Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hízlaljam fel a kutyám?

Hogyan hízlaljam fel a kutyám?

Figyelt kérdés
2 éves törpepincserről van szó. 2kg-t nyom, kereken. Kilátszanak a bordái. Orvosnál volt már. De nem mondott semmit mit kellene csinálni. Annyit közölt, hogy olyan, mintha már anorexiás lenne. Kilátszanak a bordái is. Kutyakaját eszik napi 3x és 3x van kint a parkban (pisil, kakil rendesen) valami tanács? Kezdek aggódni. Nem tűnik bíztatónak a látványa. De egészséges (orvos mondta). Valami tanács?

2015. dec. 26. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit takar a kutyakaja?
2015. dec. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kutyakonzerv.Tescoban kaphato, nem tudom a nevét. Pedigreet is szokott enni.
2015. dec. 26. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:

van olyan kutya, amelyik soha nem hízik meg, nekem volt egy kopó-törpe pincser kutyám, össz-vissz 3,25 kg-ot nyomott, de teljesen egészséges volt, öregségében pusztult el, jól neveltem, és vigyáztam rá, 8 évet élt le velem

vagyis nem kell attól félned hogy soványságában elpusztulhat, valószínűleg ilyen a faja

2015. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki jó minőségű tápot. A pedigree nem az. Olvasd el az összetevőit, alig van benne hasznos tápanyag. A konzerv is szinte csak víz.
2015. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam is volt gond a hízással, amikor hozzám került örökbe fogadott kutyánk. Mondjuk én márnalapból normális minőségű táppal etettem, taste of wilddal. Nem hozott sikert, pedig rizzsel is próbálkoztunk mellé. Aztán váltottam acanára, ott is a sport változatra, hogy tuti legyen, hogy hízik, bár mellé eléggé aktív is. Felszedett pár kg-t, s váltottunk sima acanára.

De mivel a tied elég silány kaját eszik, így egy normálisabb táp is rendbe hozhatná. Pl brit, vagy hasonlóak.

2015. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kutyakonzervben semmilyen tápanyag nincs, főleg víz, gabona, ízesítő és szemét.

Pedigree tápról nagyjából ugyanezt lehet elmondani.

Olvasd csak el az összetevőket! Hústartalma 4% vagy akörüli. A kutya pedig húsevő állat.

Ezt hívják minőségi éhezésnek. Hiába tömheti tele a pocakját, nem tud belőle szinte semmit hasznosítani, gyakorlatilag éhezik.


A megoldás: magas hústartalmú, jó minőségű táp (ilyen a tescoban és hasonló helyeken nem kapható, keresd állatboltokban pl. Freshnapf, vagy a neten lehet rendelni is) vagy hús (BARF vagy PREY étrend).

2015. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A mi kutyáink (általunk meghagyott) kaja maradékot kapnak !

Pl.:hús,tészta,csont,tej,stb. amit úgy véljük nekik lehet adni,azt oda adjuk.

Mit ne mondjak,nem soványak ;D

2015. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én semmilyen táppal nem tudtam feljebb nyomni a kutyám súlyát. Mióta a BARF etetésre váltottam hízott annyit amennyit kell és tartja azóta is.
2015. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!