Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen alapból egészséges,...

Milyen alapból egészséges, örökletes betegségektől (szinte) mentes kutyafajták vannak?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdem. :)

2015. dec. 21. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Azok, amiket még most is munkára használnak, így erősen szelektálják őket. Szerencsére még van jó pár ilyen fajta, ők nyilván nem is túl ismertek.
2015. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Sok kutyával ellentétben a Goldinak nincsenek fajtához ragaszkodó betegségei. A Bichon pedig az egyik legegészségesebb.
2015. dec. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz. Bichonnál epilepszia, allergia, autoimmun betegségek gyakoriak. Patellára, PRA-ra, CAT-ra szűrik is őket, sajnos elég jellemző náluk.


Golden legalább ilyen beteges. Autoimmun, epilepszia ott is gyakori, emellett diszplázia, szembetegségek: PRA, CAT, szívbetegségek náluk is vannak.

2015. dec. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Mudi, puli, komondor, közép schnauzer, beagle. Szerintem ők eléggé "strapabíró" kutyák. A komondornál (mint minden más nagytestű fajtánál) diszplázia fordulhat elő, de a méretéhez képest sokáig él. Most ennyi jutott az eszembe. :)
2015. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
beagle elég egészséges fajta, nekem is az van most 12 éves és ez idő alatt 1x volt egy kisebb fülgyulladása, de az is pár nap kezelés után az is elmúlt.+ szerintem a belga juhászkutya ill a munkavonalú németjuhász is, mivel ezeket kemény munkára használják most is..
2016. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amerikai pit bull terrier jagd trrrirr patterdale terrier kangal
2016. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!