Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso első kutyának?

Cane corso első kutyának?

Figyelt kérdés
A család minden féleképpen cane corsot szeretne. A családnak volt már kutyája de nem tapasztalt kutyatartó. Kertes házba kerülne, szerető családba. Sétáltatni tudnánk. Fel lehet nyíratni a fülüket? Szürke színű, kölyök kan kutyust szeretnénk Tudnátok mondani tanácsokat mondani? Kennelleket? Köszi előre is!:)

2015. dec. 20. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tapasztalt kutyatartók vagytok, akkor nem biztos, hogy jó ötlet. Kifogtok egy domináns egyedet, aztán vagy sikerül megnevelni, vagy nem.

Ha mégis: kutyaiskola elengedhetetlen nektek.

Nem lehet a fülét csonkolni már régóta.

Nekem is szürke kanom volt, most halt meg 2 hete :(

Kennelt nem tudok mondani, már rég nem kiállításozunk, stb.

Ha van lehetőségetek, akkor menjetek el vmi nagyobb kiállításra, ott van tenyésztő is.

2015. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért szeretnétek kutyát, és miért pont corsót? Csak kint akarjátok tartani, vagy a lakásban is lehetne?
2015. dec. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó kint neki:( Inkább kinti-benti kutya, már csak azért is, mert még ha kint el is lenne, az ízületeinek nem tenne jót:(

És igen, a cane corso nem egy könnyű eset, nyilván vannak egyedek, akiknek elég a normális átlagos nevelés, de tényleg, ha kifogtok egy domináns egyedet, abból nem fog sok jó származni. Főleg, ha pl. gyerek is van a családban, vagy idős.

Jól gondoljátok át, én elmennék egy-két tenyésztőhöz, és átbeszélném, ők azért nyilván értenek hozzá.

Amúgy ha nagyon ennél maradtok, akkor én a szukát javasolnám, azok egy fokkal könnyebb esetek, bár nyilván ők is lehetnek dominánsak. De a szukáknál mindenképp fontos az ivartalanítás, ha nem akarjátok tovább tenyészteni (nem szaporítani!), mert gyakran begyullad a méhük, és akár életveszélyes helyzetet is okozhat a kutyának...

De én inkább azt javasolnám, hogy először mindenképp valami könnyebb fajtával kezdjétek, örökbe is fogadhattok egy felnőtt egyedet abból, aztán mellé 1-2 év múlva jöhet egy corso, ha már úgy érzitek.

Megmondom őszintén, hogy az én véleményem az, hogy ha már magadtól nem tudod 100%-ra, hogy jó lesz-e nektek az a fajta, akkor még nem vagy biztos abban, hogy jó lesz, és így nem szabad nekiindulni annak a fajtának. Sokszor kérdeznek hasonlót itt, és szerintem mindegyikük bizonytalan. Én pl magamról simán tudom, hogy melyik fajtát tudnám tartani, és melyikhez kéne még tapasztalat :)

2015. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kinti-benti kutya lenne viszont kinn aludna. Azért gondoljuk ezt mert ugye volt már kutyánk. Vagyis anyáéknak egy német dog és egy roti (külön) én meg corsot szeretnék(most nincs kutyánk). Viszont enyém lenne a kutya. De anyáék tudnának segíteni. Tudnánk iskolába vinni is ha kell. De köszönöm az eddigieknek.
2015. dec. 20. 20:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez így mind szép és jó, de megmondom őszintén, hogy arra azért ne hivatkozz, hogy majd anyukádék segítenek. Mert ha olyan helyzet adódik, akkor nincs idő ill. lehetőség felhívni mást, hogy mit tegyél, vagy mi legyen.

De nem tudom, a rotira mi volt jellemző? Mert az sem kezdő fajta, végülis ha volt rotid, akkor már nyugodt szívvel ajánlom a cane-t. De azért ne dőlj hátra, kifoghatsz egy problémásabb egyedet, de azért ha a rotidban is volt egyfajta keménység, amit tudtál kezelni, akkor már van tapasztalatod.

Sok sikert :)

És mindenféleképpen csak törzskönyves egyedben gondolkozz, mert az ilyen kutyáknál óriási hiba, ha szaporítótól kapsz egy "rossz" kutyát...

Vagy ha van benned elég kitartás és erő, akkor fogadj örökbe. (Saját magam miatt írtam, én is örökbe fogadtam egy másik fajtát, és meg kell, hogy mondjam, igazán felköthetem mellette a gatyámat, mert van vele baj:D)

2015. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!