Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenesen, pár hónap,...

Ideiglenesen, pár hónap, esetleg egy évre, el lehet valahol helyezni két kutyát? Nem ketrecben tartva?

Figyelt kérdés
Sajnos kénytelen vagyok külföldre menni, ha egyről a kettőre akarok jutni, és nem úgy tűnik, hogy amíg lábra állok kint, addig lenne valaki aki vigyáz a kutyákra. Anyukám 12 órákat dolgozik, és hiába imádja őket tiszta szívből,de sétáltatni se tudná őket,se eleget foglalkozni velük, az meg úgy nem élet egy beagle és egy félbeagle számára (igaz, kertes házban lakunk). Van ilyenre lehetőség? Panziók? Csak addig, amíg képbe nem jövök odakint, utána jöhetnének utánam bár kint nehezebb lakást találni kutyával mint itt, de inkább lakok velük egy bogárlepte lyukban, mint nélkülük)

2015. dec. 20. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Panzió, ja. Csak keress tényleg megbízhatót, mert ilyen hosszú távra valami gyökér kezébe adni őket nem az igazi.
2015. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez a bajom nekem is, hogy mi van, ha verik őket majd, ketrecben tartják 0-24. nagyon félek ettől, de muszáj kimennem, értük is teszem, ezért szeretnék megbízható embert mindenképpen.
2015. dec. 20. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézegettem, panzió kétezer/nap/kutya alatt nincs, inkább több.Szóval éves szinten ez horror. Mindenhol kennelben vannak.

Csak végszükség esetén, akkor is max. 1-2 hétre adnám ilyen helyekre a kutyámat. Akkor már inkább otthon, a megszokott helyükön, nem fognak stresszelni idegen helyen. Enni anyukád is biztos tud adni nekik. Nincs a környezetedben ismerős, aki heti 1-2szer megmozgatná őket? Esetleg hirdetést feladni, iskolásnak biztos jól jönne zsebpénznek.

[link]

2015. dec. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, hogy valakinek fizetni, de itt is ugyanaz jön elő: honnan tudjam, nem rugdossa e őket körbe, nem e csak lemegy az utca végébe és leül egy félórára, vagy figyelmetlen lesz és bajt okoz-megsérülnek a kutyák, stb. basszus, nagyon rossz ez így:( miért szerettem meg őket így.
2015. dec. 20. 21:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább maradjanak otthon, amíg nem tudod magadhoz venni őket. Ketten vannak, valamennyire lemozgatják egymást is. Nem kell aggódj az idegenek miatt.
2015. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értem az ilyen embereket. Amikor mi költöztünk ki külföldre, bennem egyetlen percre sem merült fel a gondolat, hogy a kutyát otthon hagyjam, pedig valóban sokkal nehezebb lakást bérelni úgy, de és akkor..? Meg ha most kimész és kiveszel egyet kutya nélkül, ott aláíratnak veled minimum egyéves szerződést, annyi időre meg egyszerűen lelketlenség lepasszolni a négylábú családtagokat.
2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Hidd el, akárhova vinnéd őket, rosszabbul járnának, mintha otthon maradnak. Mások is tartanak úgy kutyát, hogy kevés idejük van rá. Nem tökéletes, de akkor is sokkal megfelelőbb a kutyának, mint elcibálni és bezárni egy vadidegen helyre, vadidegen emberek és idegen kutyák közé.

Kertben, ha van meleg kutyaházuk, vannak játékaik, és rendesen vannak etetve-itatva, akkor semmi gondjuk nem lesz. De az utcában, ismerősök körében biztos vannak, akár gyerekek, akik heti 1-2 alkalommal szívességből vagy akár zsebpénzért elvinnék sétálni a kutyákat.

Szóval semmiképp ne rángasd el otthonról őket, ki fogják bírni, főleg, hogy ketten vannak, anyukád meg úgyis fogja szeretgetni őket, ha sétákra nem is lesz ideje, de erre biztosan.

2015. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

KEdves 6-os: kezdjük ott, hogy te azzal indítottál, hogy : MI- ergo nem egyedül mentél ki. Én viszont egyedül fogok, és legjobb esetben ismerőshöz-rokonhoz-és képzeld, nem tudom vinni őket, akármennyire szeretném,de a terv az, hogy onnan olyan helyet keresek magamnak, ahová jöhetnek-sajnálom, hogy ennyire szar ember vagyok.


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, tényleg jobb lenne ha maradnának, csak nem voltam biztos abban, hogy mennyire "szenvedés" nekik. Benti kutyák amúgy, csak az egyikük van kizárva az udvarra, ha nincs itthon senki, de neki olyan kényelmes kutyaháza van, hogy az már túlzás.

2015. dec. 20. 22:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is járok egy kutyához, külföldön dolgozik. Az anyukájára van rábízva a kutya, az egészségügyi sétákat megoldják én meg heti 2x-3x-4x egy héten mikor időm engedi akkor le viszem 1-2-3 órára a kutyát, és foglalkozok vele, játszok vele, én kutyámmal eljátszik. Nálunk ez tökéletesen működik. A kutyának is sokkal jobb a viselkedése mióta járok hozzá. Sokat használ neki, és teljesen rá állt, hogy nem minden nap van ez, de tudja, hogy majd megyek.
2015. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én régóta ismerem az illetőt, akié a kutya, de mikor lent vagyok minden alkalommal küldök képet, meg videót róluk. Nem azért, hogy kipipáljam ,hogy na tényleg lentvoltam nem hazudtam, hanem mert neki is jó látni a kutyáját, hogy boldogan szaladgál.

Több ismerősöm kutyáját is kellett már sétáltatnom alkalomszerűen. Szerintem ismerősök között próbálkozz

2015. dec. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!