Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tenitsam a kuyamat?

Timea270 kérdése:

Hogyan tenitsam a kuyamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, A kutyamat szeretnem tanitani olyan dolgokra amik tenylegesen kellenek egy kutya es egy jo gazdi kapcsolataban. azt szeretnem kerdezni hogy mit tanitsak meg a 4-honapos nemetjuhasz kutyamnak? ugy tudom ezek a fajtak nagyon okosak mindt persze mas kutyak elereszteni dolgokat tud, ulni tud,nem tudom mit is.mar tanitsak meg neki amire nagyobb szukseg lenne?es kb mien modon?

#kutya #tanítás #tanitasi modok
2015. dec. 22. 19:58
 1/6 A kérdező kommentje:
amugy elnezest a cimben irt szoert TANITSAM*
2015. dec. 22. 20:01
 2/6 anonim válasza:
fekszik,marad ,helyedre, esetleg pacsi
2015. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ül, fekszik, helyben maradás, lábnál követés. A nagyon alap engedelmes feladatok közül ezek kellenek.

Emellett persze behívás, szabályok, amik fontosak.

2015. dec. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb 2 dolog: a megbízható behívás és a tiltás.

Emellett persze jól jön, ha tud a kutya helyben maradni, nem húz pórázon stb.

Mivel nem tudod, milyen módon, javaslom neked a kutyasulit, amire egy német juhásznak (mivel munkakutya), amúgy is szüksége van. Ott megtanítják neked, hogy hogyan kell a kutyát tanítani.

2015. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudod, ez az a téma, amiről hosszú könyveket szoktak írni, mind az elméleti, mind a gyakorlati részéről.

Könyvajánló:

* Kyra Sundance: 101 kutyatrükk

* Karen Pryor: Klikk!


Én most fogadtam örökbe egy idősebb kutyát, nekem a következők vannak még a listámon:

* név

* behívás

* fekszik

* marad

* ajtószabály (ami egy reorientációs játék: rám néz, velem megy ki, megint rám néz)

* hagyd! (bármi ami a földön van: leesett mézeskalács, mérgezett patkány, macska, félős kisgyerek)

* dobozolás (Karen Pryor 101 dolog, amit egy dobozzal lehet csinálni/101 things to do with a box játéka - kreativitás fejlesztő)

* fésülés, taperolás tűrése

* közlekedés (autó, tömegközlekedés)

aztán majd meglátjuk, mire lesz vevő a kutya.


Mivel te nem "készen kapod" a kutyát, hanem abszolút a nulláról indultok, nagy hangsúlyt kell fektetned a kutya szocializációjára: a viszonyára más kutyákkal, a viszonyára minden méretű, korú, színű emberrel, mindenféle fura dologgal, amivel találkozhat (járókeret, babakocsi, kalap, szemüveg, porszívó, bicikli, csúszós padló stb.), hogy a későbbiekben ne riadjon meg tőle. Nem "trükk", de egy kiegyensúlyozott kutyához elengedhetetlen. (Persze ezeket én is át fogom zongorázni az anyókámmal.)


A németjucik nem csak végtelenül okosak, de nagyon nagy a mozgásigényük is. Én biztos tanítanék neki olyan játékokat, amikkel önmagát mozgatja:

* apportírozás

* bújócska

* keresős játékok (olyan is, amikor csak megmutatja, hol a cucc, olyat is, amikor oda is viszi neked)


De mivel ilyen ötlettelen vagy és már ott van nálad a kutya, azt javaslom keress fel egy jó(!) kutyaiskolát: ott nem is igazán a kutyát oktatják, hanem téged, hogy kezeld, tanítsd a saját kutyádat.

2015. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom a hasznos valaszokat talaltam ekozott a par valasz kozott ojan dolgokat amik tenyleg eleg jok es mar bele is kezdtem a tanitasba! koszonom a tanacsokat!
2015. dec. 27. 10:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!