Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen fajtájú kutyát...

Ki milyen fajtájú kutyát ajánlana egy pitbull mellé házőrzőnek?

Figyelt kérdés

Családi házam van kb 1000 m2-es telekkel. Kan kutyám van, akinek jó minőségű táplálékot adok. Hosszú sétákra járok vele és szoktam vinni kisebb horgászatokra is. Hogy az új jövevény milyen legyen, ez nagy problémákat okoz, mert olvasni mindent lehet minden fajta kutyáról, viszont személyes tapasztalatot nem lehet gyűjteni, mivel nem lehet 8-10 kutyával együtt élni.

A kutya bejöhetne a házba, de csak reggel 7 óra után. A kutya ne legyen túlzottan igényes, gondolok itt a szőrére és egészséges fajta legyen. Családtagjaimat elfogadja és szeresse.

NE legyen kisebb 40 kg-nál! Ne nyáladdzon.

Magába az épületbe van építve egy kutyaól, ami szalmázva van és egy nagy testű kutya kényelmesen elfér benne.

Szerintetek mit kellene ezen módosítani, hogy egy rövid szőrű kutya is tudjon ott kényelmesen élni?



2015. dec. 19. 21:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan területőrzésre a nagytestű pásztorkutyák a megfelelőek, kuvasz, komondor, kaukázusi juhász, moszkvai őrkutya, stb. Ami nagyon fontos, hogy csakis hivatalos tenyésztőtől, törzskönyvvel vásárolj kiskutyát, mert ha jófogásról, havertól, ismerőstől, a Pityu szomszédjától veszel kutyát, az nagyon könnyen lehet beteg, ideggyenge, egy 50+ kilós kutyánál meg nem éri meg az a pár tízezer forint, hogy a saját és a családod életét kockáztasd...
2015. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Házőrzésre (pontosabban területőrzésre) komondor, kuvasz, kaukázusi juhász javasoltak (ill. más nagytestű pásztorkutyák). Közülük érdemes választani.


A kérdés alatt látok pár fajtát felsorolva, köztük van a dobermann is. Na, azt semmiképpen, ha télen kint szeretnéd éjjel tartani. De amúgy sem való házőrzőnek, a hiedelmekkel ellentétben.

2015. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Én is tenyésztőre gondoltam, pásztorkutyák közül a kaukázusi és a közép-ázsiai juhászkutya, amelyik szimpatikus. Komondorom már volt, nem volt rossz, de úgy vonzotta a bundája a koszt, mint a mágnes, ami pedig mindig elég kellemetlen volt. A kuvaszt nagyon vékonynak gondolom, kissé talán majdhogynem agárszerű, keskeny fejjel.

Mi a véleményetek a rottweilerről? Neki van aljszőrzete is, és eléggé elterjedt házőrző.

2015. dec. 19. 23:04
 4/32 anonim ***** válasza:

Multkor jott velem szemben az utcan egyedul egy kan roti nyakorvvel, nem tunt agresszivnak, igy odahivtam magamhoz, osszehaverkodtunk, allatorvoshoz elvittem chippet nezetni es szerencsere mwg is lett a gazdaja. O nem az a hazorzo fajta volt. :) Kikepzessel javithato a helyzet, eleg sok fajtanal, amit amugy kenyerre lehet kenni.

Kanari szigeteki, cane corso is jonak tunik, de mindkettohoz eros kez kell, ivartalanitani sem artana, akkor kevesebb esellyel balheznak ossze kamaszkorban. Marmint, ha a kolyok kamaszodik, a pit pedig nem akarja atengedni az addigi egyeduralmat.

2015. dec. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Manka68 ***** válasza:
95%
Bocsi, nem tudom milyen kuvaszt láttál, ami vékonynak tűnt, de vagy nem volt fajtatiszta, vagy éhezett szerintem. Jól tartott kuvasz olyan, mint egy kis jegesmedve. :-) A kanoknak pedig erősebb, szélesebb a feje. A bundája pedig öntisztuló. :-) De nem akarlak rábeszélni, ha nem tetszik.
2015. dec. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően a roti sem házőrzőnek lett kitenyésztve.

Akkor inkább a kau.

2015. dec. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
16%
Rottweiler, dobermann és argentín dog. Jó házörzők és megfelelőek az igényeid szempontjából. A többi kutyát amit a kulcsszavakhoz írtál azért nem ajánlom mert vagy hosszú a szőrük vagy nyáladzanak.
2015. dec. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Én ajánlom a komondort, kuvaszt, moszkvai őrkutyát és a sárhegyit is. Mindegyikhez tapasztalt, határozott és "erős kezű" gazda kell. Egyébként a komondor szőrét le lehet nyírni, ha csak az a gond vele. Tavasszal (legideálisabb áprilisban) lenyírod a szőrét egy nyírógéppel kb. 1cm-re, utána hagyod nőni, így télre visszanő annyira, hogy ne fázzon. :)

A rottweiler is jó házőrző, de nyilván nem pásztorkutya, ezért más a jelleme, többet kell vele foglalkozni fizikailag és agyilag is, hiszen munkakutya. (Saját tapasztalat: Kutyával sétálok az utcán egy ház előtt, ekkor előkerül egy rottweiler a ház kertjében, először jól megugat és morog minket, de aztán csöndben követ a kerítés mellett és ennyi, rájött hogy nem akarunk semmi rosszat, úgyhogy normális volt. Nem úgy, mint némelyik a kerítésnél őrjöngő német juhász, aki szinte már lebontja a kerítést mérgében, pedig csak elsétálsz a ház előtt... Persze ez nevelés és egyed függő is.)

