Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Budapesten elvileg tilos...

Ha Budapesten elvileg tilos kutyát póráz nélkül sétáltatni, miért van tele a Liget kutyákkal, és miért nem bírságolnak meg senkit az utcán sem?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdés, én is a Ligetben futtatom a kutyát és szoktam póráz nélkül sétálni vele. :) Egyszer rendőrök előtt mentünk el póráz nélkül, a kutya szépen jött mellettem, csak egy pillantást vetettek ránk, aztán semmi.

Tulajdonképpen hogy is van ez?



2015. dec. 27. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Én nem tudok ilyen jogszabályról. Szerintem nincs ilyen, max pl 50kg feletti, vagy harapós kutyákra vonatkozóan. Amúgy meg szerintem senki nem tartja be az ilyen hülye törvényeket. (a rendőrök sem)
2015. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Előző vagyok. A várban viszont ki van írva, hogy póráz nélkül este 6 előtt nem szabad sétáltatni kutyát. Így gondolom máshol lehet, csak ott nem, ezért hívják fel erre az emberek figyelmét. (30ezer ft a bírság ott... hülyeség az egész)
2015. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen rendelet. Csak nem igazán tartják be. Amíg nincs valami gond itt-ott egyes kutyákkal, annyira nem is szigorkodnak.A Szabadság téren , mikor rendezvény van ezerszámú emberrel, ott is simán rohangálnak a kutyák.

A rendeletek, törvények igen nagy hányadát a mindennapokban sokan megszegik. Amíg baj nem történik belőle, elsiklanak felette sokszor.

Gondolj bele, hány ilyen szabály, stb van, amit simán átlépnek az emberek.

2015. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Mert jó arcok a közteresek, és van jobb dolguk is, mint a senkit nem zavaró kutyákat hajkurászni.
2015. dec. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
70%
Szeretem azt hinni, hogy azért nincs bírság, mert valakik valahol látják, hogy a szabályok nem működnek. Tök egyszerűen nem lehet egy kutyát legálisan lemozgatni. Egy kutyafuttatóban még csak meg sem tud iramodni rendesen, máris belefutott a túloldali kerítésbe. És alig van belőlük, a lakossághoz meg a kutyák számához viszonyítva. Ha nem BP-n laksz, akkor sokszor órákat kell autózni egy futtatóig. Erdőben, külterületen elengedni ugyanúgy illegális. Gyakorlatilag csak a saját kertedben lehet szabályosan elengedve a kutyád. Ha betartatnák a szabályokat, kábé nem lenne boldog kutya az országban.
2015. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Az igazán kutyával való veszélyeztetés véleményem szerint az, ha egész életében csak pórázon megy. Ha véletlen elszakad vagy kicsúszik a gazda kezéből, a kutya neveletlenül világgá szalad, nincs fegyelem, nincs kontroll.

Másrészt ezek a kutyák leggyakrabban őrjöngenek mindenre-mindenkire, szocializáció nulla...mindig elrángatják őket mindentől, ergó frusztráltak lesznek örökké.

A csak pórázon tartás állatkínzás szerintem

2015. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Mert akkor kb. folyamatosan bírságolni kéne és közfelháborodás lenne az egészből.



A belvárosban mondjuk jogosnak érezném a bírságolást, mert azért ott tényleg nem kéne a legforgalmasabb csomópontoknál póráz nélkül vinni a kutyákat...Elég komoly baleset forrása lehet, ha kocsi elé szalad a kutya (egyik ismerősöm kutyáját pl. a minap csapta el az autó, mert bár tudja, hogy tilos, lelépett a járdáról) és nem csak a kutyára gondolok itt.

2015. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem véletlenül kerüli sok kikapcsolódni, sportolni vágyó a Városligetet, ami ott van, az nagyon durva állapot, rengeteg neveletlen nagytestű kutya falkákban, póráz nélkül, és láthatóan fel sem merül ezekben a gazdikban, hogy esetleg mineez másokat zavarhat.
2016. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!