Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban létezhetnek ilyen...

Valóban létezhetnek ilyen hűséges kutyák?

Figyelt kérdés

Az utolsó fénykép a gazdája iránt mutatott hűségéért világhírűvé vált Hachiko nevű kutyáról.



Hachiko gazdája Hidesaburó Ueno a neves professzor mindennap vonattal utazott a munkába.

Hachiko ilyenkor mindig a közeli Shibuya állomáson várta őt.

De 1925-ben az akita gazdája, Dr. Ueno egy nap rosszul lett az egyetemen, agyvérzést kapott, és sosem tért vissza kutyájához.


Az eb késő estig várt, majd egyedül hazament.

Hachiko másnap hajnalban már újra a peronon ült, és várta-várta a szeretett professzort.

Így ment ez minden nap. Hachiko majd egy évtizedig várt Dr. Uenora, majd kilenc hosszú év után újra találkoztak a mennyországban.


[link]


[link]



2015. dec. 18. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
igen van. A családban van egy vizsla.. együtt nőtt fel az unokaöcsémmel, egyszer csúszott meg a medence mellett és szerintem elöbb volt a vízben mint, hogy a gyerek bele esett de már ott volt mellette. Tudja mikor jön haza az iskolából és ha késik egyből izgatott lesz.
2015. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gom ***** válasza:
Hát persze.
2015. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Említésre méltó még Greyfriars Bobby, akiről készült film (akárcsak Hachikoról). Nehéz igazolni, vagy cáfolni, mennyi benne az igazság és mennyi a városi legenda - akik nem hisznek Hachiko egy évtizeden át tartó hűségében, azzal magyarázzák, hogy a japán alattvalói hűséget szimbolizálandó találták ki; míg Bobby esetében marketing fogásról van szó, erről egy cikk:

[link]


De bármi is az igazság, a kutya és a hűség ősidők óta rokon fogalom, akinek van/volt kutyája az tudhatja leginkább, hogy miért. Az életmentő kutyákról már nem is beszélve, mint Mancs, vagy ez a kutya, aki gazdájáért elvesztette a felső állkapcsát:

[link]

2015. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy rotweilerem Stella volt a neve.mindig velem volt jött ment arra amerre én ha elmentem hazulról feszülten figyelte a kerítést mikor jövök haza.Egyszer mikor elmentem szilveszterezni kicsit illuminált állapotba jöttem haza, a haverokkal.nem vettük észre de a kutyám ott vlt a kerítésnél és figyelt csendben.egy kicsit össze vesztem az eggyik barátommal hogy min arra nem emlkékszem. Abban a pillanatban amint egy kicsit meglökött a kutya átugrott a kerítésen (nem vol túl magas) oda rohant és úgy fellökte a haverom hogy csak koppant a fejje. Bántani nem bántotta csak morgott és leszorította. Rászoltam, leszált róla és ott ált melletem farok csóválva a szájában a haverom karórájával (silány kínai sz@r volt elszakadt a szíjja) visszaadtam neki bocsánatot kértem és elmentünk be a házba.
2015. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!