2015. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Utcán rengeteg kutya másképp viselkedik, mint kertben, főleg gazda nélkül, de az is lehet, hogy amit mostanában szocializált kutyának neveznek úgymond azt takarja, hogy mindenkinek hagyja magát simogatni. Ilyet láttam már kau, káj, roti, dobi stb.

Ivartalanítani semmiképp nem fogom a kutyát, mert csak elhízik tőle, nem fogja területét védeni, és még számos problémát jelent. Tudom, miért írtad az ivartalanítást, mert sok barom megveszi a kutyát, mikor meg idő van, akkor bepároztatja és tele a menhely meg az utca. Semmilyen módon nem szeretnék sem szaporítani, sem tenyészteni. Egy fontos kérdés: Cane corso, kanári-szigeteki kutya, argentin dog. Ezeknek a kutyáknak van aljszőrzete bármelyiknek a felsoroltak közül?


Tessék, itt láthatod a kuvaszt és a komondort, ugye milyen robosztusak:


https://www.youtube.com/watch?v=jFZdVcrSonQ


Egy kaukázusi:


https://www.youtube.com/watch?v=GruYzOGX4BM



Egy közép-ázsiai:


https://www.youtube.com/watch?v=aU8P55YSDAE



Igazából érthető az, hogy mindenki igyekszik a kuvaszt és a komondort népszerűsíteni. A fő probléma az, hogy vékony kutyák és semmilyen félelmetes dolog nincs bennük. Voltam külföldön is, ahol nem láttak még ilyen kutyákat, szinte mind azt mondta, pl kuvasz: ez szinte biztosan egy golden csak fehérben és milyen aranyos és senki nem tudott ebben semmi félelmeteset találni. Komondor: Ez egy plüsskutya, nagyon szép, nagyon aranyos stb. Igazából az jött le a végére, hogy a külföldi embereknek nagyon tetszik, mert ezek nagyon szép ölelgetni való kutyák, akik nem bántanak senkit. Gondolom, ebből már ti is gondoljátok, hogy a kuvasznak, komondornak külsőleg semmi félelmetes hatása nincs.

Igen, probléma a komondorral, hogy nyírni kell. Nézzük ezzel mi a probléma. Mindenki 70-100 ezer forint között vesz nyírógépet, mert annyiba kerül egy profi gép, amivel már le lehet vágni a komondor bundáját. Arról ne is beszéljünk, hogy ha szakemberhez kell vinni, mert azt bizony 10 ezer forint alatt nem fogjuk megúszni, arról meg pláne ne, ha a szakembernek kell házhoz jönnie.

2015. dec. 20. 11:16
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

"Cane corso, kanári-szigeteki kutya, argentin dog. Ezeknek a kutyáknak van aljszőrzete bármelyiknek a felsoroltak közül?"


Ezek a kutyák nem területvédésre lettek kitenyésztve. De ha ránézel egy cne corsora meg egy kaura, akkor szerintem látod te is, hogy melyik alkalmas kinti kutyának:

[link]

[link]

Nem egy kategória a kettő. Amiket felsoroltál azok személyvédelemre jók, de az is kutyaiskolával. A pásztorkutyák meg ösztönösen vigyázzák a területet, mert erre lettek kitenyésztve.


"Gondolom, ebből már ti is gondoljátok, hogy a kuvasznak, komondornak külsőleg semmi félelmetes hatása nincs. "

Hát azért ember legyen a talpán, aki nem xarja össze magát egy területet védő kuvasztól vagy komondortól... Egyébként sokan a pl pitbullban sincs semmi félelmetes sokak szerint, mert emberbarát, "mosolygós" kis kockafejű kutya. Másik meg egy spánieltől is félnek. Szóval pár ember véleménye miatt nem kell leírni egy fajtát sem.


"Igen, probléma a komondorral, hogy nyírni kell. Nézzük ezzel mi a probléma. Mindenki 70-100 ezer forint között vesz nyírógépet, mert annyiba kerül egy profi gép, amivel már le lehet vágni a komondor bundáját. Arról ne is beszéljünk, hogy ha szakemberhez kell vinni, mert azt bizony 10 ezer forint alatt nem fogjuk megúszni, arról meg pláne ne, ha a szakembernek kell házhoz jönnie."

És egy évben egyszer ennyire a földhöz vág benneteket 10-15 ezer forint? Amúgy akkor ne válassz komondort, van még sokféle pásztorkutya.

2015. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!