Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann, németjuhász vagy...

Dobermann, németjuhász vagy malinois? Ki melyiket választaná?

Figyelt kérdés
Ki melyik mellett voksolna? És miért? Milyen árkategóriába kerül belőlük egy jó kutya?
2015. dec. 25. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Relatív. Attól függ h neked milyen kutyára van szükséged! Mind3 munkakutya, csak kemény foglalkozással lesz kiváló kutya, de mindhárom intelligens.
2015. dec. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy dobi tulajdonos ;)

A dobermann egy bunkó , a mali pörgős de sokszor wesen-es, munka típusu nj elég jól használható.

Mondjuk attól függ mi a cél...

Mindegyikből 100ezer fölött céleszerű venni!

2015. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Attól is függ, mit szeretnél vele. Hol tartanád, mennyi időd van rá.


Mindegyikkel kutyasulizni, dolgozni kell, gondolom ezt tudod. Talán a mali igényli a legtöbb időt, legkomolyabb nevelést, utána a dobi, a nj a legkevésbé kemény dió.

Dobiról még azt is tudnod kell, hogy kerti tartásra nem alkalmas sem a szőrzete, sem a jelleme miatt.

Áruk 100 ezertől felfelé, inkább 150 körül számolj.

2015. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A dobi a legnehezebben nevelhető, képezhető a három kutya közül. Persze nem az intelligenciája miatt, hanem mert ő nem juhászkutya, őt önálló munkára találták ki. De már nem nagyon van igazi munka vonalas dobi az országban.

A három közül a mali a legpörgősebb, igaz, sokszor wesenesek, de ez sajnos mind a három, sőt, minden fajtánál jellemző. Erre oda kell figyelni kölyök választáskor.

A német juhászból csak a munka vonalú tudja felvenni a versenyt a malival. Viszont a munkás német juhászok között vannak nagyon jók! Ők nem olyan finomak, érzékenyek, mint a malik.

Én mali párti vagyok, hozzám munkára ők és a hozzájuk nagyon hasonló habitusú kutyák, mint a holland juhászok illenek.

2015. dec. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kert van, bejöhetne a lakásba. 2 másik kutya is van. a wesen mit jelent?
2015. dec. 25. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
A wesen ideggyengeséget jelent. A kutya nem bírja a terhelést, esetleg hangokat.
2015. dec. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Dobermann. Mert szerintem a legszebb a három közül, illetve szeretem az egygazdás, kevésbé divatos, gyakori kutyákat.
2015. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Időpont ma 17:04

Wesen---modor, viselkedés, belső lelki állapot, stb.

2015. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem, a wesen nem ideggyengeséget jelent! Hanem azt, hogy a kutya milyen habitusú, milyen az idegrendszere, milyen a jelleme.
2015. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dobermann:önfejű, beteges, és nagyon ritka a normális ami nem úgy néz ki mint egy magas fekete agár hanem úgy mint egy dobi

Nj:túl tenyésztett, beteges, minden sarkon feléd jön egy, annyira nem bírja a meleget

Mali:okos, nagyon pörgő néha ideg gyenge de jó alomból nem

Szerintem a mali alegjobb

2020. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!