Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értessem meg a kutyámmal,...

Hogy értessem meg a kutyámmal, hogy ne romboljon? Csak segítő válaszokat várok.

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kopó jellegű keverék kutyám

ahányszor elmegyek otthonról,mindent rombol,tép,rág

azt hittem kinövide nem

mindíg voltak kutyáim,németjuhászok,kaukázusi ,de ilyen még nem volt

az előszobában van egy matraca egy pléddel,/sokadikat tépi szét/

olyan alázatos bűnbánó,bújós,hogy megverni nem tudom

szidom,kizárom,de nem érti

annyira örül amikor megjövök,hogy már előre rettegek,simogatás helyett szídnom kell-e

a billenő ajtót letépi,óriási gázszámlákat csinál

azt ne mondjátok,hogy zárjam ki,mert azt már elrontottam

van egy selyemszőrű kis kutya aki bent van akkor nem kivételezhetek

40 éve kutyázom,de most megállt a tudomány


2015. dec. 18. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A szeparációs stressznek olvass utána, elég jellegzetesek az általad leírt tünetei.


[link]

2015. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

40 éve kutyázol, de nem ismerős a szeparációs szorongás, legalább hallomásból? Az szép.

Nézz utána, ez a baja a kutyádnak.

2015. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

"szidom,kizárom,de nem érti " - akkor magadtól is rájöhettél volna, ha már nem olvastál az utóbbi 15-20 évben kutyás könyveket, hogy utólag soha nem szidjuk le a kutyát, ugyanis nem, valóban nem érti. A kutya a pillanatban él. Azért "bűnbánó", mert amikor megjössz, érzi a hangulatodat, a haragot; de ez még nem jelenti azt, hogy össze is kapcsolja a saját, órákkal azelőtt történt cselekedeteivel. De még ha össze is kapcsolja, akkor se fog másnap elgondolkodni rombolás előtt, hogy jaj, tegnap a gazdi haragudott ezért, inkább ma nem csinálom. Nem így működik a kutya.

A rombolás nagyon sok mindenből fakadhat, és nem fogod tudni megoldani egyik napról a másikra. A legalapvetőbb a nagyon alapos lemozgatás, mielőtt egyedül hagyod: a fáradt kutyának kevesebb energiája marad másra, jó esetben csak alszik. A másik jellemző ok a mozgáshiány mellett a szeparációs szorongás, ezzel kapcsolatban pedig vagy nagyon alaposan olvass utána, és tartsd be a szabályokat, vagy kérd szakember segítségét (és persze ekkor is tartsd be a szabályokat, mert csak úgy ér valamit).

2015. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg megpróbálhatnád, hátha összebarátkozna a két kutyus, akkor lehetnének napközben együtt, és nem érezné magát egyedül a kutyád.
2015. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez a cikk a legjobb segítség, ami a probléma kezeléséhez ad konkrét megoldás-gyakorlatokat. Olvasd és alkalmazd sok-sok türelemmel :)

[link]

2015. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szep.szor, lehet más, olvass utána a linkeknek, mivel ezt már tanácsolták, így én nem írom le még egyszer.


Mondok viszont 2 alapelvet, amit mindig szem előtt kell tartani, és biztos vagyok benne, hogy sokat fog segíteni.

Az egyik, hogy egyedül hagyás előtt úgy fáraszd le, hogy állni alig bírjon.

A kopók amúgy se otthon ülő típusok, vidd el sétálni, tanítsd meg apportra, hogy futtatni is tudd, mert a sima séta tempója valószínűleg édes kevés neki.


A másik, az az állapot, amiben magára hagyod.

Ha búcsúzkodsz, ami aktivitást generál, úgy zárod be magad mögött az ajtót, hogy a kutya kicsit is izgatott, vagy akár úgy, hogy épp ki akar menni utánad, annak ez lesz a vége.

Ha izgatott, fegyelmezd.

Küldd a helyére, és ha ott marad, dicsért meg. Ha teljesen nyugodt, magától ott marad ahova küldöd, és a fáradságtól szinte elalszik, akkor hagyhatod magára.

Ha eleve izgatott állapotban hagyod ott, akkor az csak erősödni fog.

2015. dec. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Alapos, de tényleg alapos testi és agyi lefárasztás minden nap, lehetőleg reggel (mielőtt elmész), és este (vacsi és lefekvés előtt) is.

Míg nem vagy otthon, szobakennel, de maximum 7-8 órára, fokozatos beszoktatással.

2015. dec. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát szerencse, hogy az én kutyám nem stresszel, meg nem olyan rombolós, mert bajba lennék, ha reggel fél 5kor kellene jó alaposan lefárasztanom!!! Én akkor fárasztom le, amikor hazaérek kora délután.
2015. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

tényleg nem olvastam a szeparációs stresszről.

40 évvel ezelőtt jártam kutyaiskolába akkor németjuhászokhoz ez nem illett

azok normális kutyák voltak.

Azzal a tudással jól el voltam ezidáig.

Azt nem írtam,nem tudom számít-e,hogy két hete volt menhelyen /5 hónapos lehetett/amikor magamhoz vettem.

Sajnos a séta csak pár perces,akkor is tiszta ideg vagyok,mert a póráz nélküli kutyák jönnek néha gazdi nélkül!Üdülős részem lakom.Labdáznék vele a kertben,de nem adja oda a labdát,és olyankor otthagyom.

2015. dec. 20. 17:17
 10/15 anonim ***** válasza:

Vagyis leszidod azért, mert örül neked. Sétálni nem viszed - erre nem tértél ki miért. Félsz elkergetni a többi kutyát? És ahelyett, hogy megtanítanád neki, hogy vissza vigye a játékot, inkább nem játszol vele. Itt nagyon nem a kutyával van a baj!


Kezdjük azzal, hogy nem érti meg, ha órákkal később bünteted meg! Ahhoz a cselekvéshez fogja kötni, amit épp akkor csinált! Ahhoz, hogy örült neked. Grat, így kell tönkre tenni a kutya kötődését és rontani a szeparációs szorongást...

Ahogy írod nem mozgatod, nem sétáltatod, minőségi időt nem töltesz vele. Ezt nem fejtetted ki miért, bár sajnos vannak ötleteim.

Azt nem tanítottad meg neki, hogy hogyan kellene veled játszania, de ő a hibás, amiért nem csinálja azt, amit te elképzeltél, de nem magyaráztál el neki. Ehelyett inkább bünteted, amitől még kevésbé akar veled játszani.


Azért érdemes lenne elgondolkozni, hogy a kutya itt nem hibás, csak te nem tudsz vele megfelelően bánni! Érdemes lenne felkeresned egy normális, jó kutyaiskolát, mert ez így nem élet szerencsétlennek.

2015. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!