Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászom 1 éves, és...

A németjuhászom 1 éves, és nem tudom leszoktatni, hogy ha jön valaki ne ugráljon rá. Én haza jövök nem ugrál, de ha más jön hiába szólok rá akkor sem hagyja abba. Hogy tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Persze tudom,hogy örömében csinálja,de ez akkor sem jó dolog.

2015. dec. 26. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Fogj valami szíjat vagy ilyesmit és csapj olyankor oda. De ne úgy, hogy belerokkanjon, hanem megijedjen. Az enyém is ilyen volt, így szoktattam le róla. Persze lehet most mondani, hogy állatkínzó vagyok, de nem vertem agyba-főbe. Egyszer kétszer ha rossz volt kikapott. Ennyi.
2015. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég sokáig vártál, hogy csak most lett kényelmetlen. A rászólás nem elég. Nem engeded oda, amikor jön valaki. A helyén kell maradnia.

Ha odamehet , akkor pedig letiltod az ugrásnak még csak a próbálkozásáról is. Pl nyakörv fog és leülteted. Ha rántással, akkor rántással. Ugrás--nem ! nyugodt ülés--dicséret.

2015. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,remélem sikrülni fog.Sokáig nem vártam ,mert kiskorában ezt nem csinálta nemrég kezdte el.
2015. dec. 27. 08:08
 4/5 anonim válasza:
37%

Első kommentelőre ne hallgass, kutyát nem nevelünk szíjjal. (el se hiszem, hogy valakinél ez tényleg nevelésnek számít) Ha csak nem azt akarod elérni, hogy előbb-utóbb féljen tőled.

Ahogy a másik kommentelő írta, nem engeded oda, ha megpróbál felugrani "Nem szabad!" / "Rossz kutya", nyakörvénél megfogod, leülteted, "Marad!", talán érdemes megpróbálni, hogy nem a kutya megy oda az épp érkező személyhez, hanem fordítva. Ha szépen leült és megvárta, hogy odaengedd/odamenjen a vendég, és nem ugrál (vagy megpróbálja, rászólsz és abbahagyja) akkor valami kis jutalomfalatot az elején érdemes bevetni. Ha mégis felugrana valakire, egyszerűen lökje le magáról, forduljon el másik irányba és ne vegyen tudomást a kutyáról. Ez a másik módszer amivel le lehet szoktatni erről :)

2016. jan. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia :) Nem alkalmaztam a szíjjat,mert nem tudnám vele megütni.Lehet nekem jobban fájna mint neki.Mostmár haladunk,de még azért van 1-2 ember akire ugrál persze örömében mivel ők szoktak vele játszani avval még küzdünk :) ,de megoldjuk :)
2016. jan. 18. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!