Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fertözö kötöhártya gyulladás...

Fertözö kötöhártya gyulladás kutyáknál mennyire súlyosbodhat? Egyáltalán az van-e a kutyámnak? -többi lent-

Figyelt kérdés

A rokonom áthozta szombaton a 12 éves németjuhász kutyáját és annak be volt gyulladva a szeme elözöleg (sárga csipás, duzzadt, vérbö hártyák). Az én kutyámnak most ugyanez van.

Ök nem vitték orvoshoz és mégis elmúlt neki. Jó de én mit tegyek? Mivel kezeljem mert a kamillás törölgetést nem akarom, mert az elrontja a szemét és nem hogy használ, hanem ront a szemgyulladáson...


2010. márc. 24. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon jó szemcseppek és kenőcsök vannak erre a célra, legtöbbször humán gyógyszert ír fel az állatorvos. Tehát vagy vidd el állatorvoshoz, vagy pedig tudok ajánlani egy recept nélkül kapható antibiotikumos szemkenőcsöt, ami kötőhártya-gyulladásra jó, és emberi gyógyszertárban kapható: Septosyl. Ha esetleg nem használna, akkor feltétlenül állatorvos!
2010. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Vidd el állatorvoshoz.. Ha nem látjuk, nem tudjuk megmondani, mert 1000 oka lehet a gyulladásnak. Van olyan, ami elmúlik, van olyan, amit kezelni..

Ha látnám, talán meg tudnám mondani, de szerintem inkább vidd el állatorvoshoz, az a tuti ;)

2010. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van egy kenöcs amit neki vettem összel de nem tudom hogy a szeme környékére lehet-e tenni egy kicsit (nem bele!): "Silversalva" ismeritek?

összetétel: (gombásodásra és baktériumos fertözésre irja)kolloidalt silver, emuolja, aloe vera, allantoin, glycerol, E-vitamin, eteriska oljor.

2010. márc. 24. 19:01
 4/13 A kérdező kommentje:

Az állatorvososdi az nagy dilemma mert rögtön 13ezer ft-nak megfelelö összeget kellfizetni ugy, hogy még nem mondott/csinált semmit a doktorbácsi. Szóval csak végszükség esetén.

Ja tudom (köszönöm), hogy azt a Septosylt lehet kapni csak nekem az most kellene, Anyukám meg május elején jön ki hozzám külföldre.

De holnap megnézzük a patikát, hogy mijük van.

2010. márc. 24. 19:07
 5/13 anonim válasza:
56%

Ne csináld már!!

Szereted a kutyád?!?!

Ha a pénzt sajnálod a szeretteidtől, AZ MÁR RÉGEN ROSSZ! :S

Ha a kutyád megbetegszik, olyan, mintha a testvéred betegedne meg ( Persze, nem szereted annyira, de akkor is )

Évente kell rá költened max. 20K- t és te sajnálod tőle?!

Ha szereted, ELVISZED ÁLLATORVOSHOZ!

Ha kísérletezel, abból csak baj lehet!

Ő szakember, aki meg ide írogat, az nem!

2010. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hjohh

CSN-nel tanul a völegényem az egyetemen én meg az SFI-n...éppen elég igy is a költség, meg az, hogy jó tápot veszünk. Nem marad pénzünk 500kr biztos nem.

Szóval megpróbálunk beszélni telefonon a dokival, hogy milyen szemkrémet vegyünk neki. (a telefonnal is spórolunk, de azért ez belefér)

Bocs hogy még nem vagyok olyan tehetös, hogy bármi kis baja van a kutyának, rögtön szaladjak fizetni 500 kr-t a semmire.

Köszönöm a válaszokat Nektek!

A lehetöségekhez mérten próbálom a kutyámnak megadni amit csak tudok, söt néha még erön (Pénzen felül is. Eladósodás?kinek gond az?-ja?-vissza is kell adni?...valamibül...).

2010. márc. 24. 19:55
 7/13 A kérdező kommentje:

Meg ugye évente nem 20K!

5*1000kr kaja/év

200kr bolha/kullancs nyakörv/év

4*200kr illatmentes visszazsirozó sampon

4*70kr disznófül(csont helyett)

30*25kr kakizacskó

1*200kr+egyéb(pl.: kutyazokni a -20 fokban az kell!)

A végeredményt szorozd be 27-tel és annyi forint évente átszámitva...

ilyen felelötlen és szemét vagyok, meg ennyire fontos a kutyánk nekünk...

2010. márc. 24. 20:10
 8/13 Akiteki ***** válasza:
Vidd egy másik állatorvoshoz. Nem tudom hova jársz, de a legdrágább budai klinika sem kér ennyit egy vizsgálatért.
2010. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

-De külföldön más a helyzet és mi külföldön lakunk.

Itt 500 korona egy vizit(13ezer forint). Mo.-on van rendes állatorvosunk, de oda nem vihetem mert 1200 kilométerre van innen +egy tenger...-

2010. márc. 24. 21:57
 10/13 Akiteki ***** válasza:

Ja, ezt nem tudtam.

Most le kamillával és kérdezz meg egy orvost, milyen szemcseppet lehet neki adni.

Nagyon durva tud lenni. Az én kutyámnak volt egyszer, délután még alig látszott, reggelre úgy összeragadt a szemhéja, hogy vérzett, mikor kinyitotta. Rohantam az orvoshoz halálraváltan, hogy vérzik a kutyám szeme. Szörnyű látvány volt.

2010. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!