Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Egy felnőtt kutyának mennyi fehérjére van szüksége naponta?

Sziasztok, 2 kutyánk van egy máltai és egy német juhász. Szeretnénk átállni a jó minőségű tápokra, de azok mind magas fehérje tartalmúak,tehát 25-33% körül, ugye a kutyáknak nem jó az sem ha túl sok fehérjét kap. A kérdésem az lenne hogy pl a 33% fehérje belefér a napi adagba?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, kutyatáp, eledel, fehérje

2015. dec. 27. 17:38  Privát üzenet  

A válaszok
A máltainak nyilvánvalóan nem kell annyi fehérje, mint a németjuhásznak, gondolom nem is aktív annyira. Biztos nem egyform táppokl etetsz most sem. A jucinak semmi baja nem lesz a magasabb fehérjetartalmú táptól, sőt! Munkakutya vagy "kedvenc" ? Bár mindegy is, gondolom mozog eleget, simán vehetsz neki jobb minőségű, magasabb fehérjetartalmú tápot. Nálunk a vizsla tápjában 31 % fehérje van, gond nélkül burkolja évek óta, mondjuk nagyon aktív, le is van mozgatva rendesen.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2015. dec. 27. 17:58 Privát üzenet
Bichonomat Acana táppal etettem aminek 33% a fehérje tartalma. Semmi baja nem volt. Sőőt magasan a legjobb táp amivel eddig etettem! Jó kondiban van,nem kellett belőle sok. Széklete kevés volt és jó állagú. Szőre is szép volt.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2015. dec. 27. 18:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy felnőtt rottweilernek mennyi az átlagos folyadékigénye naponta?
Egy felnőtt yorkinak naponta hányszor kell ennie? Az állatorvos azt mondta csak száraz kaját adjak neki. Reggel kap de este hisztizik tologatja a tálját, sír hogy adjak enni de...
Ti mikor etetitek meg a kutyátokat? Ugyebár felnőtt kutyákat naponta 1x kell, és én már mindenféle időpontot hallottam. De mikor a legjobb?
Mennyit kell sétáltatni naponta egy felnőtt törpe uszkárt?
Egy kölyök vizslának naponta mennyi tápot kell adni? és ha már felnőtt? Ez kb mennyi havonta? és mennyibe kerül?
Mennyit egyen naponta egy felnőtt bichon havanese?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!