Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos Yorki eheti?

Patriksztár kérdése:

5 hónapos Yorki eheti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 hónapos teljesen egészséges Yorki kislányunk.

Sok helyen olvastam, hogy ehet Narancsot, Cseresznyét és ilyesfajta zöldségeket és gyümölcsöket. Mennyire van ennek igazságalapja? Ha ehet akkor mit? Mennyit?

Köszi a válaszokat!



2015. dec. 18. 19:51
 1/4 anonim válasza:
Az 5-7 hónapos, vagyis a serdülő kölyköt naponta csupán kétszer etessük. Az élelem összmennyiségét persze növeljük, hogy elősegítsük az állat lendületes, gyors fejlődését. Fontos, hogy a kölyök étrendjének 3/4 része tartalmas fehérje legyen!
2015. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nasinak kaphat gyümölcsöt, de nagy mennyiségben nem tesz neki jót, főleg azok nem, amiket írták (a naracs a savassága miatt, a cseresznye meg szerintem fosat, illetve az enyém speciel durvákat szokott eregetni utána). Répát, tököt, céklát, uborkát, ilyeneket ehet nyugodtan, bár persze teljes értékű táp mellé különösebben nincs rá szüksége. Mi BARF-ozunk, úgyhogy az enyémek minden nap esznek zöldet, van benne némi gyümölcs is (az alma pl. segíti az emésztést, úgy vettem észre), de az alap mindig répa vagy tök, azt egészítem ki mindenféle fincsivel.
2015. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én yorki kutyusom a tojásért, napraforgómagért odavan. :)
2015. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akumi jól írta.


Gondolom amikor egy újfajta eledellel kínálod, akkor picit kap belőle és figyeled a reakciót...


Nálunk a sütőtök a menő, meg a cékla.


Arra figyelj, hogy a cékla megszínezheti a vizeletet, székletet, nehogy megijedj.

2015. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!