Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pattanáshoz hasonló kiütés a...

Pattanáshoz hasonló kiütés a kutyán. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kistermetű szuka kutyám. Kb egy hónapja a hátán (a nyaka mögötti részen) egy borsószem nagyságú csomót találtam, a nagy bundájában kikotortam azt a részt és láttam a dudort. Picit megnyomtam neki és egyből elkezdett gennyezni, ahogy nyomtam mégtöbb jött (ez a borsószem nagyságú dudor teljesen kijött). Elég undi volt, dehát a kutyáért mindent. Aztán ez a dudor megint visszanövekedett, a mai nap megint ugyanúgy "kinyomtam, mint egy pattanást". Lehet nem kellett volna, hanem kapásból orvosnak megmutatni, de akkor nem durrant el az agyam. Mi lehet ez? Kell aggódnom? Láttatok már hasonlót? Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 20. 22:21
 1/2 anonim válasza:
Szerintem minél előbb vidd el állatorvoshoz, mert ha tényleg gennyezik, akkor már csúnyán el van fertőződve. Szerintem egy kis kezeléssel simán megoldható, de irány az állatorvos! Jobbulást a kutyusnak! :)
2015. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Zsírszemölcs vagy minek hívják,ezt ki lehet nyomni.


Idős,elhízott vagy nem túl egészségesen táplált kutyákon fordul elő. Bár jobb lenne ezt dokinak megmutatni,mert így látatlanba más is lehet!!!! De azt tudom,hogy a zsírszemölcsöt ki lehet nyomni,de vissza jön idő után.


Kutyakozmetikus vagyok és gyakorlaton volt,hogy levágtunk egy-egy ilyen zsírszemölcsöt.De nem is vérzett semmi. Undorító.


De mindenképpen vidd dokihoz,mert így nem lehet tudni mi lehet ez pontosan!!!

2015. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!