Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya pórázon sétál, lazán,...

Kutya pórázon sétál, lazán, de nem mellettem, hanem előttem. Ezt nem kellene hagynom?

Figyelt kérdés
Pár hónapja műtötték a lábát, s azóta csak pórázas séták voltak engedélyezve. Nemrégóta kezdünk visszaállni a normális sétákra. Mikor nem engedhettem el, hagytam neki, hogy a póráz teljes hosszában szaglásszon. Így nem mellettem haladt, nem is vártam el. Ez így gond? De nem húz, nem feszül a póráz, csak általában előttem megy. Ez a falkavezéri pozíciómat csökkenti? Más problémánk nincs. Behívás működik, parancsok is. Csak ez a dolog fura.
2015. dec. 27. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Ha előtted megy akkor ő a vezető és te vagy a követő, tehát mondhatjuk úgy, hogy ő sétáltad téged. És igen ez csökkent a "falkavezéri pozíciódon". Melletted vagy mögötted kell sétálnia és akkor ő lesz a követő.


(Nem tudom mennyire érthetően írtam le ha nem akkor írj:D )

2015. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Az kéne még csak, hogy a kutya végig mögötted kullogjon. Menjen csak a dolgára, amíg visszajön, ha hívod, és nem húz. Szép is lenne, ha a kutya egész életében mindent csak a hátad mögött csinálhatna :D
2015. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Veszélyes is, ha a kutyát nem látod, mert mögötted van. Megehet bármit, őt megtámadhatják, stb.

A lényeg: úgy általában TE IRÁNYÍTSD a kutyát, a Te beleegyezéseddel csinálja a különféle dolgait

2015. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első, értem amit írsz. Ezért is merült fen bennem a kérdés, mert mindenhol az jön, hogy pórázon csak melletted, mögötted jöjjön pont ez a vezér követő dolog miatt.

Ugyanakkor felmerült a kérdés, hogy akkor a pórázon sétáltatott kutyák, hogy sétálnak, hogyha mindig a gazda mellett, mögött mennek.

Akkor úgy összegzem, hogy maradhatunk ilyen felállásnál. Hogyha pl láb mellett menés van, akkor mellettem jön. Bár még csak tanulgatjuk, nem tökéletes, de azért csinálja. Ezért is nem éreztem olyan nagy gondnak, hogyha pórázon előrébb van, meg póráz nélkül rendesen visszajön.

Az miért van

2015. dec. 27. 22:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Az miért van, hogy póráz nélkül szebben jön láb mellett, mint pórázon?
2015. dec. 27. 22:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Hibás a pórázkezelésed :)) Tipikus gazda hiba .
2015. dec. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Annyira elcsépelt ez az úristen 2 lépéssel előttem van a kutya akkor most ő a falkavezér. Ez marhaság. Én utálom ha mögöttem kullog a kutya, vagy mellettem vagy előttem kell hogy menjen, így látom mit csinál és én ezt szeretem. Attól mert előttem megy egy fél testhosszal még nem lesz ő a falkavezér. Na és amikor flexit használok? akkor meg 5 méterrel előtt megy. Egyet szólok neki, vagy "cuppogok" és igazodik mellém azonnal.
2015. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Továbbmegyek: alapból pórázon láb mellett jön ,de végre elértük azt, hogy akár sima pórázon, akár 8 méteres flexit hámra kapcsolva a "mehetsz" után VONTAT, ergó felfogta, hogy ilyenkor szabad. Akkor szoktam csak megállni, ha már nagyon vontat és apró ellentartásomra nem reagál...ilyenkor azonnal bejön lábhoz :D most meg, hogy nem futhat, a pórázt egyszerre kapcsoltam a hámba+fojtóláncra, így nem is rántott rajtam hirtelen, mert érzi a nyakán is a nyomást kicsit :)
2015. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Pórázon mellettem megy vagy a lábam vonalánál kicsit előrébb (de előttem sose totyoghat). Póráz nélkül meg előttem. Utálom, ha ilyenkor mögöttem van, mert észrevétlenül fölzabálhat akármit vagy állatsz.rba hempereghet :D
2015. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért szoktak ilyen esetben póráz nélkül szebben sétálni a kutyák, mert póráz nélkül következetesebb és erősebb kezű a gazda. Ez tipikus hiba, nálam is. :) Ha nincs póráz jobban kell figyelni, jobban kell kontrollálni a kutyát, míg a póráz ad egy jó adag biztonságérzetet a gazdának.


A melletted, mögötted séta hihetetlenül elveszi a kutya önállóságát, én nem is várom el az enyéimtől. De családi kutyáknál jól jön, ez egy erős szabály, sokat tud nőni a gazda a kutya szemében általa. Bizonyos munkára, pl. terápiázásra pedig kell is.

2015. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!