Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
van egy 1 éves kutyusom aki pár napja furcsán viselkedik. ezt úgy értem, hogy eddig nem volt az a félős kutya, de mostanában rengeteg mindentől megijed pl: eszi a kajáját és egyszer csak elugrik (nem tudom mitől) és alig mer visszamenni enni. Vagy felvettem azt a csótány írtó sprayt (mivel le akartam fújni a csótányt) és elrohant, vagy egyszerűen megfogom a mellső tappancsát és akkor is lelapult fülekkel és leeresztett farokkal el slisszan. Soha nem adtunk rá okot hogy féljen tőlünk. meg nagyon izgatott. folyamatosan fel-alá járkál mskor pedig leszokott pihenni ha nem vele foglalkoztunk. Adjatok légyszíves tanácsot, fogalmam sincs mi lehet :/ férgességre meg most adjuk neki a tablettákat (jelzem attól is megijedt)

2015. dec. 19. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamitől megijedhetett, csak te nem vetted észre, nem tudsz róla. Hall/érez valamit, amit ti nem. Esetleg valamilyen fájdalma van, és nem érti, miért (pl. foga is fájhat). Lehet valamilyen idegrendszeri probléma is (pl. epilepszia).

Egészségügyi dolgokat dokival vizsgáltasd ki, nézesd át a kutyust.

Ha megijed, akkor ne nyugtatgassátok, mert azt úgy értelmezheti, hogy oka volt megijedni, vagy hogy jutalmazzátok nála ezt a viselkedést.

2015. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
azért mert elérte az 1 éves kort amikor már látja a falka elrendezését, és nem túl domináns de mégis átvette a falkavezérséget túl nagy rajta a felelősség nem bír a feladattal el kell venni tőle a falkavezérséget. Ezért fél minden szokatlan hangtól mindenre azt hiszi hogy veszélyt jelent a falkára ezért menekülésbe kezd , ilyenkor simogatni tilos .
2015. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
folyamatosan csinálom vele a dominancia gyakorlatokat és semmi olyan nincs neki megengedve ami előtte sem volt. De amúgy ma már sokkal nyugodtabb volt mint előtte, de nem hiszem hogy a falka sorrenddel lett volna a gond. Dokit meg még fel fogom hívni. Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 19. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!