Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeretik egyesek egy...

Miért szeretik egyesek egy kalap alá venni a kutyanevelést a gyerekneveléssel?

Figyelt kérdés

Sokadik beszólást kaptuk már meg az anyósjelöltemtől a kutyánknál alkalmazott nevelési elvek miatt.

Hatalmas vesszőparipája, hogy miért vesszük el a kutya elől a kaját, ha nem eszik. Elmagyaráztuk már neki kedvesen, szépen, csúnyán, sokféleképpen, de nem fér bele a pici agyába. Mert neki már volt 2 kutyája, azoknál se kellett, mi ne tudjuk jobban. Kedvenc szövege, hogy "Ezt csináljátok majd a gyereketekkel is?!"

Nemtom. Szerintem a gyereknek sem kell ledugni a torkán a kaját, ha nem kell neki.

Más kutyával kapcsolatos témában is megkapjuk a gyereknevelést mint példát.

Miért nem értik az emberek, hogy a kutya és a gyerektéma két külön világ? Ha a kutyára ráhagyom ezeket a fejemre nő. Egy gyereknél ez jóval komplikáltabb.

Pont egy olyan nőnek kell ezt elmagyaráznom a ki felnevelt 3 gyereket?


2015. dec. 27. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
...és miért is veszitek el a kaját?
2015. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
67%

Nem az anyós jelölt fogja nevelni a kölköket, hanem Ti. Tökmindegy miben ért egyet és miben nem. Ez legyen az ő gondja.

Egyik legjobb taktika, ha nem nevezel be vesztes csatákra, addig sem hergeled magad ilyen és ehhez hasonlókkal.

Ne is vegyél tudomást arról amit mond. Ne is válaszolj rá. Figyeld meg, abba fogja hagyni magától.

2015. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Óvónő ismerőssel szoktuk beszélni, hogy a kutya- és a gyereknevelés alapjai ugyanazok. Nem egyszer mikor kifakadok facebookon a hülye gazdákon, hozzáteszi, hogy minimális változtatással ezt a szülőkre is lehet értelmezni. Nyilván konkrét szituációban figyelembe kell venni, hogy a kutya már nem lesz sokkal okosabb, önellátó pedig végképp nem, a gyereket meg végső soron a felnőtt életre készíted fel, de ettől függetlenül az alapok ugyanazok mindkét esetben. Következetesség, pozitív visszajelzés, odafigyelés, koncentráció fejlesztése, ilyesmikre gondolok.

Például kutyasuliban a családosokon rendszeresen látjuk, hogy ugyanaz az alapvető baj a kutyával, mint a gyerekkel. De a fordítottja is igaz: ha a gyerekek rendben vannak, akkor a kutyával se lesz nagy gáz, kis iránymutatás után egyenesbe teszik azt is.

2015. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mantis religiosa ***** válasza:
76%

Annyi közös van a bennük, mármint a gyerek- és kutyanevelésben, hogy mondkettőhöz türelem és következetesség kell.


Amúgy jól teszed, szokjon meg a kutya egy napirendet, alakuljon ki a bioritmusa. Én jó ideig anyámmal nem tudtam megértetni ezt a dolgot a kutyával kapcsolatban.


Anyósodnak pedig mond meg, hogy egy gyereknek, ha értelmes, el tudsz magyarázni dolgokat szép szóval, míg kutya esetében ez nem múködik. Két különböző faj, két teljesen eltérő "gondolkodás mód ". Kitartás, ne hagyd magad!

2015. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Ja, ettől még nem anyósodnak adok igazat nyilván, csak az alapelméletet védem, mert az amúgy nem hülyeség :D
2015. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, a következetesség fontosságával mi is tisztában vagyunk, és én is átlátom, hogy sok hasonlóság van a két dolog közt, de mégsem ugyanaz :)

Menhelyes volt a kutyus, nem sokkal azután, hogy elhoztuk, be is írattuk suliba, majd következetesen alkalmazni kezdtük az ott tanultakat.

Na, anyós ezen is kiakadt, a fent említett "Én már felneveltem 3 gyereket és 2 kutyát, nekem te ne..." szöveggel. Már itt idegesítő volt, hogy a gyerekeket is ide veszi. Nem beszélve arról, hogy képzelem milyen gazda lehetett amikor a 12 éves gyerekével vitette el a kutyát elaltattani költözéskor...

Nem szoktunk beszállni a vitába, már látjuk, hogy nincs értelme. De azért idegesítő, hogy időről időre előhozza. Sajnos ő nem az a fajta aki lenyugszik idővel. Minél inkább nem veszel róla tudomást, annál jobban felhergeli magát, hogy hogy merészeljük figyelmen kívül hagyni.


Első, nem magyarázom el, nézz utána :)


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. dec. 27. 21:02
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Az hogy a kutya előtt hagyod a kaját nem egyenlő azzal mintha tukmálnád bele hogy márpedig te eszel mint egy gyereknél hogy márpedig te eszel..Ha ott hagyja a kutya akkor okkal hagyja ott..nagybátyám kutyája sem eszi meg egyszerre..eszik...aztán otthagyja majd később is eszik, nem tudom minek kell elvenni..

De amúgy igaz..az anyós ne szóljon bele abba hogy ti mit hogy csináltok..Külön család, külön élettel csak rokoni szál van köztetek mármint úgy értem hogy nem ő szabja meg mit hogy..Hagyd figyelmen kívül és kész

2015. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az egészséges kutya-gazda kapcsolat egyik alapja. Te vagy a főnök, nem ő. Nem ő dönti el, hogy mikor szottyan kedve enni. Te odateszed elé, ha nem eszik, majd másnap megkapja. Ha akkor sem, akkor harmadnap.

Így lehet profin finnyás kutyát nevelni. Ismerem, mert anyósom elkezdte, csak leállítottuk hamar.

2015. dec. 27. 21:08
 9/16 A kérdező kommentje:

Mármint úgy nevelsz finnyás kutyát, ha az ilyen apróságokat ráhagyod.

Nem voltam egyértelmű.

2015. dec. 27. 21:08
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy mit gondol anyósod, mit csinálsz a gyerek kajájával hasonló helyzetben? Nem hagyod ott neki az asztalon, mert kihűl, megszárad, megeszik a legyek, mittudomén. Azt is elveszed, már csak higiéniai okokból is. Szóval ez például egy elég hülye hasonlítgatás, a gyerek maradékát szerintem többen teszik el, mint a kutyáét :D
2015. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!