Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám elérni azt hogy a...

Hogy tudnám elérni azt hogy a kutyánmal szépen sétáljak megint?

Figyelt kérdés
Kis korában is nehéz volt vele a séta, de amikor pár hónapja elolvastam egy cesar millan könyvet és az alapján próbáltam csinálni, egyszerüen gyönyörüen jött mellettem. És mostanában beteg is voltam meg lehet nem fogalalkoztam vele annyit emiatt, de nem hinném h sokkal másabbul csinálnám a dolgokat, vagy nem tudom, de megint nagyon rossz vele sétálni. És amúgy olyan szívesen mennék vele jó nagyokat, de egyszerüen lehetetlen. Meg ráadásul a vásár közelében lakunk és nem tudom másmerre vinni és ha oda kiviszem akkor biztos lesz egy másik kutya, akivel semmi bajunk nem lenne csak az én kutyám úgy elkezd felé húzni, hogy én is majdnem elesek. Nem tudom hogy csináljam. Nagyon szeretem ezt a kutyust és nem akarom, hogy emiatt ne tudjunk együtt nagy sétákat csinálni. Tudtok tanácsot adni? Hogy min változtassak ahhoz h jól tudjunk együtt sétálni?

2015. dec. 21. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a módszer egyszer bejött, kezd előröl. Várhatóan megint bejön. A C. M. módszerek használatának a feltétele, hogy mindig topon legyél.

Én a jutalomfalatos/dicséretes módszer módszerek híve vagyok (ez személyes meggyőződés).

Éhesen viszed a kutyát sétálni (esetleg egy etetés is kimaradhat). Ha szépen beáll a lábad mellé megkapja a "Lábhoz" parancsszót és a falatot. Ha nem szépen megy, akkor a falattal szépen pozícióba tudod húzni (A kezed az orra elé teszed és úgy mozgatod, hogy a helyére kerüljön és ott kapja meg a falatot)

Napi gyakorlással egy-két hét alatt hatalmas eredményre számíthatsz.

Olvass utána:

Cesar Millan (Nagy betűvel írja a nevét)

Victoria Stilwell (Jutifalattal dolgozik)

Korom Gábor

Csányi Vilmos

Kováts Zsolt

És még sok más magyar szakember könyveit tudom ajánlani

2015. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom h nagy betűvel írja a nevét:P am köszönöm a tanácsot. A juti falatossal is próbálkoztam, de nekem C.M. módszere segített. Az alap parancsokat meg tudja csak séta közben ha meg is csinálja akk utána megint elvonja valami a figyelmét.
2015. dec. 21. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ne hagyd, hogy húzzon. Rántsd vissza, rúgd fenékbe (finoman), közöld vele, hogy amit csinál, az tilos. Hiszen ha nem jelzed neki (mármint úgy, hogy meg is értse), honnét tudná, hogy nem jó?
2015. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
elindulunk sétálni, az abból áll h az ajtóban előre enged, de utána nekirohan és kénytelen vagyok megállni. addig nem is megyek tovább amíg nem mögöttem vagy mellettem van, de utána megint kezdi előről, én meg ugyan úgy csinálom, mint ahogy leírtam. nem tudom miért nem ért belőle. amúgy van h muszály vissza rántanom, mert különben én esek orra. meg ha mr szépen is jön akkor jön egy macska vagy egy másik kutya és akkor úgy elkezdi folytogatni magát annyira húz. kutyákkal meg szokott rendszeresen találkozni szóval ezt a kirohanást sem értem. mozgatni meg megpróbáljuk a letöbbet ahogy az idönkből kitelik.
2015. dec. 21. 13:42
 5/7 elwera ***** válasza:
Szerintem rövid pórázra kell venni és csak kicsiket kell rántani a pórázon, amikor előbbre megy mint kéne.
2015. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ne engedd, hogy előrerohanjon. Ott a kezedben a póráz, használd!
2015. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ó, az enyém is néha hirtelen elfelejt normálisan sétálni :D


Ilyenkor rántok egy kicsit. Rántok egy kicsit nagyobbat. Aztán még egyszer. Aztán fenékbe rúgom és érdekes módon utána már nem szórakozik. (Megjegyzem nem erőből rúgom, hogy repüljön előre a kutya, hanem oldalról épp annyira, hogy észrevegye magát.)


Egyik barátnőmnek 3 német juhásza van, egyszerre sétáltatja őket. A legfiatalabb néha szórakozik, hogy előre siet, na amikor szóra nem igazodik vissza ő is kap egy kis fenékbe kólintást. Amúgy laza pórázon láb mellett mennek.


Persze lehet jutalomfalatos, dicsérgetős módszerrel is csinálni, de pl. egynél több kutya esetén ez már kicsit macerás :D

2015. dec. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!