Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy amerikai akitát...

Hahahal kérdése:

Szeretnék egy amerikai akitát és az a kérdésem hogy -milyen nevelni? -hogy viszonyul másik kutyákhoz? Stb.

Figyelt kérdés
Leginkáb saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi

2015. dec. 28. 09:23
 1/4 anonim válasza:

A KAN a többi kutyával agresszív, a nála kisebbeket prédának nézi.

Ha mondasz neki valamit nem biztos hogy teljesítí elsőre. Ilyenkor nem szabad megütni. Agresszív kutyafajta, emellett makacs, ezért keménykezűnek kell lenni. Úgy értem hogy a rangsort a helyén kell tartani. A szuka szelídebb, bújósabb természetű. Ő nem vad a kutyákkal.

Ha a fiú kutya nem bújik az emberekhez, akkor ne is erőltesd, mert nem szereti. Ha volt már kutyád, akkor is szerintem a szuka jobb megoldás lenne. Persze a te döntésed. Remélem tudtam segíteni, de ha többet is tudni akarsz, akkor keress rá : Akita nevelése/ kiskutya.hu . Ott minden levan írva. Szia! :)

2015. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem különböztetném meg így a kanokat a szukáktól.Ez nagyon nem a nemükön múlik hanem a jellemükön. Láttam már más kutyákkal agresszív akita szukát és bújós, kedves kant is. Attól függ mennyire domináns az adott kiskutya. Ebben a tenyésztő tud segíteni. Egyébként nagyon okos kutyák de csak a gazdinak engedelmeskednek, annak a gazdinak aki felettük áll a rangsorban. Következetesen kell őket nevelni, sok törődést igénylő fajta. Az akiták általánosságban nem igazán jönnek ki más kutyákkal de itt is sok múlik a jellemen és a nevelésen. Mindent el lehet érni csak tenni kell érte. Már egyébként pici korban leszűrhető melyik kiskutya mennyire akaratos, szófogadó stb...
2016. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az akitát következetesen kell nevelni, tehát nincs olyan, hogy ma letépheti a ruhát holnap nem, emelet pedig nem agresszív ha nem arra neveled, elég makacs tud lenni. A többi kutyával agresszív legalábbis a saját tapasztalatok szerint (nem mart meg semmit csak akart) tehát ha van másik kutyád vagy állatod nem ajálom .Nekünk japán akita van és néha elképesztően nagy csibész tud lenni ugyanakkor nem lehet rá haragudni olyan aranyos. :D
2016. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi 2 hete hoztuk el, oké nehéz nevelni de nagyon okos és tündéri. Gyerekekkel kijön.szereti őket és más kutyákhoz se aggressziv. Idegenekkel nagyon barátságos.de tény hogy makacs :D de én imádom:)))
2016. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!