Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kanom nem törzskö...

Német juhász kanom nem törzskönyves, akkor nem is tekintik fajtisztának?

Figyelt kérdés
Egy kérdésem lene?Pld én soha nem akartam szaporítani a kutyám.Ezért nem kértem a törzskönyvét.Nincs is neki .De attól még fajtiszta import apától.Akkor én már nem dicsekedhetem a gyönyörű vörös ivartalanítót kanommal,mert nincs törzskönyve? A szülei tenyészszemlés,s munkavizsgásak.Testvérei a rendőrségnél vannak.A faluban leintet egy szomszédom mit jövök a hülyeségemmel.Hisz törzskönyvet nem tudok felmutatni.Neki palota pincsije van és persze papiros.

2015. dec. 27. 21:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ha nincs törzskönyve, akkor nem fajtatiszta...Ettől még dicsekedhetsz vele...Ha keverék lenne, akkor is dicsekedhetnél, ha egyszer szép vagy okos.
2015. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

De. Fajtiszta, mivel kutya.

Ja, hogy te fajTAtisztára gondolsz.

Nem, nem az. Törzskönyv nélkül fajtajellegű keveréknek számít, de ezt az átlagember nem fogja neked megmondani. Ha részletesebben belefolysz a beszélgetésbe, nyugodtan mondd el így, ahogy leírtad. Ettől még nem kevesebb a kutyád, és ugyanolyan gyönyörű, mintha ott lenne az a papír. Csak épp hivatalosan nem számít fajtatisztának.

2015. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

2-es vagyok.

Tudtommal a rendőrségnél nem is nagyon vannak tk-s kutyák.

2015. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod bizonyítani, hogy fajtatiszta, tehát hiába mondogatod, senki nem köteles elhinni. Nem mintha számítana, dicsekedni éppen egy keverékkel is lehet, ha az embernek ilyen vágyai vannak. Bár szerintem hülyeség a kutyát használni egónövelésre, pláne ha nem olyan dologról van szó, amihez te is hozzátettél (pl. képzés, nevelés). Azzal joggal dicsekszel. Azzal, hogy a tenyésztője milyen jó munkát végzett, te nem igazán tudsz jogosan arcolni, akár törzskönyves, akár nem.
2015. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

A fenét érdekli , hogy fajtatiszta, vagy nem az. Soha, senki nem úgy várja a válaszod arra a kérdésre, hogy milyen fajta a kutyád?- fajtatiszta német juhász.

Simán azt mondja az ember, német juhász.

Ez a fajtatisztaság kezd tipikus magyar formába elmenni.

Nem egy fotót tudnék ide feltenni, ahol fajtatiszta, tehát komoly törzskönyves nj-k vannak, de az utcán, ha találkozol velük, igen elgondolkodnál, mifélék is lehetnek?

Te tudod, hol született a kutyád. A többivel meg mi a fenének foglalkozol?

2015. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

"Akkor én már nem dicsekedhetem a gyönyörű vörös ivartalanítót kanommal"


Hogy te milyen felszínes vagy... Mert egy keverék kutyával nem lehet dicsekedni? Annyira tipikus, azt se tudod mi a különbség a faj meg a fajta között, de azért hű nehogy már keverék legyen, mintha az nem is lenne kutya.


Amúgy olyan nincsen, hogy kérsz vagy nem kérsz törzskönyvet, mert az JÁR a kiskutyához, mint a mosógéphez a garanciapapír vagy az autóhoz a forgalmi. Úgyhogy nem kell aggódnod, a kutyád épp annyira "fajtiszta", mint amennyire egy piacról vett, papír nélküli Ferrari is eredeti.


Akuminak meg teljesen igaza van, nem azzal kéne dicsekedned ahogy a kutyád kibújt az anyjából, hanem azzal, ami a te munkád volt vele.

2015. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na tegnap dühömbe írtam ki, ezt a kérdést,a szomszéd nekiállt nekem fennhéjázni hogy milyen pedigrés kutyája van meg milyen papírjai!!Túl sok jelentősége nincs.De csak tudom mit írok 150000 ft volt a kutya és nem kértem törzskönyvet,aki nem mostanában vet kutyát nem is tudja milyen mizériát csinálnak mostanában a törzskönyv körül enél a fajtánál.És igenis mondhatod hogy nem kel a papír!!!!! 50000- jelent!!Nem szaporítós kutya Mester tenyésztőtől van ,Munka vizsgás,és táncolni tanulok vele :) ami egész jól kezd menni eleinte nehéz volt.De olyan jól csinálja.Azt gyakoroltuk lent a fútaton hogy a zene ritmusára hátrafelé menetben jön felém átbújik a lábam alatt,és utána tesz két forgást a tengelye körül.És mellém áll és együtt lépkedünk a zenére.szóval bele voltunk merülve a gyakorlásokba mert ugye apró részletekből épül fel, ezt gyakoroltuk mikor a pincsis fazon.Elkezdet nekem korcsozni.Hogy húzzak el a fenébe.Meg ilyenek.Lassan fellépésünk lesz megyek is gyakorolni.(27L)
2015. dec. 28. 14:32
 8/20 anonim ***** válasza:

Olyan ez, mintha azt mondanám, hogy én amerikai vagyok, de ha egyszer nincs állampolgárságom, nem tudom semmivel sem igazolni ezt. Vagyis hivatalosan nem vagyok amerikai. A kutyáknál ugyan ez a helyzet, ha nincs hivatalos irat arról, hogy német juhászod van, akkor a kutyád csupán fajta jellegű keveréknek számít.

Ettől még lehetsz, sőt, legyél is rá büszke! A törzskönyvnek a tenyésztésben, munkában van jelentősége. Sok sportban csak tk-es kutyák vehetnek részt, számomra, a saját kutyáimnál ezért fontos a papír, illetve azért, hogy tudjam, valóban egészséges kutyám van. Tk nélküli kutyánál nem lehetek biztos benne, hogy valóban azok a szülők, akiket mond a tenyésztő/szaporító. Csak egy ember szavára azért nem adok.

2015. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Mi kerül 50 ezer forintba egy 5 ezer forintos törzskönyvön? Mert amúgy ennyi a törzskönyv ára, ezt bárhol megnézheted. Azoknál opció ez, akinél ha akarnának se tudnának adni, az 50 ezer meg épp elég nagy füllentés egy laikusnak ahhoz, hogy ne is akard kérni, és még te örülsz neki hogy mennyi pénzt megspóroltál, közben meg ha akartál volna se kaptál volna semmit. Csak mondom, mert mindenki azt hiszi, hogy egy papírfecni kinyomtatása több tízezer forint és jól át is vágják őket.
2015. dec. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet átvágtak. már mindegy is,okos ügyes és szerencsére,a mi "sportunk"-hoz nem kell törzskönyv.Az előző kutyám dp-s volt,Néró dp szűrt az orvosi papírok nélkül nem hoztam volna el már 6 éves ,és mindenre kész a kis bolondom!Ezért szeretek ide írni mindig újat halok! Mivel tényleg nem néztem utána.
2015. dec. 28. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!