Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya viselkedés zavarai? Mit...

Zero lover kérdése:

Kutya viselkedés zavarai? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Szóval gondom az lenne hogy barátnőmnek van havanese bichonja . Aranyos kutya viszont úgy érzem hogy gyűlöl.Van nekem 3 kutyám mindegyik szeret.Viszont barátnőmé utál.Elején még úgy ahogy jófejkedet bár akkor is fura volt 1-2 mozdulata erre meg most ha barátnőm megkér hogy vigyem le sétálni mindenfélét csinál például kutyákra támad(úgy hogy amikor barátnőmmel vagyunk vagy csak ő van vele akkor mindentől fél),saját ürülékét megeszi de úgy hogy az egész pofája olyan lesz.Sokszor csak ül és néz engem szobába és közben inkább nem arra gondolok hogy vajon most mi rosszaságot csinálna.Sokszor reggel vagy délután amikor fekszem az ágyban felugrik és oda pisil.Volt hogy 4 napig csak együtt voltunk 2-esben akkor egész normális volt ,de akkor is egyszer kétszer más kutyának ugrott.Nem értem miért nem szeret amikor én nyitok felé folyton,barátnőmet is tenyeremen hordozom szóval arra se lehet gondja meg igazából kettöjük közé se állok soha.Nem értem és már sírba visz kutya a viselkedésével..Mit tehetek?

2015. dec. 15. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

És ezekért a dolgokért hány istenes pofont kapott tőled?


Amúgy az alap hozzáállással van a probléma. Neked van szükséged a kutya szeretetére, rögtön alárendelt helyzetből indítasz, persze, hogy szarik a fejedre. Majd ha elvárásokat támasztasz felé, és nem hagyod, hogy egy öt kilós szőrcsomó halálra szívasson, nem fogja csinálni :)

2015. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Ajánlom, hogy minden este 19h-kor a Digi Animal World-on nézd meg Cesar Millan műsorát, ha van rá lehetőséged, nagyon sokat lehet tanulni tőle.
2015. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Egyszerű. A kutya nincs megnevelve, nem tisztel, semmibe vesz.

Nem szabad hagyni neki ezeket a dolgokat, szigorúbban kell vele eljárni, tiltani.

2015. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
40%
Akumi es az utolsonak van igaza. Ha tiszteletlen veled a kutya vagj neki egy-ket taslit... vagyis inkabb koppints az orrara de eroset. Nem kell sajnalni az anya kutya is beleharap a kolykebe ha tiszteletlen vele de durvabban megis szereti kolyok. A mi kutyank masfel eves jo parszor ra lett csapva az orrara 1-2 honap alatt... De poraz nelkul setaltatom a varosban mert hallgat a nevere es egybol vissza jon. Nem tamad semmilyen kutyanak. Ha idegen jon a hazban megugatja ahogy az idegen megsimogatja dorgolozik hozza. Szoba tiszta ( ezt azzal ertem el hogy reggel delben este kiengedtem. Ha bent pisilt leszidtam ha kint megdicsertem). Ezutan az 2 honap utan 1x nem csaptam ra az orrara mert mindent szepen megtanult. Akar milyen kis dog nem kell ugy banni vele mint egy tojassal mert hamar elkanaszosodik...
2015. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyszer megharapot azután falhoz vágtam (életembe nem bántottam saját és más kutyáját se) azóta hallgatom barátnőmtöl hogy milyen gonosz vagyok kutyussal meg hogy fél tölem.Amúgy én nem nevelem mert nem az én dolgomnak tartom ,de kiskutya ezt nagyon kihasználja..Mondhatni hogy megutáltam azt fajtát.Rosszul vagyol ha láttok egy hasonló kutyát...
2015. dec. 16. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:
A te kapcsolatodat a kutyával neked kell kialakítanod, nem másnak. Szóval neveld nyugodtan, attól fog normálisan viselkedni.
2015. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Ne fajtaként ítélj mert ez így hülyeség. Nevelés kérdése minden. Ez olyan mint pl a cigányoknál. 80%-a lop csal hazudik ezek azok akik szültek 24 gyereket és nem tudnak normálisan foglalkozni vele. És van a cigányok 20%-a (remélem nem túlzok) akiknek az anyja szült 1-2-3gyereket de azt normálisan gondos oda figyeléssel nevelte és felnőtt korára dolgozik meg minden nem keveset ismerek ilyet. Már sry hogy ezt hoztam fel példának. :D
2015. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!