Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moszkvai őrkutyáról ki mit tud?

Moszkvai őrkutyáról ki mit tud?

Figyelt kérdés
Moszkvai őrkutyáról szeretnék érdeklődni. Mennyire gyakori Magyarországon? milyen ártól érdemes nézelődni? jelleme milyen? Egygazdás vagy családcentrikus? Kinek milyen tapasztalata van vele? Melyik fajtákra hasonlít leginkább?

2015. dec. 27. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


1. Magyarországon már nincs nagyon sok, legalábbis a környékemben.


2.Te tudod mennyit akarsz rá költeni, ez attól függ hogy honnan veszed


3. Kitartó, szívós, igénytelen, képes alkalmazkodni az eltérő időjárási és egyéb viszonyokhoz. Kiegyensúlyozott lelkiállapotú, erős idegrendszerű. Az idegenekkel nagyon bizalmatlan.


4. Ezt nem tudom, de ez részben nevelés kérdése


5. Nekem még nem volt Moszkvai Őrkutyám úgyhogy semmilyen tapasztalatom sincs de ismerősömnek mér volt és jó kutya volt.


6. Külsőben: Legjobban a Bernáthegyire hasonlít. De mivel ebből a 3 kutyafajtából (Bernáthegyi, orosz foltos kopó, kaukázusi juhászkutya) tenyésztették így hát ezekre a fajtákra hasonlít.

2015. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy 7 hónapos szukám van. Bozsoki Harci kennelből. Èn csak normális tenyèsztőtől vennèk, papír nèlküli szaporítótól semmikèpp.

A miènk nagyon szèp ès okos. Idegenekkel bizalmatlan, ugatja őket, de velünk olyan, mint egy játèkmackó. Játèkos, szereti ha dögönyözzük. Mi ketten vagyunk a párommal. Termèszetesen felosztott minket. A párom a főnök, èn meg a "mami" :) Gyerekkel mèg nem találkozott, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen velük.

Külsőre a bernáthegyire hasonlít, csak vèkonyabb, mozgèkonyabb.

Mivel kamaszodik, feszegeti a határokat. Igyekszünk következetesek lenni vele. Nem rossz kölyök. sokat foglalkozom vele, sok mindent meg lehet neki tanítani-bár önfejű, motiválni kell :) Nagy hely kell neki, szeret rohangálni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, remèlem tudtam segíteni.

2015. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!