Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki mondana nekem kutyás...

Valaki mondana nekem kutyás munkákat?

Figyelt kérdés
Mindenképpen kutyákkal szeretnék pár év múlva foglalkozni ,sokat tudok sok fajta kutyáról ,de nem tudom hol lehetne elhelyezkedni,hogy jól is keressek (tehát nem minimálbérre gondolok) ,és nyugodt legyek a "kutyás jövőm" miatt. tudom nagyon jól ,hogy ebbe beleszámít a tanulmányi átlag is természetesen erre nem kell felhívni a figyelmem. Légyszives ne írjátok az állatorvost ,kutya kiképzőt,tenyésztőt,mert már utánnuk néztem és ezeken is gondolkozok. Nagy probléma ,hogy kiképzésből tenyésztésből állítólag nem igazán lehet megélni.
2015. dec. 23. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
nem!
2015. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
tenyésztő
2015. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztésből nem lehet megálni, a kiképzésből meg attól függ, mennyire vagy ismert, mennyi tanítvány van. Nincs olyan kutyás szakma, amiből rendesen meg lehetne élni, max. az állatorvos, de az meg nagyon túltelített. Nekem is ez a bajom amúgy (16 vagyok).
2015. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyomozó( pl: drognyomozó) kutyakozmetikus
2015. dec. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg a rendőrségnél is gyakran alkalmaznak kutyákat. Az is egy variáció.
2015. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A tényező tényleg nem munka, hanem hobbi. Magyarországon kutyás munkával jól keresni nem igazán lehet. Kivétel az állatorvos, az egész jó megélhetést biztosít. Kozmetikus esetleg még szóba jöhet, de csak akkor lehet ebből megélni, ha a legjobbak között vagy és emellett van jó marketinged és ismeretségeid a kiállítások világában. Kiképző: ugyanaz a helyzet, mint a kozmetikussal. Legyél nagyon jó, legyen jó a marketinged, ismeretség sem árt. Emellett lehetsz még kutyás rendőr, stresszes munka kevés fizetésért. Esetleg, ha ügyes vagy és van tőkéd, lehetsz vállalkozó, pl nyithatsz állatkereskedést, de azokkal is Dunát lehet rekeszteni. Sajnos itt nagyjából ki is fújt a dolog, ami emellett van még, az a hobbi kategória. Itthon nagyon kevés ember él meg kutyázásból. Azt javaslom, kezdj el kutyázni hobbi szinten, legyél nagyon jó, építs kapcsolatokat és mellette tanulj ki egy másik szakmát, amiből meg tudsz élni. Ezek után, ha valóban jó vagy a kutyás hobbidban és szerencséd is van, lehet ez a munkád is később, de ne erre alapozd az életedet. Másik lehetőség, hogy külföldön próbálsz szerencsét, kint több a lehetőség, de tudás, tapasztalat és kapcsolatok mindenhol kellenek.
2015. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tisztességes kutyás munka, amiből jól meg lehet élni, nincs. Ha hobbiként rászánsz 15-20 évet, akkor már lehet, hogy sikerül, de olyan nincs, hogy elmész valami képzésre, aztán hipp-hopp lesz egy jól fizető állásod.
2015. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egyáltalán kutyád?


Kiképzéshez tapasztalat kell és nem 1-2 évnyi kutyás múlt,ha jó vagy és keresett,hogy sulit is tudsz nyitni akkor szépen meg lehet ebből élni!! De ehhez nagyon érteni kell a kutyákhoz,meg mint írtam kutyás tapasztalat.


Tenyésztőnek lenni nem "munka" inkább hobbi,ami inkább a pénzt viszi. Ehhez is kell szaktudás,utána járás és rengeteg pénz,hiszen egy jó minőségű szuka nem 100 ezer ft. Felnevelni,eü szűrések,tenyészszemlék majd jó kant keresni neki,akár külföldön.

Nem olcsó buli. Nem véletlenül nem 20 ezer ft egy törzskönyves fajtatiszta kölyök!! Hiába adja el a tenyésztő 100-200 ezer ft a kölyköket,alig jön ki nullára.Kevés a plusz pénz.


Állatorvosként meglehetne élni,de ugye ott nem csak kutyák lesznek a páciensek.


Kutyakozmetikus munkát mondanám.Csak éppen sokan tévhitben vannak a szakmával kapcsolatban,én tudom mit vállaltam.Sokan nem. Nem egyszerű szakma. Nem csak a nyírás része,inkább a sok problémás kutya és gazdáik -.-

Én is leraktam,csak sajnos elhelyezkedni nem tudok :/ oktatómhoz járok vissza,hogy ne essek ki a gyakorlatból.De amúgy ennyi. Sajnos irodai munkát végzek. Egyszer szeretnék egy saját kozmit nyitni. Ha beindul és van egy szép vendégköröd meglehet belőle élni.De évek kérdése.


Kutya Handler-kiállításokon vezetik fel a kutyákat.Ehhez nagyon fontos tudni a felvezetett kutya fajtájáról mindent,az adott egyed hibáit,hogy jól mozogjon,szépen állítsd be. Viszont jól lehet vele keresni! Csak angol nyelv kell hozzá. De itt is mire megélsz belőle pár év,hogy megismerjenek,sok felkérést kapjál.


Nem éri meg a mai világban csak egy szakmában és egy irányban gondolkodni.Én beleestem ebbe a csapdába sajnos :/ Igazából a fotózáson és kutyakozmetikán kívül nem érdekel más szakma. Nehezen is tudok elhelyezkedni,mert minden mást utálok csinálni Szóval ha vmi érdekel még abban is gondolkodj! :)

2015. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen vannak kutyáim 2 magyar vizsla. Őket tanítom is. Volt életembe tacskóm is őt is tanítottam Illetve most van még pulim ,mudim és snauzerem is. Igen azzal teljes mértékben egyet értek,hogy nem lehet tenyésztésből megéni,csak hobbi szinten,sajnos!
2015. dec. 23. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ahhoz, hogy kiképző legyél, ennyi nem elég. Sokan fel tudnak mutatni pár jól nevelt kutyát. Tapasztalaton azt értem, hogy van gyakorlatod rehabilitációban vagy valami sportban teljesítesz magas szinten stb.
2015. dec. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!