Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fáj a kutyámnak a lába. Mitől...

Fáj a kutyámnak a lába. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány napja észrevettem, hogy mintha fájlalná a kutya a lábát, miután felkel. Pár lépés után "bejáratódik", utána mintha mi sem történt volna.

1 éves vizsláról lenne szó. Chicopee bárányos-rizses tápot kap, mellé zöldkagylót, szerintem nincs elhízva, bár, mintha az utóbbi időben, mintha szélesedett volna. Nem mozgattuk extra sokat az utóbbi napokban, ugyanazt, mint máskor (vagy már ez is túl sok lett volna neki?). Nem is tudom megmondani pontosan melyik lába a problémás, mintha mindegyik az lenne.

Szülők közül az egyik HD A, a másik HD B.

Én csonthártya gyulladásra gyanakszom, de még sose volt kutyám, így nem nagyon láttam ilyet közelről. Hétfőn viszont dokihoz, sajnos ma zárva vannak és mivel jó kedve nem akarok berohanni vele az ügyeletre.


Köszönöm!



2015. dec. 26. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A csonthártya gyulladásnál állás közben is látni, hogy kíméli a lábát a kutya, ha nagyon fáj neki.

Ne adj semmi fájdalomcsillapítót. De ne engedd ugrálni, rohangálni. Ha nem múlik, kibírja, amíg orvoshoz tudod vinni.

2015. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ma séta közben elkezdett az egyik lábára sántikálni. :( Most pihenés van, hétfőn doki.
2015. dec. 26. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szalagszakadása van, hogyha nem mindig áll mind a Négy lábára.
2015. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most jöttünk meg a dokitól: a lábát valószínűleg meghúzta, vagy túlerőltettük valamikor, ezért biceg, erre kapott fájdalomcsillapítót.

A felkelés után "beolajozódás" valószínűleg ízületi probléma, erre kapott Seastone-t. A táp nem szívódik fel rendesen, nem hasznosul megfelelően, tápváltás.

Hála az égnek nem nagyobb baj.

2015. dec. 28. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!