Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani egy kutyafaj...

Tudnátok ajánlani egy kutyafajtát lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék kutyát venni otthonra, lakásba. Eleinte francia bulldogra gondoltam, de aztán rájöttem, hogy túl kényes... igen nagy anyagi "károkat" (műtétek, kezelések) tud okozni... ezt én sajnos nem tudnám neki fedezni, ráadásul ha netán meghalna... Akkor eléggé levert lennék néhány napig, amit pedig szeretnék elkerülni.


Visszatérve a fajta-választásra: legyen barátságos, ne ugasson sokat, legyen szívós (már amennyire lehet egy lakásban élő kutya :) ) , legyen moderált a mozgásigénye (ne kelljen naponta 2-3 óráig sétáltatni...)


Egyedül élek, szóval a nap felében egyedül lenne otthon. Annak érdekében, hogy ne unatkozzon annyira, veszek neki egy fajtársat, akivel tud mókázni addig, amíg dolgozok.


A válaszokat előre is köszönöm!


2015. dec. 20. 10:45
 1/9 Egyenes út ***** válasza:
0%
Puli kutya.
2015. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
plüss kutya vagy szobanövény
2015. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Plüss.
2015. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen, plüss.
2015. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos ilyen életmód mellett, csak a plüss...

Dolgozó ember vagyok én is, egy málészájú kutyával, de a 2-3 óra sétálgatás (amit te nem akarsz) nem elég neki. Tök jól leírtad te igényeidet a kutyával szemben, de te mit tudsz neki az év 365 napján megadni?

(Naponta két óra még egy bulldognak is kincstári ló*f*a*sz).

Szóval, te mit tudsz megadi neki?

2015. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Ezt komolyan mondod, hogy igazából egy kutyára sincs időd, de rögtön kettőt akarsz? Ki kell hogy ábrándítsalak, nem lefoglalni fogják egymást, hanem unalmukban kétszer annyi kárt okoznak.


Egy kölyökkutya meg pláne időigényes, mire szobatiszta lesz, mire megtanulja az alapvető dolgokat, stb, stb. Úgyhogy keress inkább menhelyen felnőtt kutyát, esetleg nézz körül kisebb fajták fajtamentőinél, ahol ideiglenes gazdinál, már eleve lakásban tartják a kutyát, ők tudnak a legbiztosabb infókat mondani az igényeiről, jelleméről.

2015. dec. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Miért mennyit kell sétáltatni, 10 órát? Ha munka után a kutyával van, ami alatt van2 óra séta,szerintem elég. Bár reggel is le kéne vinni 10-15 percet.
2015. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodt természetű, fiatal, de már felnőtt menhelyi keveréket javaslok. De napi 3 séta minden kutyának szükséges, reggel-este egy rövidebb kb. 20 perces, és délután egy legalább másfél órás, amiben van szabad mozgás, játék más kutyákkal, tanítás stb. (Persze az este és délutáni felcserélhető).

Ez a minimum, amire minden kutyának szüksége van.

2015. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Ilyen hozzáállással én még plüsskutyát se adnék szívesen a kezedbe...


Egy FELNŐTT kutyát naponta 3-4x le kell vinni: ebből 1 legalább 1-1,5 órás szaladgálós-bandázós, a maradék olyan 15-20 perces "kis kör" a háztömb körül, úgyhogy máris megvan a 2-3 óra sétáltatás és akkor otthon még csak nem is szóltál hozzá.

Kölyökkutyával még bonyolultabb a helyzet: 2-3 óránként kell levinni pisilni, rág, fogzik, mindent millióegyszer el kell neki magyarázni, mere elkezdi megérteni és amire úgy érzed, hogy van egy kezelhető kutyád, elkezd kamaszodni. Ha ennyire nincs időd, idegzeted, akkor inkább keress egy nyugodtabb 2-3 éves menhelyi mixet.

Két kutya végképp nem ajánlott. Azzal csak annyit érnél el, hogy egy helyett kettő díbolja szét a lakást unalmában. Két kölyök ráadásul úgy összenő, hogy szinte lehetetlenség rávenni őket, hogy egymáson kívül másra is (értsd: rád) figyeljenek. Nagyon rossz ötlet.


"igen nagy anyagi "károkat" (műtétek, kezelések) tud okozni."

Ugye azt vágod, hogy ez írd és mondd az összes háziállatról elmondható? (Még "csakegyhal"-nak is kellhet 3000Ft-os gyógyszer)

Balesetek, előreláthatatlan problémák mindig akadhatnak: egy francia bulldogba ugyanúgy belemászhat egy babéziát terjesztő kullancs, mint egy menhelyi mixbe, mehet toklász a tappancsába stb, stb.


Szóval: amíg nem vagy olyan anyagi helyzetben - márpedig te magad mondtad, hogy nem -, hogy adott esetben ki tudd fizetni a sürgősségi ellátását addig, NE legyen kutyád! Amíg nem vagy olyan helyzetben, hogy 2-3 órát rá tudj szánni a napodból a kutyád mozgatására és agyi fárasztására, addig szintén ne legyen kutyád! Inkább várj, addig meg nyald be az elérhető összes szakirodalmat, ahogy elnézem a kérdésedet, rád férne.

2015. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!