, hogy hajlandóak erre vagy sem.

2015. dec. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Minden kutya fajtiszta...

Teljesen mindegy, milyen kutyát találsz, beviheted az állatorvoshoz, megmondod, hogy találtad. Vagy pedig egy menhelyt értesíts, és ők elrendezik a dolgot!

2015. dec. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Amerikában felhivhatod a Hope for Paws-t.

[link]


Nem tudom magyarországon van-e ehhez hasonló szervezet.

2015. dec. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. nem azért írtam ezt, mert bármilyen kutyát kevesebbe nézek, mint a másikat, de ha egy fajtiszta vagy fajtiszta jellegű kutyát talál valaki, akkor érdemesebb az adott fajta fajtamentő egyesületét felkeresni.

Ha találsz mondjuk egy labradort, vagy egy tacskó keveréket, akkor érdemesebb a retriver mentőket vagy a tacskó mentőegyesületet hívni, mert ezek a specializálódott egyesületek sokkal lekissmeretesebben fogják a kutya gondját viselni, ideiglenes otthonba adni, végleges otthont keresni neki, mint egy hétköznapi menhely.

2015. dec. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt abszolút állatorvosa válogatja, hogy mit csinál ilyenkor. A lelkiismeretesebbje nyilván ellátja, részletfizetéssel, vagy akárhogy.

A mi dokink pl. olyan, hogy ismerősék kutyáját összerakta több órás műtéttel az éjszaka közepén, amikor még azt hitte, hogy kóbor (más találta meg elütve és vitte be hozzá). Neki egyébként saját alapítványa van erre a célra, a gazdátlan kutyákat ellátják, befogadják, keresnek neki új gazdát, ha ilyen van. Más dokiknál is előfordulhat, hogy kapcsolatban vannak állatvédő szervezetekkel, velük megbeszélik, hogy tudják-e vállalni a költségeket, befogadni a kutyát, stb.

A legjobb amúgy, ha benne van egy-két helyi vagy országos állatvédő szervezet telefonszáma a mobilodban, mert ilyen esetben rögtön tudod őket hívni, hogy tudnak-e segíteni, ki az ő állatorvosuk, akihez viheted a kutyát az ő költségükre (de akkor onnantól kezdve övék a kutya, nehogy valaki a saját kutyáját próbálja meg így gyógyíttatni, aztán előadni, hogy jaj olyan cuki, megtartanám :D).

2015. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Basszus, honnan vesztek ilyeneket? A kettes válaszolóra értem leginkább. Nem, nincs végtelen pénzforrása se az állatorvosoknak, se a menhelyeknek. Sok van, amelyik erőn felül is bevállal egy balesetes/sérült kutyát, és igen, a fajtamentők a saját fajtájuk esetén még jobban igyekeznek átvenni, segíteni, de van, hogy se pénz, se hely. Sokszor.


Szóval nem. Nincs tb kutyáknak. Az állatorvosoknál nincs hippokratészi eskü, azt látnak el vagy nem látnak el, akit akarnak. Van olyan klinika, ahol ügyeleti időben be sem engednek az ajtón, ha nem lobogtatod az ügyeleti díjat. Mivel az altatás is pénzbe kerül, azt sem biztos, hogy megcsinálják ingyen.

Nem kötelező egy menhelynek vagy állatvédő szervezetnek sem átvennie minden egyes segítségre szoruló kutyát, mivel ezzel egy idő után a már meglévő állataikat veszélyeztetnék. Amelyik menhely minden egyes állatot átvesz, onnan hamarosan a többi menhelynek kell mentenie.


Emellett persze rengeteg segítőkész ember van. Olyan állatorvos, amilyenről akumi írt. Önkéntesek, akik a fülük mögé is akasztanak még egy ideiglenest, mert sérült, és inkább nem esznek, de kifizetik azt a medence-műtétet. De szeretném hangsúlyozni, hogy az sem lelkiismeretlen, aki ezt nem tudja-akarja megtenni. Pontosan ugyanolyan emberekről van szó, mint te vagy én, pontosan ugyanúgy lehet náluk is hóvége, üres kassza.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: egyik amit akumi írt, környékbeli állatvédő szervezeteket, állatorvosokat érdemes felhívni, hátha. Éjjel valszeg nem elérhetőek ők sem. Ma már vannak állatmentő vállalkozások is, nem tudom, milyen összegért mit vállalnak, melyik mennyire megbízható, de elvileg pont ilyesmire jöttek létre. Ha az előzőek nem tudnak segíteni, a gyepmesteri telepek azok, amelyeknek a feladata minden talált kutyát átvenni, tetemeket elszállítani. Budapesten az illatosra kerülő állat úgy tudom, hogy jó eséllyel orvosi ellátást kap, viszont sajnos máshol az országban van bőven olyan sintértelep, aminél az út szélén elpusztulni is jobb.

Tudom, hogy nem ilyen választ vártál, de ez van, sajnos nem rózsás a helyzet.

2015. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!