Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a megoldás?

Sandwich kérdése:

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy májusban az utcáról befogadott hím kb.3 éves tacskó keverékünk. A kezdetektől fogva szökik, főleg a szukák miatt. Ha a kerítést teljesen becsináljuk, lezárjuk a réseket, amiken kimegy, akkor addig vonyít, ugat, amíg nem mehet ki. Mostanában a szomszéd utcában lévő két kis szukához megy. Ha elmegyek érte 1-2 óra múlva, akkor hazajön magától, nem kell unszolni. Ha kint marad az udvaron, egyből elmegy, ha beengedjük, akkor 1-2 óra múlva megint nyüszít, míg ki nem engedjük. Már csinált bosszúból egy-két csúnya dolgot, nem bírjuk megnevelni. A család már nagyon kivan, egyébként nagyon okos, aranyos, szeretnivaló kutya. Mi lenne a megoldás? Ivartalanítás (bár azt olvastam, hogy ez biztos, hogy nem 100%-osan segít a helyzeten) vagy esetleg egy lány kutya örökbe fogadása, bár ez ellen nagyon ágállnak a szüleim. Esetleg nincs a menhelyen olyan, hogy pár napra hozzunk el egy szukát?

2015. dec. 17. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

És ha lesz egy lány kutyus mellette, a kölykökkel mit fogtok kezdeni? :)


Az ivartalanítás sokat segít a kanosságán (részben erről van szó) és többet kéne más kutyák társaságába hordani.

2015. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az eszetekbe sem jutott, hogy estleg foglakozzatok vele, és fárasszátok le....
2015. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás mindenképpen szükséges!

Menhelyről szukát..? Minek? Ivartalanítottak. Ivaros szuka kutya sem megoldást, egyrészt, mert nem kell a felesleges szaporulat, másrészt a többi szuka miatt továbbra is szökni fog.

Az ivartalanítás mellett, után nevelni is kell. A vonyítást, ugatást tiltani. Ne érjen célt vele, ne engedjétek ki!

Viszont naponta vigyétek őt sétálni, jól fárasszátok le, hogy már csak aludni legyen kedve. Tanítsátok engedelmességre, trükkökre, hogy agyilag is elfáradjon és szófogadóbb legyen.

2015. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás:

Megfelelő mennyiségű foglalkozás, fizikai (séta, túra, kirándulás) és szellemi (játék, képzés) fárasztás.

Nézz utána hogy a tacskó mennyit igényel..


Nem, egy szuka beszerzése EGYÁLTALÁN NEM MEGOLDÁS. Hova teszed a kölyköket, miután kizsigereled a szukát?

Persze hogy az ivartalanítás is megoldás. Önmagában nem feltétlenül, MERT FOGLALKOZNI KELL a kutyával. Lehet hogy a család kivan, de mi lenne ha ivartalanítanátok, és megfelelően lekötnétek a kutyát? Vagy ha nem megy, nincs idő nem értünk hozzá, keressetek másik gazdit neki.



A menhelyről pár napra kihozós részt nem is értem, hogy gondoltad? Eleve egy állat lelkéről van szó, tehát sérül tőle, másrészt mit kezdesz vele, majd miután a te kutyád felcsinálta visszab.szod a telepre?



Szóval tessék meglátogatni az állatorvost, ivartalaníttassátok, és foglalkozzatok vele megfelelően. Vagy ha ilyen-olyan okból nem megy, hát el kellene gondolkodni a kutya érdekében, hogy mennyire lesz neki így jó az elkövetkezendő 10-12 éve.

2015. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ivartalanított szukára gondoltam, persze nem akarok kölyköket. A séta nem igazán használ, fél órát alszik, utána ugyanolyan friss. Tanítani próbáltuk, de nagyon makacs. Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 17. 13:19
 6/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy "áh, úgyse fárad el a sétától" rohadtul nem megoldás. Nem azért kell sétáltatni, hogy elfáradjon (persze az sem árt), hanem hogy új ingerek érjék.

Gondolj bele, neked hogy esne, ha egy szobába lennél bezárva egész életedre és nem mehetnél sehova, nem találkozhatnál szinte senkivel? Na ugyanez a helyzet egy udvaron tartott kutyával akit nem visznek semerre.

Persze, hogy szökik, ha ti nem törődtök ele eleget, majd ő törődik magával. Az már csak hab a tortán, hogy ivaros szukák vannak a környéketeken. Az ivartalanítás csak azt oldja, meg, hogy ne legyen bekattanva tüzelési időszakban. Ettől függetlenül ugyanúgy szökni fog, ha nem álltok neki foglalkozni vele.

Ha tanítani nem is akarjátok, legalább a séták legyenek kiadósak. (Bár szerény véleményem, hogy valami extrafinom jutalomfalattal a legmakacsabb kutyát is az ujjaid köré csavarhatod.)

2015. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy fontosak az új ingerek, csak most is, hogy elvittem sétálni, folyton a szukák irányába akart menni, majd amikor hazafelé vettem volna az irányt, lecövekelt. És akárhogyan kérlelem, parancsolom, rántgatom (persze finoman, azon kívül, hogy rosszcsont, nagyon szeretem), nem akart jönni, így kézben vittem haza. Mit ajánlanál jutalomfalatnak, mert én pl. sajttal próbáltam (amit ugye nem kell sokat rágni), de nem érdekli. Ha nem kapja meg, akkor nem kapja meg, elkezd nézelődni, de nem csinálja a feladatot.
2015. dec. 17. 14:46
 8/19 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttasd, és neveld meg, kérd kiképző vagy kutyasuli segítségét! Más megoldás nincs!
2015. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy néz ki, hogy nem nagyon van tekintélyed a kutya előtt.

Olyan nincs, hogy kézben kell vinni, mert nem akar jönni. Az legyen, amit a gazdi akar, nem amit a kutya! Ha nem akar jönni, akkor húzod magad után. Rá fog jönni, hogy okosabb, ha engedelmeskedik.

Ez persze csak egy példa.

Ha tudja már, hogy mit jelent például az "ül" parancs, akkor nincs olyan, hogy nem csinálja, mert nincs kedve. Ha kimondtad, akkor nem hagyhatod rá, végre is kell hajtatni vele. Ha kell, fizikai kényszerrel.

Meg kell értetni vele, hogy nem az van, amit ő akar, hanem amit te.

2015. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ha aszfalton van, akkor nem sérti fel a lábát?
2015. dec. 17. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!