Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Buta kutya az amerikai staffor...

Buta kutya az amerikai staffordshire terrier?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet és nem szeretném ha buta kutyám lenne. Könnyen megtanulja a különböző feladatokat? Vélemények az értelmi szintjéről? Mik a rossz tulajdonságai?

2015. dec. 26. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nem buta, sőt nagyon okos inkább

csak tudni kell velük bánni, nekem van egy pitbullom és egy amstaffom, már felnőtt kutyusok, jól neveltem őket, látszik is rajtuk, védik a házat, engem nem bántanak :)

nagy gondoskodással, figyelemmel jár egy pitbull vagy egy stafford tartása, ha van napi 2-3 órád min. hogy foglalkozz vele(velük) akkor jó, de ha nem, akkor ne ezt a fajt válaszd

és ne azért válassz ilyen kutyát, mert hűha jó izmos, ha viszem sétáltatni majd beszarnak tőle az emberek, stb..

azért tarts ilyen kutyát, mert szeretnéd is, és lenne időd vele foglalkozni éppen annyit, amennyit megérdemel

2015. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

NE VEGYÉL ILYET!!!


Aki ilyet kérdez, annak NEM való, a SAJÁT érdekedben mondom!


Egy ilyen kutya NAGY felelősséggel jár, nem hogy buta, hanem okos és akár domináns is lehet. Látszólag nem ismered a fajtát nagyon, így nem ajánlom.

Ezeket a kutyákat naponta 3-4 órán keresztül kell fárasztani, MINDEN NAP szocializálni kell a kutyákkal.

És ha nem vagy határozott, akkor felül kerekedik rajtad, és átveszi a főnökséget.

Tudod, az agresszió agressziót szül, szóval még azt sem mondhatom, hogy veréssel elérhetsz bármit.


Én inkább valami egyszerű kutyát javaslok, egy golden vagy labi. :)

2015. dec. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azokkal az a baj,hogy nem elég menők :)

Sokkal jobban lehet arcoskodni egy stafforddal a haverok előtt.

2015. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
A tiéd az (lessz) Mert teis az vagy!
2015. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
kifejezetten okos kutyák. Könnyen tanulnak de nagyon makacsak tudnak lenni. mindenáron a közeledben akarnak lenni és igénylik a foglalkozást. Mivel testileg szinte lehetetlen ezért inkább szellemileg kell lefárasztani ami még több energiát kíván tőled. Mielőtt ilyen fajtát veszel olvass róluk kb 1-2 hónapig folyamatosan mindent amit csak találsz. Venni is normális helyről kell mert egy 10 ezres telepi vacak lehet labilis és akkor baj lehet. A kölyköt bent kell még tartani magadnál, meg a hideget se szeretik. Kemény és következetes nevelés kell melléjük. A keménység viszont nem verést jelent mert kölyökként te vagy fölényben de ha megnő és azt tanulja meg hogy az agresszió válasz a problémákra akkor bajban leszel. Ami ma nem, az holnap is legyen az, leginkább erre figyelj. Egyértelmű szabályok kellenek neki különben ő alkot magának. A táplálása is fontos, nem etetheted az asztali maradékkal mert akkor könnyen egy állatorvosi megélhetést nevelsz magad mellé. Jól gondold meg. Nekem több kutyám volt már és több féle. Viszont mielőtt rászántam volna magam az amstaffra, hónapokig jártam a dolgok után.
2015. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hihetetlen okosak, csak el kell érni náluk, hogy akarjanak az emberrel dolgozni. És ez sajnos kevés embernek megy, mert lusták naponta sétáltatni, lusták nevelni, nem hajlandóak megtanulni jól kommunikálni velük, jól jutalmazni, büntetni, oldani, stb. és nem tudnak következetesek lenni.


De ha ez a kérdés felmerül benned, és mindenképp ilyen kutyát akarsz, akkor nagyon javaslom a kutyasulit az első pillanattól kezdve legalább másfél éves koráig, végig! Viszont ha ehhez lusta vagy, akkor neked nem szabad ilyen fajtát választanod!

2015. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem buták, nagyon okosak, sőt, talán még túl agyasak is.

Csak akkor érdemes ilyen kutyát vállalnod, ha van már tapasztalatod a kutyanevelésben. Nem egyszerű fajta, már egészen kicsi korától kezdve oda kell figyelni a szocializációra (emberrel és kutyával egyaránt), és ezt később sem szabad abbahagyni. Elég makacsak tudnak lenni, határozottság elengedhetetlen náluk, valamint egy nagy adag türelem sem árt. Ismerni kell a kutya jelzéseit, és tudni kell értelmezni azokat. Náluk a kutyaiskola, vagy tapasztalt kiképző segítsége mindenképp javasolt, főleg, ha az első ilyen kutyád lenne.

2015. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!! Kb hány Ft-ért lehet venni fajtatiszta, törzskönyves, okos szülőktől származó kölyköt!
2015. dec. 29. 12:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Most az egyetlen ingyenes aprós oldalon (nem rossz fogás) :) van egy neves kennel aki 50-ért adja. Kicsit nagyobbak, valószínű rajta maradt mert a sok olcsó vackot viszik inkább. Ha nekem kéne most amstaffot vennem tuti megkeresném. Amúgy 150e körül vannak. Amit minden nélkül hirdetnek az mindegy hogy 50 vagy 10, kb egyenértékű. Aki feljebb írta hogy emberhez szoktatni kell az kicsit túlzott. Egy jó idegű amstaffot emberhez nem kell szoktatni mert ösztönösen barátságosak, kutyákkal viszont kell a szocializáció mert míg más kutya csak elüldözni akarja a betolakodót, addig ők elpusztítani. És mivel az az ő területe ahol épp van, így a séta nem lesz leányálom. Én első perctől kezdve keresem vele a kutyák társaságát. Ezért nagyon barátságos minden kutyussal.
2015. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi annak a kenelnek a neve?
2015. dec. 29. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!