Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem az ismerősöm...

Hogy neveljem az ismerősöm kutyáját?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek el kell utaznia pár hónapra és engem bízott meg a németjuhász kutyája gondozásával. De a kutya már elég nagy és folyton rámugrik(nem tudom csak játékból)és én még gyerek vagyok(13)és félek megütni a bottal,mert lehet visszatámad. Mit kéne tennem??
2015. dec. 23. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Tedd ki a térdedet, hogy ne tudjon rajtad megtámaszkodni, ha meg már sikerült neki, akkor menj felé, hogy leessen rólad. És ne beszélj vele közben, rá se nézz. Bottal meg véletlenül se ütögesd, semmi értelme.
2015. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Küldj rá talppal egy tolót.

Ne rugdosd, csak taszítsd arrébb határozottan.

Képzelj magad köré egy buborékot, és ha azon belül megy, told ki.


Ne lépj hátra! Csak tedd ki a lábad, és várd meg türelmesen, amíg ő megy arrébb. Ha 1 perc, akkor 1, ha 3, akkor 3.

Nyilvánítsd ki határozottan a személyes teredet! Húzd ki magad, és ne engedd be a kutyát a "buborékon" belülre.

Ha már 1-2 alkalommal betolakodott, és kitoltad, legközelebb figyeld a szándékát, és előzd meg!

Ha túl gyorsan közeledik, fejét, farkát magasan tartva, várhatóan rád akar ugrani, már akkor tedd ki a lábad. Esetleg erősítsd meg egy nem-mel.

Ha lassít, mikor hozzád ér, lehajtja a felét, akkor csak állj meg, hagyd hogy megszagoljon, aztán teret adjon, és beengedjen.

De hátrálni akkor se hátrálj.

2015. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

13 évesen egy felnőtt német juhászt szerintem sehogy.Nem értem,hogy hagyhatták rád.Gyerek vagy még.


De próbálkozz amit előttem írtak.


Nehogy megüsd bottal,mert igen agressziót is kiválthatsz belőle.

2015. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!!
2015. dec. 23. 18:05
 5/6 A kérdező kommentje:
És megtudjátok mondani hogy mi a kutyasíp és mire jó?
2015. dec. 23. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen egy sima síp, de olyan frekcencián szól, hogy az ember számára nem igazán hallható, a kutyák viszont jól hallják. Ugyan úgy meg kell tanítani a kutyát a hang jelentésére (pl behíváshoz), mintha közönséges sípot használnál.


Jó tanácsokat kaptál, told el a térdeddel a kutyát magadtól, ha ugrál. Ütni ne üsd, nem ismerjük a kutyát, rosszabb vége lehet annál, mint hogy sáros lesz a ruhád.

2015. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!