Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves ivartalanított kan...

2 éves ivartalanított kan Foxi-Palotapincsim Őszül és megváltozott? Ez normális?

Figyelt kérdés

Tricolor; teljesen fekete, hasa fehér, arca barnás, de most pár hónapja elkezdett őszülni a fekete részeknél. Először csak egy helyen, de most már egyre több helyen - szája, háta főképp. Amikor ez elkezdődött nála, viselkedésileg is megváltozott - sokkal komolyabb lett és kevésbé játékos. (persze azért most is eljátszik másokkal, csak hamarabb elunja). Emellett sokszor rosszkedvű és hamarabb kifárad.

Azért ijedtem meg, mert ez a jelen viselkedése tökéletes ellentéte a régi hiperaktív, sosem kifáradó, örök vidám énjének.


Tapasztalt már valaki hasonlót kutyáján?


Ez ugye normális?


(És igen, azt olvastam, hogy nem baj, ha őszül, genetika, stb, de a fellépő változás + őszülés érdekelne)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 19. 06:12
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hany eves a kutyus?
2015. dec. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lizee-Jana ***** válasza:
51%

Hány éves a kutyus?

Ez normális az öregedő kutyáknál, úgy ahogy az idősödő embereknel is. Nekem volt egy 4 éves keverek kutyám, ő teljes fekete volt és mikor 3 éves lett az orran elkezdtek megjelenni szépen lassan mindenhol elszórtan az ősz szőrszálak.

Ahogy az embereknél ez genetika. De ezt tudni kéne hány éves a kutyád, hogy többet tudjak mondani. :)

2015. dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elso kettonek: a kerdes ugy kezdodik, hogy "2 eves ivartalanitott....", igy gondolom a kutyus 2 eves.

Kerdezonek: Szerintem normalis, valoszinuleg most not be a feje lagya, most lett "felnott", nalunk is volt egy kutyus aki 2-3 eves kora kozott nyugodott le, addig olyan volt mint egy kolyokkutya.

2015. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

az őszülés normális, az enyém is 2-3 éves kora körül kezdett el őszülni

viszont a viselkedésbeli és mozgásbeli változás nem normális, érdemes lenne kivizsgáltatni, vagy valamilyen fájdalma van, vagy pedig a táplálkozással vannak gondok, vagy mindkettővel, de lehet más baja is

egy 2 éves kutyának még javában pörögnie kéne

mivel etetitek?

2015. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lizee-Jana ***** válasza:
79%

Hoppá, én csak az ivartalanított-at olvastam XD

Az őszülés normális. De egy két éves kutyánakbnem igy kéne viselkednije, nekem a 8 éves kutyàm is olyan volt mint egy 2 éves. Van étvágya? Mennyit alszik egy nap?

Szerintem érdemes elvinni az állatorvoshoz, mert ha ilyen korba hamar kifárad az akár szívproblémákat is jelenthet.

2015. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom melyik okos az, aki lepontozott, de gratulalok au ertelmiszintjehez. Egy ilyen kerdesnel nagyon fontos, hogy megis hany eves a kutyus, elvegre vannak.olyan helyzetek amikpr ebbol adodoan egyertelmi.
2015. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Alairom, figyelmetlen voltam, igy utolag nezve tenyleg ott van. De ez miert ad okot arra hogy egybol lepontozzatok a masikat? Dedos hozzaallas az egesz.
2015. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!