Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton sír a kutya, nem...

Folyton sír a kutya, nem bírom! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 hónapos kiskutyám van (tacskó). Másfél hónapja van itt, szeretem, ügyes, okos, aranyos. Már tudja az "ül" parancsszót, naponta 3-4 sétára megyünk, szobatisztaságot tanul. Szóval zajlik az élet.

A gondom az, hogy egyfolytában sír, és ezt egyre nehezebben viselem. Érdekes módon ha dolgozni megyek, akkor nem bőg: több szomszédot ráállítottam, hallgassák, de csendben van. A sírás akkor probléma, ha otthon vagyok, csak kizárom a szobából. Szobatisztaság-gondok miatt éjszakára a hálóóból ki van zárva. Párszor technikai okokból napközben is ki kell zárnom innen-onnan.

Na ezeket a szitukat a kezdetektől akkora rinyával fogadja, hogy leszakad a ház! Soha nem járkálok ki megvigasztalni, nem adom alá a lovat! Ha kizártam, kinn van, amíg nem végeztem a dolgommal. Ha lefeküdtünk, akkor csend van és sötét, nem megyek ki, nem beszélek hozzá, mégis, másfél hónap elteltével is egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt az, hogy csak 1-2 percig rinyált. Általában fél óráig nyomja, kaparja az ajtót és egyebek.


De rinyál akkor is, ha nem veszem ölbe, és ha végképp megtagadom ezt, akkor nekiáll valamit rágni.

Én úgy gondolom, kellően le van kötve, órákat játszunk, sétálunk, tanulunk. Mi az ördög miatt nem haladunk ezen a téren? Segítenétek?


(Kutyaovis/suli még egy hónapig nem fogadja).


Köszönöm!



2015. dec. 28. 08:40
 1/9 anonim válasza:
Mivel még kicsi, nem lehet, hogy többet igényeli a társaságod? Nem úgy gondolom, hogy folyamatosan vele kell foglalkozni, hanem csak az, hogy a közeledben legyen.
2015. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egész nap együtt vagyunk mostanában, mégis ez van. Többet fizikai lehetetlenség együtt lenni, meg nem is egészséges. Megijeszt, hogy annyi önállóság nem fejlődik benne, hogy két percig elbírja, hogy egyedül van, míg én mondjuk a mosdóban vagyok.
2015. dec. 28. 08:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy kutyáról van szó,nem gyerekről...nem kötheti a hátára.....megeteti,játszik és sétál vele,és még bent is van...ennél többet nem kívánhat...régen sem ültek a kutya fölött,hogy lessék minden kívánságát,kint megkötve tartották,mégis elvoltak,éltek....a mostani kutyákkal való foglalkozást elég sokan félreértik,túlzásba viszik...szerintem erőteljesen szólj rá,mikor elkezdi,és majd leszokik róla.....
2015. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Értem, hogy a kutyát ez stresszeli, de szerintem nincs rá oka, és ez ijeszt meg. Mindegyik kutyám max 1-2 hét alatt megszokta, hogy mik a szabályok, ez a kicsi másfél hónap után se lépett ebben magasabb szintre. Ha nyugodt, jó, akkor jutalmazom, láthatóan érti, hogy ha dolgozni mentem, felesleges a hiszti, mert nem vagyok ott. Ez a szeparációs szorongás egy érdekes formája nála, ami csak akkor jelentkezik, ha ott vagyok a lakásban. Na de hogy nem javul semmit?! Ijesztő, és őszintén megmondom, egy-egy nehezebb nap után igazán kiborító is.
2015. dec. 28. 09:27
 5/9 anonim ***** válasza:
A benti kutya más, nekem is állandóan a sarkamban van, 3 éves bichon. Ha becsukom a szobába kaparja az ajtót amig kiengedem.
2015. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van neki állandó, saját helye? Rá kéne szoktatni, hogy tudja ott mindig nyugalomban, biztonságban, kényelemben van, nem kap szidást és onnan nem is lehet kizárni, hiszen az övé. Persze azt megtaníthatod, hogy menjen a helyére és maradjon is ott, ha máshol éppen útban van.
2015. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tacskó... az lenne a furcsa, ha nem fejezné ki nemtetszését, ha nem az van, amit ő akar :-)


Szerintem megpróbálhatnád megtanítani neki a másik szobában levést. Mintha a szobakennelhez szoktatást csinálnád. Vagyis berakod a szobába - jutalom, kicsit behajtod az ajtót - jutalom, egy pillanatra becsukod az ajtót - jutalom, egy percre becsukod az ajtót - jutalom. Fokozatosan.

Ugyanígy megtanítod neki a helyedre parancsot, és amikor ölbe vevésért rinyál, a helyére küldöd. Lehetőleg egy rágókával :-)


Másik lehetőség, hogy ha kaparja az ajtót, kinyitod, de úgy, hogy ne köszönje meg. Csak az a baj ezzel, hogy nem biztos, hogy a megfelelő következtetést vonja le a büntetésből, és nem azt, hogy bejött a kaparás, és a gazdától félni kell.

2015. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nincs! Ne aggódj, a kutyák nem tudnak érzelemből sírni. Egyszerű "hiszti"
2015. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! :)

Van helye, igen. Sőt képzeljétek, új fekhelyet vettem neki és annyira tetszett neki, hogy egy szava se volt tegnap lefekvéskor! :) Lehet, hogy azzal volt a baja, nem volt neki kényelmes az előző?

Mindenesetre ha megint előjön a probléma, alkalmazni fogom az ajtóbezárásos képzést, a marad paranccsal.

Köszi mégegyszer mindenkinek, ment a zöld kéz!

2015. dec. 29. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!