Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babavárás-francia buldog? Van...

Babavárás-francia buldog? Van egy 4éves kan kutyusunk. Születése óta a páromékkal él, felengedik az ágyra, ott alhat velük stb. mióta megtudtam, hogy babát várok én nem engedem ide mellénk.

Figyelt kérdés
Nem bolhás,be van oltva,nem járkál ki,csak mi hordjuk le,de hullik a szőre. én is nagyon szeretem, szoktam babusgatni,de most akkor mit tegyek?Hagyjam őt vagy ne is érjek hozzá? 10h.km.

2015. dec. 17. 10:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen oltva van és féreghajtózva, semmi okod félni tőle.
2015. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 BlueW(olf) ***** válasza:
Ha nincs konkrét egészségügyi oka, hogy ne érintkezz vele, akkor nincs mitől félned. Unokatestvérem egy ritka, öröklődő betegség miatt nem érintkezhet állatokkal, de diétán is van, tehát sok mindenre figyelnie kell. A párja bátyjának a felesége egészséges, és a kutya hátrányára döntött. Azóta a kutya viselkedésproblémákkal küzd, mert számára érthetetlen okból kirekesztették. Egy dolgot kell betartani, ami egyébként is alap dolog: kutyázás előtt, után kézmosás. Bár gondolom nem szoktad a kutyás kezeddel megfogni a kaját amit enni szeretnél. Nem kell túlaggódni a dolgokat :)
2015. dec. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Semmi bajod nem lesz tőle, azt írod ápolt, gondozott, oltott kutya. A gyerek fejlődésében pedig csak pozitívumként fog jelentkezni az, ha van mellette kutya. Mind testileg, mind lelkileg sokkal egészségesebb lesz.
2015. dec. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle, ha mint írod egészséges a kutyus.
2015. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is francia bulldogom van, és mikor terhes voltam, ugyanúgy feljöhetett az ágyra, ugyanúgy simiztem, sétáltattam, babusgattam. A kutya folyton a pocakomon pihentette a fejét. Amikor megszületett a kislányom és haza hoztuk a kórházból, megmutattuk őt a Mexinek, megszagolhatta, megnézhette, így nem is volt féltékeny soha. Makk egészséges mindenki. :)
2015. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha azért utánaolvasnál a témában... Semmi bajod nem lesz a kutyától, ha oltott, féregtelenített, tisztán van tartva. Sőt, legalább nem lesz majd mindenre allergiás a gyerek... Remélem azért a jövőben jobban ráfekszel az olvasásra és nem "majd lesz valahogy" alapon akarsz gyereket nevelni.
2015. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek..sétáltatni már nem igazán bírom, mert erős én meg az 50kg-mmal..hát elhúz és ahogy feszítem még a hasam is szúrkál, de akkor megnyugodtam. Utolsó kommenttelőnek: utánna olvastam, orvosok,védőnők nem ajánlják, más azt mondta, ha gyermekként bánunk a kutyával akkor szoktassuk rá, hogy mit szabad neki és mit nem...ezeket összevetve, nem leszek vele ellenséges, mert akkor a babámmal is úgy fog bánni, ahogy én vele..hagyom, hogy azt csináljon, amit akar :) és még egy kérdés: ha elköltözünk vihetjük magunkkal? Nem lesz depis, vagy valami?
2015. dec. 17. 11:19
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

nyilván nem kell nyalogatni a kutyát, illetve simi után kezet kell mosni, nem lesz semmi gond

anyukám mikor várandós volt velem, nekünk is volt kutya a lakásban, mégis itt vagyok éppen és egészségesen

költözés után újra le kell fektetni a szabályokat, új hely, új szabályok, erre figyeljetek oda

2015. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

HA kutyus egészséges, a kötelező orvosi körök (oltás, féreghajtás, bolha és parazitamentesítés) megvannak, nem kell félni tőle, akkor nincs baj.

Nekem egy malamut keverékem van, de nálam nem jöhet fel az ágyra. Mindent megkap, hiszen Illatosról jött hozzám, de az ágy tabu. (NAponta takarítom a szőrét, illetve ahhoz, hogy ő is feljöjjön, kicsi az ágy.)

Viszont a francia bulldog, rövidszőrű fajta, és ha nnagyon kórosan hullik a szőre, érdemes lenne felülvizsgáltatni az étrendjét egy állatorvossal.

2015. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON fontos, hogy ne hanyagold a foglalkozást a kutyával. Semmi bajod nem lesz tőle, ugyan már...

Ugyanúgy foglalkozz vele, mint eddig, de épp itt az ideje, hogy pár új szabályt bevezessetek. Pl. hogy ágyra csak a gazdi hívására mehet fel és a saját helyén kell aludnia.


A baba szempontjából is előnyös, tényleg közrejátszhat abban, hogy a babának is erősebb lesz az immunrendszere.


Célszerű lenne a hiányosságokat a nevelésében, ha van,még most bepótolni, új dolgokra tanítani, így ha már meglesz a baba, akkor sokkal könnyebb lesz 2 felé figyelni :)

2015. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!